Kraftwerk & ReCraft Zabobon (dawny Reden)
Kraftwerk & ReCraft Zabobon (dawny Reden)
Kraftwerk & ReCraft Zabobon (dawny Reden)
% alk. 6.8
Blg 18.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Kooperacyjne piwo uwarzone przez Browar Kraftwerk i Reden Świętochłowice. Warzenie odbyło się w Śląskim Browarze Rzemieślniczym ze Świętochłowic. Browar Kraftwerk to kontraktowiec, warzący od roku 2014. Jest to pierwszy, rzemieślniczy browar kontraktowy na górnym śląsku. Natomiast Śląski Browar Rzemieślniczy Reden ze Świętochłowic swoje powstanie miał w tym samym roku co Kraftwerk. Jest to jednak drugi browar o nazwie Reden, pierwszy, restauracyjny istnieje w Chorzowie. Oba browary mają jednego właściciela, głównym piwowarem w świętochłowickim Redenie jest Łukasz Łazinka. Wspólne dziecko obu tych górnośląskich browarów to Zabobon, piwo w stylu Imperial Smoked India Brown Ale. Jest to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, leżakowane w obecności płatków dębowych sherry.

Skład: woda, słody: jęczmienne jasne i ciemne, pszeniczny; chmiele: Simcoe, Chinook, Amarillo; drożdże: US-05.
Polecana temperatura serwowania podana na etykiecie to przedział 10-12°C. Premiera piwa miała miejsce 27 marca 2015 roku.
Dostępne w butelce o pojemności 0,33l.
Dodał: stacher93 - 2015-05-24 15:02:05

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 16
Goście 7,43 / ilość: 7
średnia 7,22/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-09-10 09:15:20
Pierwszy przedstawiciel Smoke Brown Ale w moich rękach. Kupione przede wszystkim ze względu na zamiłowanie do piw dymionych i tego od początku konsumpcji starałem się doszukać. Było to niezwykle łatwe, gdyż od razu po otwarciu uderza w nasze nozdrza potężna bukowa nuta wyrażona szynką czy boczkiem. Po ogrzaniu z bazy słodowej wyłoniły się również akordy śliwkowe, karmelowe i dość sporo wanilii. Chmiele wyczuwalne na granicy percepcji. Piwo barwy mahoniowej wyraźnie zmętnione z niska lecz trwałą pianą skłonną do lacingu. W smaku równoległe do aromatu nuty wędzone (skórka z szynki), troche słodyczy karmelowo-śliwkowej złamane wytrawną popiołową goryczką. Jak dla mnie dość ciężko pijalne, lecz z przyjemnością powtórzyłbym kiedys tą konsumpcje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar

2015-06-30 14:52:37
Zabobon od Browaru R9eden i Kraftwerk - Imperial Smoked India Brown Ale

Nagrałem materiał, ale bystrze skasowałem go zaniepokojony komunikatem, że kończy mi się pamięć w kamerze.

Barwa: Piwo jest mahoniowe i całkiem klarowne.

Piana: Beżowa i obfita. Świetnie zdobi szkło i pozostaje z nami przez cały czas sączenia trunku.

Aromat: Na początku dostajemy sporo wędzonki, która przywodzi na myśl zarazem szynkę. Potem zaczynamy wyczuwać aromat cytrusów pochodzący od Simcoe, Amarillo i Chinooka. Nie spodziewałem się, że chmiele będą tak wyczuwalne zważyszy na fakt, że kończył się termin ważności.

Smak: Średnie nagazowanie. Piwo jest pełne, co nie dziwi. Mamy w końcu do czynienia z imperialem 18 plato i 6,8 % alkoholu. Goryczka jest zaskakująca wysoka na poziomie ok 60-70 IBU, która jest wzmacniana popiołowym posmakiem wędzonki. Smak Zabobonu jest mniej zdominowany przez aromaty szynkowe niż aromat. Szlachetna cytrusowa goryczka stanowi genialne połączenie z nutami dojrzałego drewna.

Podsumowanie: Nie spodziewałem się wiele po Zabobonie. Dziwny styl, masa składników i koniec terminu ważności nie zapowiadały tak dobrego piwa.
Daję w pełni zasłużone 9/10
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Thriglav
starstarstarstarstar

2015-06-18 21:47:21
Kolor brązowy ciemny, piwo nieprzejrzyste.
Piany niewiele, po chwili opada do obręczy, zdobi szkło.
zapach lekko wędzony i słodowy.
Smak przyjemny, na pierwszym planie czuć wędzonkę, potem słodycz, posmaki drewniano-dymne, trochę alkohol, finisz jest goryczkowo-słodowy.
Piwo dobre, ale bez ochów i achów, kupić można, jeśli komuś nie brak kasy, nie jest to must have, ale ujdzie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-05-27 21:47:54
Piwo aksamitne, delikatnie gęste z pełną budową. Wędzonka mocno zaznaczona w smaku, towarzyszy nam do końca butelki oraz jeszcze chwilę po. W smaku suszone owoce, wanilia oraz karmel podbite solidnym boczkiem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010