Krakonoš Vánoční / Velíkonoční Světlý Ležák 14°
Krakonoš Vánoční / Velíkonoční Světlý Ležák 14°
Krakonoš Vánoční / Velíkonoční Světlý Ležák 14°
% alk. 5.8
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Zapach: słodko-owocowy, chlebowy, słodowy, wielotonowy- mało intensywny, przyjemny.
Smak: z początku wyraźny i ostrawy; leśno- żywiczny, słodko- słodowo- karmelowy, aromatycznie chmielowy z owocowym, lekko goryczkowym finiszem. Z czasem akcenty wietrzeją i smak zdaje się być nieco płaski i niepełny.
Piana: średnio obfita, średnio gęsta, jasno- biała, punktami silnie oblepia szkło, opadając ze średnią prędkością pozostaje długo, jako cienka warstwa z odgórnymi prześwitami koloru piwa, który jest jasno- złoty, klarowny.
Wysycenie Co2: średnie, delikatne.
Nazwa i elementy graficzne etykiety nawiązują do Świąt Wielkanocnych.

Skład: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, chmielowe produkty.
Dodał: piwowarwwa - 2014-05-21 08:33:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,12 / ilość: 17
Goście 8 / ilość: 6
średnia 6,61/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-05-30 23:00:17
Bardzo dziwny smak,zapach po otwarciu kapsla "tragedia ",zero zapachu chmielu, jeżeli chodzi o Czesko-Słowackie piwa Bardzo słabe,wolę -Pilzner Urquell ,Bażanta albo Primatora. To piwo ma kartonowo-owocowy smak, ciężko wyróźnić owoce w tym składzie. Może komuś smakować, ale ja wolę dużo chmielu w akcji.
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-04-11 22:13:41
Minusem tego piwa jest na pewno zapach, jest taki dziwny: Słodki, lekko owocowy, taki trochę marmoladowy(?). Ogółem słodowo-mulący. Na szczęście w smaku jest lepiej: Jest dość pełne, słodkie ale w dobrym tego słowa znaczeniu, lekko chlebowe. Goryczka zaznaczona, bardzo przyjemna, dobrze kontruje słodycz.
Jedno z lepszych Czeskich piw jakie piłem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 8 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-01-02 17:52:50
Warka do 30.01 kupiona za 3,5 zł plus kaucja w Promilu we Wrocławiu. Kolor jasny, złoty, klarowny. Piana spora, długo opadająca. Lekkie masło, podstawa słodowa solidna. Goryczka ziołowa, długo utrzymuje się. Bardzo smaczne, może poprzednie warki były poprostu nieudane i stąd negatywne wrażenia. Pita wersja Bożonarodzeniowa...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Aure
starstarstarstarstar

2018-12-10 16:24:06
Znalazłem butelkę bożonarodzeniową, z czerwoną etykietą i wyraźnie świątecznymi zdobieniami, do 11-ego stycznia 2019, więc pewnie jeszcze sprzed roku.

To piwo przypieczętowało moją niechęć do Krakonosza. Wstrętny, jabłkowy smak z równie wstrętnym, jabłkowym zapachem. Nawet barwą jest czymś między lagerem a sokiem jabłkowym. Mdła słodycz, bez chmielu czy goryczy, czuć słód, ale że jabłkowy, to lepiej by było nie czuć.

Nieco ponad pół roku temu zdarzyło mi się w knajpie pić smaczniutkie pilsy z kranu od tego samego browaru, ale serio mam wrażenie, że każde z ich piw solidnie się spierdoliło od tego czasu. Jedynie czarny lager jeszcze nieco się trzyma, ale poza tym to porażka.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010