Krušovice Mušketýr
Krušovice Mušketýr
Krušovice Mušketýr
% alk. 4.5
Blg 10.8
brak koduaddbarcode

Produkt czeskiego browaru Krušovice. Jest to jasne piwo warzone z użyciem czterech słodów, czeskiego oraz trzech specjalnych. Najlepszy Żatecki chmiel zapewnia przyjemną goryczkę i subtelny aromat. Wszystko to w połączeniu z wodą ze studni artezyjskich, z lasów rejonu Křivoklát, tworzy wspaniałe piwo o wyjątkowym smaku i aromacie.

W składzie: woda, słód Jęczmienny, słód Pszeniczny, chmiel i produkty chmielowe.
Piwo pasteryzowane.

Jak można się domyśleć nazwa piwa w języku polskim brzmi Muszkieter. Barwa złota, idealnie klarowna. Piana biała, po nalaniu wysoka na około centymetr. Składa się z drobnych pęcherzyków, szybko się dziurawi i opada do porwanego kożucha z grubszym pierścieniem, który pozostawia nierównomierne i cienkie ślady na szkle. Aromat bardzo delikatny, nuta słodowa, wraz z oryginalnym lekko metalicznym aromatem. Słód zdominował również smak, możliwa do wyłapania też lekko kwaskowa nuta z akcentami metalicznymi i odrobiną alkoholu. Na finiszu ujawnia się średnio-intensywna, aczkolwiek powoli rozchodząca się i zalegająca goryczka chmielowa. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-04 10:18:45

oceny Oceny

Użytkownicy 5,45 / ilość: 11
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia5,62 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2014-12-25 21:43:07
Pierwsze czeskie piwo, które mi nie smakuje i to na tyle, że raczej pójdzie do zlewu, a co mi w tym piwie nie pasuje? Kiepski zapach, wyraźna kukurydza, estry i nuty słodowe, całość mało przyjemna. W smaku spodziewałem się lekkiego piwa, a jest ciężko słodowe, kwaskowe z nieprzyjemną goryczką. Kolor złoty, piana bardzo nietrwała nic po niej nie zostaje. Warka do 02.2015 mi nie podeszła, ale raczej nie będę próbował tego piwa drugi raz.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
Piwosz_87
starstarstarstar

2014-10-29 23:33:14
Piwo nieźle się broni jak na swoją cenę. Piłem jakiś czas temu i pamietam ze było jakby lekko zbyt gorzkie. Myślę że warto także spróbować innych odmian trunków z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-08 11:33:16
Ładna, wysoka butelka z rzucającą się w oczy etykietą.Piana bez większych wad, nie była super trwała, jednak nie opadła też bardzo szybko.Aromat praktycznie ciężki do wyłapania.Niestety w oddali czuć było tą niepokojącą nutę metalu.W smaku słód, kwaskowość i niestety alkohol z metalicznością.Na finiszu pojawiła się przyjemna i trwała goryczka.Miałem problem z dopiciem tego piwa, przez alkohol i metaliczność.Gdyby nie to, byłoby całkiem fajne.Goryczka bardzo fajna jak na tego typu piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.