Kraftwerk & Wąsosz Triple Twister
Kraftwerk & Wąsosz Triple Twister
Kraftwerk & Wąsosz Triple Twister
% alk. 4.9
Blg 15.0
brak koduaddbarcode

Pomysłodawcą tego zakręconego piwa jest Janek Gadomski – zwycięzca konkursu Śląskiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych 2015, który odbył się w pubie Absurdalna w Katowicach. Wraz z Browar Wąsosz zostaliśmy wciągnięci do uwarzenia gładkiego, mlecznego Stouta z płatkami owsianymi, wiórkami kokosowymi i nutą kwaśnych wiśni. Brzmi jak śniadanie typowej Fit-Girl? Szczęśliwie jest w nim także alkohol!
Dodał: ark00 - 2016-05-12 21:54:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,27 / ilość: 15
Goście 8,83 / ilość: 6
średnia 7,71/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-06-22 21:06:35
Kolor brunatny, nie tylko mętne, ale wręcz wiórki kokosowe w nim pływają, piana bez szału, bardzo ciemna, ładny lacing, o ile można go w ogóle oceniać przy tak rachitycznej pianie.
W smaku kraftwerkowy stout, gęsty, tłusty, likierowaty, dużo czekolady, raczej mlecznej czekolady, słody palone, nawet lekko wpadające w popiołowość, kawa fusiara, mleczność laktozowa, piwo gęste i słodkie, ale naprawdę ze sporą dawką goryczki, która jest fajnie skontrowana, fajnie schowana, w smaku jest odwrotnie niż w zapachu, jest sporo wiśni, a kokosa niewiele, dodano wiórek i to musiało się tak skończyć, czuć kokosa tylko wtedy, gdy je rozgryzasz, bo ich sporo w piwie, piwo pieprzne i przyprawowe, delikatna chmielowość, taka typowo polska, bo to Marynka, gdyby było jej za dużo to pewnie by przeszkadzała, a jest akuratna, wysycenie też, delikatne, idealne do tak gęstego piwa. Jest tu spieczona skórka chleba, jest pumpernikiel, sporo śliwki, tak suszonej, jak i świeżej. Ogólnie piwo kwaskowo-słodkawe z fajną goryczką na kontrę. Czuć żelazo, choć test skórny go nie potwierdza. Pyszne
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 4 )
awatar
Ark00
starstarstarstarstar

2016-07-01 20:24:48
Zapach - Mocno wyczuwalna czekolada, wiśnia i kawa.Kokos też się pojawia ale nie jest on zbyt intensywny.Aromat piwa zdecydowanie na +

Wygląd - Typowy dla stouta.Ciężko mi opisać pianę gdyż znika ona po kilku sekundach.

Smak - Smak jest naprawdę ciekawy gdyż wiśnia nadaje bardzo interesującą kwaskowość która idealnie przeplata się z motywami kawowo - czekoladowymi i delikatną goryczką.Nuty kokosowe wyczułem pod koniec ale nie były zbyt mocne.

Niesamowicie ciekawy wynalazek.W sumie taki trochę Sour Chocolate Milk Stout :p Piwo jest bardzo pijalne.Jeśli ktoś lubi takie wynalazki jak np. Aficionado od Kingpina powinien spróbować Twistera.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
NicK
starstar

2016-05-24 22:42:47
Zapach - Jest wiśnia, jest sporo stout'owej kawy i nieco paloności, jest też kokos. Ogólnie zapach przyjemny, dobrze zbalansowany. Ze szkła znacznie lepiej i bardziej intensywnie. Mocno wychodzi kokos i kawa.

Piana - Właściwie brak. Po nalaniu zbiera się niemrawo w maleńki kożuszek, a po chwili zupełnie znika.

Barwa - Brunatna, opalizuje rubinowo. Mętne.

Smak - Jest kawa, jest wiśnia i kokos. Wyraźna stout'owa paloność i spora kwaskowość. Goryczka wyczuwalna, ale niewielka. Smak jest bardzo przyjemny, co chwila na kubek smakowy wpada coś nowego. Słodycz spora, ale dobrze kontrolowana i kontrowana przez paloność i goryczkę. Jak dla mnie brakuje nieco gęstości, choć treści smakowych jest sporo. Piwo bardzo pijalne. Muszę przyznać, że mi podpasowało, choć jestem fanem nieco mocniejszych i bardziej gęstych piw.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010