Krakowiak Miód-Cytryna
Krakowiak Miód-Cytryna
Krakowiak Miód-Cytryna
% alk. 5.6
Blg 14.0
5907694918213addbarcode
ulubione: 2

Piwo jasne, dolnej fermentacji.
Pasteryzowane, naturalnie mętne.
Składniki: woda, Słody:pilzneński, pszeniczny, chmiel, drożdże dolnej fermentacji, certyfikowany miód wielokwiatowy, sok cytrynowy, trawa cytrynowa.

Piwo jasne, dolnej fermentacji.
Pasteryzowane, naturalne mętne.
Składniki: woda, słody: pilzneński, pszeniczny, chmiel, drożdże dolnej fermentacji, certyfikowany miód, wielokwiatowy, sok cytrynowy, trawa cytrynowa.
Dodał: Lukaszndm - 2019-05-05 10:51:29

oceny Oceny

Użytkownicy 6,57 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 2
średnia 6,89/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-08-12 12:22:06
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty cytrusowe, zbożowe oraz słodowe klimaty, w tle ziołowe akcenty, dodatku miodu nie wyczuwam wcale. W smaku cytrynka na pierwszym planie, ponadto ma w sobie coś z pszenicznej drożdżowości i goździkowości, goryczka iluzoryczna, niezła kontra kwaskowa, spora treściwość, miód nadal niewyczuwalny, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta w dość smutnej kolorystyce, poprawnie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 15.01.2020. Trochę pszeniczniak, trochę lager, lekka cytrusowość, zupełny brak miodu. Generalnie bez większego zachwytu, ale i takowego się nie spodziewałem. Do wypicia i zapomnienia, na 6 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-05-21 17:17:28
Nie do końca biała piana. Z początku nalewania drobno-pęcherzykowa, lecz po chwili zaczęła się powoli dziurawić w średnie pęcherze. Lacing ładnie oblepiony w postaci dużych, łączonych się zacieków. Barwa żółto-słoneczna - zmętniona. W aromacie głównym wyznacznikiem, który uwydatnia się najbardziej to obfity zasyp słodowy - pszeniczny. Następnie banan, lekkie goździki oraz akcenty maślane. W smaku czuć już większą owocowość. Czuć w końcu dodaną cytrynę oprócz wspomnianej podstawy pszenicznej. Miód? Gdzieś krąży..,lecz mam wrażenie, że bardziej wygładza całość. Słodkawe z lekką, odczuwalną goryczką oraz subtelną kontrą kwaskową.
Wysycenie: średnie
Warka do: 15.01.2020
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-04-26 00:36:46
Wygląd: kolor słomkowy, nieklarowne, ładna piana, drobna, puch, choć niezbyt obfita, ładny lacing
Zapach: To dosyć dziwne, bo Krakowiak Nieklarowny był bardziej miodowy w aromacie od Krakowiaka Miodowego xD dużo di acetylu, jakaś owocowość swojska, na końcu cytryna, ja tu miodu nie czuję, jest masło i prażony słonecznik
Smak: W smaku już jakiś miód występuje, tym bardziej, że jest bardzo słodkie, słodkie, ale na szczeście skontrowane kwaskiem cytrynowym, takim pewnie tanim, który wiele cytryny tu nie wniósł, nie uważam, żeby to było dobre połączenie. Średnie to piwo, tej trawy cytrynowej to tu też za bardzo nie czuć.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010