Krynica Stara Piwnica Jasne
Krynica Stara Piwnica Jasne
Krynica Stara Piwnica Jasne
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode

Pasteryzowane piwo rodem z Białorusi, które jest warzone według tradycyjnej czeskiej receptury wzorowane na czeskich dwunastkach.
Zapach - przyjemny - maślano-słodowy. Kolor - jasny bursztyn, dwutlenek węgla w znacznej ilości, piana niezbyt obfita (duże pęcherzyki) i znikająca w szybkim tempie. Smak - przyjemny słód i równie przyjemna goryczka. Rzeczywiście mogłoby z powodzeniem powstać w dawnej CSRS.
Dodał: Borsuk77 - 2014-07-01 12:44:58

oceny Oceny

Użytkownicy 5,4 / ilość: 10
Goście 5,25 / ilość: 4
średnia5,36 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2017-02-24 12:45:58
Nie Zachwyciło Mnie to Piwo Jasna Barwa w Zapachu Odrzuca DMS w Smaku Słodowe Kwaskowe Bez Goryczki Do Tego Jest Tez Lekko Alkoholowe Piwo Jest Na Równi z Naszymi Koncernowymi Wyrobami.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 4 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-02-29 23:49:02
Piana drobnoziarnista, biała, z tworzącymi się wyraźnymi wysepkami, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, nienajgorszy lacing. Barwa jaśniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, częściowo zmętnione. W zapachu słodowy aromat przeplata się z niestety kukurydziano-warzywnym akcentem. W smaku słodkie z wyraźnym kwaskowym posmakiem, goryczka zupełnie niewyraźna, rozmyta, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel, chyba tylko dla niego warto kupić te piwo, unikalny i niepowtarzalny, etykieta bardzo prosta w starym prlowskim stylu. Miałem okazję pić już parę piw z Białorusi, żadne nie zaskoczyło mnie na plus, z tym nie było inaczej, wzorowane na czeską dwunastkę, a wyszło... bardzo średnio, lekki dms w smaku, brak przyjemności z picia, nie poleciłbym nikomu nawet jako ciekawostkę krajową, 5 z dużym minusem ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-09 23:11:45
Barwa: Lekko jaśniejsze złoto, klarowne.

Piana: Biała, wysoka na około trzy centymetry. W oczy rzucają się średnie pęcherze, które błyskawicznie zmieniają się w pękate, grube i szybko pękające. Całość zdecydowanie się obniża i po minucie zostaje niewysoka, półcentymetrowa kołderka, z nielicznymi przetarciami na środku. Na końcu zaobserwować można skąpą obręcz z niewielkimi wysepkami na środku. Na szkle osadzają się rzadkie, średnio-grube kropki i wyspy, które są całkiem trwałe.

Aromat: Intensywny, słodowo-karmelowy z solidną porcją słodyczy. Pojawiają się również subtelne aromaty żelaziste (potwierdzone testem z nadgarstkiem). Minimalnie czuć też alkohol, aromat jest zbyt słodki, z czasem staje się mdły.

Smak: Bez zaskoczenia, ponownie słodowy i mocno słodki. Dominuje wyraźny posmak karmelu, pojawiają się skojarzenia z toffee i miodem. Słodkość ta nie jest szlachetna, z czasem męczy i sprawia, iż piwo nie jest pijalne. Goryczki brak, po przełknięciu pojawia się odczucie, jakby jadło się przed chwilą słodycze.

Nasycenie: Średnie, z czasem zdecydowanie się obniża.

Komentarz: Bardzo przeciętne piwo, w sumie nie spodziewałem się niczego wielkiego. Liczyłem raczej, że będzie to lekki lager, który niczym specjalnym się nie wyróżni. Niestety mdląca, karmelowo-miodowa słodycz, która zdominowała smak i aromat, sprawiła, iż piwo było słabe, nieciekawe i ciężko-pijalne. Nie miałem zbyt wielu okazji do degustacji piw z Białorusi. Stylizacja na czeskiego lagera wyszła znakomicie, ładna etykieta, złotko i kapsel. Niestety czeskie lagery tak nie smakują.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-07-10 01:43:16
Takie sobie, szału nie robi
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.