Kraftwerk Uzi White India Pale Ale
Kraftwerk Uzi White India Pale Ale
Kraftwerk Uzi White India Pale Ale
% alk. 5.2
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Kolejne piwo z kontraktowego browaru Kraftwerk, za którego nazwę posłużyła nazwa broni. Uzi to izraelski pistolet maszynowy produkowany przez Israel Military Industries. Jego nazwa pochodzi od imienia konstruktora Uziela Gala, który zaprojektował ten karabin w 1951 roku. Piwo to zostało Uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz. Jest to dokładnie siódme piwo nazwane na cześć broni palnych, które zmieniły bieg historii. Wcześniej Kraftwerk uwarzył: Panzerfausta, M16, Kalashnikova, Parabellum, Thompsona i Browninga. Równolegle z UZI White India Pale Ale zadebiutowało kolejne piwo z tej ciekawej serii - Maxim - Session India Pale Ale. Uzi White India Pale Ale to piwo jasne, pasteryzowane i niefiltrowane.

Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne, chmiel (El Dorado, Mosaic, Calypso), płatki ryżowe, drożdże (M-44).
Chmiel Calypso nie był dotychczasowo stosowany zbyt często w polskich piwach. Wnosi on ciekawy aromat arbuza, gruszki, owoców pestkowych, jabłka i limonki. Zalecane szkło do piwa to shaker. Polecana temperatura serwowania podana na etykiecie to przedział 10-12°C.
Piwo to miało swoją premierę 13 sierpnia 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-08-22 23:47:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,24 / ilość: 17
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia 7,33/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Roller
starstarstarstarstar

2015-09-02 12:47:48
Piwo mętne, aromat ananasowy na pierwszym planie, być może brzoskwinia i inne slodkie owoce plus cytrusy. Ciekawe połączenie. Piana trwala, pozostawia ślad na szkle. Kolor bladozolty tzw ''bialy''. W smaku gladkie z mocną, agresywną goryczka. Jej intensywność nie jest plusem tego piwa, a nawet trochę przeszkadza. Z serii o broniach wyżej stawiam M16 oraz piwo Thompson.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-09-01 21:13:32
Bardzo orzeźwiająca, wyrazista IPA. Kraftwerk wydaje raz piwa lepsze, raz gorsze, Uzi jest w zasadzie jednym z ich najlepszych piw. Jak dla mnie bardzo solidna 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2015-08-29 16:52:11
Miałem okazję pić tylko kilka piw z Kraftwerka, ale wszystkie bardzo mi pasowały i naprawdę je polecam.
Uzi to piwo bardzo jasne, wyraźnie zmętnione. Wysycenie jest wyraźne, piana wysoka, biała, drobnoziarnista - opada powoli, pozostaje do końca w postaci dość szerokiego pierścienia. Na szkle zostawia ładny, trwały lacing.
Zarówno wygląd piwa jak i jego aromat w dużej mierze wskazuje na zawartość słodów pszenicznych. Zapach to dodatkowo intensywne chmiele z charakterystycznymi owocami cytrusowymi, sprawia wrażenie orzeźwiającego.
W smaku dominują właśnie te cytrusy oraz wyraźna, chmielowa goryczka, długo pozostająca na języku.
Piwo jest jednak wysoce pijalne i orzeźwiające, warte spróbowania.
Cena w łódzkiej \"Piwotece\": 10,00 zł (małe) / 12,00 zł (duże)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-08-22 23:49:39
Barwa: Mocno zmętniony, blady bursztyn, nieprzejrzysta.

Piana: Wysoka na ponad centymetr, w kolorze białym. Składa się z różnej wielkości pęcherzyków. Szybko przeciera się w kilku miejscach. Z czasem zostają nieznaczne smugi i niepełna obwódka w postaci półksiężyca. Do końca zostają tylko niewielkie ślady po pianie. Zdobienie szkła również nie powala na ziemię, koronki są nietrwałe, cienkie i szybko zanikają.

Aromat: Intensywny i świeży. Pestkowy z ciekawymi nutami arbuzowymi i gruszkowymi. Nie brakuje sporej porcji słodyczy, pochodzącej od owoców tropikalnych. Czuć też aromat rozgniecionych pestek, wydaje się, że piwo będzie gorzkie. Aromat jest dobrze skonstruowany, chociaż brakuje w nim pszenicy.

Smak: Od samego początku mocno gorzkie i kwaśne. Po pierwszej fali pestkowo-cytrusowej, ściągającej goryczki pojawia się delikatnie słodki posmak owocowy. Da się w nim wyczuć mieszankę owoców egzotycznych ze wspomnianym w aromacie arbuzem i gruszką. Słodycz szybko zastępuje cytrynowa, orzeźwiająca kwaskowość. Piwo ma trochę ciała, jednak podobnie jak w aromacie nie czuć słodu pszenicznego ani płatków ryżowych. Druga fala goryczki jest mniej intensywna i dość krótka. Piwo jest dosyć dziwne i nietypowe. Zazwyczaj w pierwszej kolejności pojawiają się akcenty słodowe, owocowe, żywiczne a dopiero potem nadchodzi goryczka. Tutaj goryczka (wraz z kwaskowością) zjawia się natychmiast po wzięciu piwa do ust. Potem dopiero ujawniają się pozostałe, bogate smaczki. UZI to piwo wyraziste i dość pijalne.

Nasycenie: Początkowo wydaje się wyższe przez uderzającą w pierwszym momencie goryczkę i kwaśność. Później czuć, że nasycenie jest średnie, nie wychylające się ani w stronę wyższego ani niższego.

Komentarz: Bardzo ciekawe piwo i pozytywne zaskoczenie. Szkoda, że nie było pszenicy, ale i tak bogate chmielowe akcenty zrekompensowały ten brak. Pierwszy raz mam do czynienia z chmielem Calypso, również El Dorado to chmiel, który znam z nazwy, ale nie kojarzę żadnego piwa z jego udziałem. Pewnie coś było, ale w mieszance z innymi odmianami. Do tego dochodzi znakomity, mój ulubiony Mosaic i mamy bombę aromatyczną i smakową. Goryczka bardzo mnie zaskoczyła, zjawiła się natychmiast wraz z silną cytrusową kwaśnością. Potem było bardziej słodko, owocowo i gładko. Jedno z najlepszych piw z Kraftwerku. Po raz drugi czy trzeci w związku z tym browarem mogę powiedzieć, że znakomita oprawa zrównała się poziomem z zawartością butelki. Tak trzymać !!!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010