Krotoszyn Koźlak
Krotoszyn Koźlak
Krotoszyn Koźlak
% alk. 7.8
Blg 18.1
5906591002704addbarcode
ulubione: 1

Piwo ciemne, filtrowane, pasteryzowane, alk. 7,8% obj. Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych, słody jęczmienne: jasny i karmelowy; chmiele aromatyczne, chmiele goryczkowe, drożdże z własnej stacji propagacji.
Dodał: Seeshay - 2022-04-01 17:00:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,43 / ilość: 44
Goście 6,75 / ilość: 4
średnia7,38 / ilość: 48

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2023-09-22 15:30:06
Sztos! Amber koźlaki robić umie i potwierdza również tym piwem.
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar

2023-09-11 21:24:27
Butelka: etykieta w stylu retro, na froncie rycina koziołka. Receptura browaru Krotoszyn, a warzone w Amberze, ciekawe. Skład dość szczegółowy, parametry piwa jasno podane, a za to plus. Kapsel czarny golas.
Aromat: w butelce wyjątkowo intensywny, uderzenie słodu, potem wytrawność, paloność, skórka chleba, trochę karmelu, czekolady, taka moc, że po zapachu powiedziałbym, że to koźlak dubeltowy. W szkle mocno chlebowy, karmelowy, są też suszone owoce.
Kolor: piękny rubin, błyszczy aż miło. Piwo jest dość przejrzyste.
Piana: obfita, wysoka, drobnopęcherzykowa, opada bardzo wolno, został kilkumilimetrowy kożuch. Lacing niewielki.
Smak: w pierwszym odczuciu bardzo gładki, aż się ślizga po języku. Piwo jest klasycznie gatunkowe, dominują smaki mocno słodowe, czuć ciemny chleb, przypaloną skórkę. Za tymi smakami ciągną karmelowość, lekkie smaczki kawowe (bardzo delikatne) i czekoladowe. Przy przytrzymaniu na języku wychodzą dość intensywne suszone owoce, jest tu taki posmak w typie wiśniowym, nalewkowym. Niestety dość delikatnie, ale jednak wychodzą posmaki alkoholowe, nie mogę udawać, że ich nie ma. Ogólnie mam wrażenie, że to piwo jest bardzo poprawne, czyli pod kątem stylu można odfajkować wszystkie parametry, ale pod kątem degustacyjnym nie zachwyci. Goryczka umiarkowana, zgodna ze stylem. Wysycenie w średnich obszarach. Piwo z początku wydawało mi się bardzo pijalne, ale jednak z czasem ta początkowa gładkość trochę się zaburzyła.
Ogólna ocena: aromat, piana i kolor są znakomite i rozbudzają oczekiwania. Smak trochę je tonuje, ale ogólnie piwo jest bardzo solidne.
Kupione: 17.08.2023, Dino, cena: 6.29zł, data ważności: 13.01.2024.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-09-04 15:21:02
Warka 15.03.24r. Cena 6.30. Ciekawa butelka i etykieta, trochę mylące informacje na etykietach, bo i ,,Krotoszyn,, i ,,Amber,, , i do końca nie wiem skąd to piwo tak naprawdę jest ? Warzył Amber, według receptury z Krotoszyna, tak jak pisze ? Kapsel bezimienny, zapach z butelki dyskretny, ciemnorazowożytni. Ciemny rubin w kolorze, zapach z pokalika bardziej intensywny, piana drobniutka, beżowa i trwała. Smak wytrawny, sporo dzieje się w tej kwestii, razowe pieczywo, ciemna gorzka ( 70 -tka ) czekolada, przypieczone śliwki węgierki, palone kasztany i lekko posolony karmel. Podsumowując : bogactwo smaku, fenomenalna pijalność, a biorąc pod uwagę zimne już wieczory i noce, to ten koźlak może nieźle namieszać w niedalekiej przyszłości.
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-08-26 05:20:04
Cudo. U mnie nr 2 zaraz po Noteckie ciemne.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.