Krajan Bractwo Kurkowe Porter
Krajan Bractwo Kurkowe Porter
Krajan Bractwo Kurkowe Porter
% alk. 9.0
Blg 22.0
5907804436828addbarcode

Porter Bałtycki o ekstrakcie 22 blg. Nowość w ofercie Browaru Krajan.
Dodał: Marianek - 2018-12-13 16:34:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6,11 / ilość: 9
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia 6,62/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-04-13 21:06:53
Piana beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, dość klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty palone, suszona śliwka wchodzi mocno, choć wcale jej nie użyto w procesie warzenia, dalej karmel, czekolada deserowa, mniej kawy, akcent prażony, pachnie całkiem jak dobrej jakości porter. W smaku suszona śliwka oraz karmel na pierwszym planie, a później... bardzo intensywny kwaskowy finisz, ciekawy choć nie bardzo wkomponowując się w styl, subtelna paloność, goryczka adekwatna do stylu, dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na wysokim jak na styl poziomie. Kapsel od browaru Krajan, etykieta w ciemnej kolorystyce, znośnie wykonana graficznie, jednak dość ubogo opisana. Warka 11.04.2021. Leżakowane około roku, degustowane parę dni po terminie przydatności. Ciekawy porter mocno wysycony i mocno kwaskowy, ale niewątpliwie ciekawy, alkohol zdecydowanie ułożył się z czasem. Jest palony klimat, suszona śliwka, ciała może trochę zbyt mało, poprawność stylowa rozchwiana, ale za nietuzinkowość jestem w stanie zaproponować naprawdę mocną 7. Miłe, leżakowe zaskoczenie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2020-08-10 18:40:03
Wlewasz piwo do szkła i od razu chcesz więcej!Naprawdę porządny porterowy wygląd.Bardzo ciemne,brązowe,nieprzejrzyste niemal a pod słońce rubinowe przebłyski.Piana beżowa,niska,ale pozostawia lejsing w szkle.Aromat kawa palona,czekolada w typie czarnej gorzkiej.Delikatnie kwaskowe.Brakło trochę przełamania jak np.praliny,śliwka itp.Ale jest nieźle,porterowo.W smaku jakaś dziwna kwaskowość. Trochę zbyt nachalna i nienaturalna.Trochę zbyt wodniste i puste jak na takie parametry.Poza tym wszystkie cechy poprawnego porteru zachowane.O ile w zapachu lekki alko jest ,to w smaku ginie w tle.Niemniej można śmiało kupić i wypić.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-07 23:25:44
No jest klasyczna Porterowa nuta. Bardzo przyjemna owocowość i czekolada. Piana jak na Porter wysoka, mam nadzieję, że piwo nie jest przegazowane, bo przegazowany Porter źle wygląda. Ciemnobrązowe, wpadający w czarny. No jak już piana opadła to piwo elegancko wygląda. W szkle bardzo intensywna czekolada, taka w typie mlecznym, bo czuć jakby słodycz i laktozę. No i owocowość. Aromat w punkt w stylu. Na szczęście wysycenie nie jest za wysokie, a jest takie przyjemnie musujące. Fajnie gładkie. Trochę moim zdaniem za wodniste. Piwo ma 22 BLG, ale smakuje jak max. 20 BLG. W smaku czekoladowość ustępuje pierwszeństwa owocowości. Generalnie Porterowość zachowana bardzo dobrze. Piwo jest bardzo słodkie, choć nie jest to ulepek. Piwo bardzo przypomina mi Porter z Browarów Łódzkich. Bardzo podobny profil piwa. Goryczka niska i trochę brakuje tego w piwie, żeby była wyższa. Alkohol bardzo fajnie ułożony, praktycznie niewyczuwalny. Porter mocno osadzony w stylu, choć oczywiście nie wystrzegł się wad ;) Za słodko, zbyt mało czekoladowo, ale jednak Porterowo ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-12-02 18:40:30
Kolor ciemno-brązowy, hebanowy, pod światło rubinowy. Piana beżowa, gęsta, szybko opadła zostawiając ślad na szkle.
Aromat z butelki palonych słodów, głównie kawa zbożowa plus minimalnie przypieczona skórka chleba i deserowa czekolada. W szkle podobnie. Po ogrzaniu wychodzi nuta alkoholowa, karmel oraz lekki kwasek od nut palonych.
W smaku ?płaski. Brak wyrazistej paloności, jest za to kawa zbożowa z karmelkiem i osłodzona czekolada. Lekka kwasowość od palonych nut i alkoholowość. Po ogrzaniu dominuje karmel nad kawą.
Całość spotworniło wysokie jak porter wysycenie. Goryczka to tylko efekt autosugestii. Więcej czuć na języku szczypanie od alkoholu.
Nie wiem dla kogo jest to piwo. Dla Januszy za mocne, dla beergeków ? pomyłka, piwo poza stylem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.