Kraftwerk Manitou
Kraftwerk Manitou
Kraftwerk Manitou
% alk. 5.8
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Fest dobre ten Indianer mie to doł, ale skond u nos na grubie Indianiec? Kaj my się przewiercili? Jak żeś to kopoł?
Piwo jasne górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane, typu India Pale Ale, wyprodukowane w Wąsoszu przez Browar Kraftwerk.

Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne, chmiele Citra, Ahtanum, Simcoe, Columbus, drożdże US-05.
Barwa bursztynowa, lekko zmętniona (na dnie butelki znajduje się osad). Piana wysoka średnio i drobno pęcherzykowa, oblepiająca szkło, dość trwała. Zapach cytrusowy, żywiczny. W smaku wyczuwalne nuty grejpfrutowe i żywiczne, z przyjemną optymalną goryczką. Wysycenie na poziomie niskim do średniego.
Dodał: carmin - 2015-12-21 08:32:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,46 / ilość: 13
Goście 7,38 / ilość: 13
średnia 7,42/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-01-01 23:46:57
Cena :ok.7 zł , warka 03/05/16 Barwa : Ciemny bursztyn wpadający w miodowe odcienie, mocno mętne, ciągła opalizacja ; Piana : bardzo okazała , zbudowana z drobnych pęcherzy przeobraża się w duże pękate tworzące właśnie wspaniałe witraże koronki i wzroki ,po nalaniu chce wyjść ze szkła , potem szybko opada ; Aromat : żywiczne nuty przeważają w tym piwie aromat lasu iglastego ,w tle lekkie cytrusy , poza tłem też lekki karmelowy akord ; Smak : słodki , z lekką średnio zalegającą goryczką , sam trunek ma słodowo-karmelową podbudowę przełamaną , żywicą delikatną kwaskowością i subtelnym cytrusem bardzo udane piwo a co lepsze dostępne nie tylko w sklepach z ,,specjalistycznych \"
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2015-12-13 23:18:40
Kolor pomarańczowy mętny, piana niezbyt obfita, ale długo się utrzymuje. Zapach ładny, chmielowo-cytrusowy. Smak: lekko kwaskowy, delikatna słodowość, i rożne akcenty chmielowe: kwiatowy, iglasty i dominujący cytrusowy. Goryczka więcej niż średnia grejpfrutowa, długo pozostaje w ustach. Fajne piwo o wyrazistym i bogatym smaku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-12-12 13:29:27
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca, ciekawy lacing. Barwa ciemniejsza miodowa, nieprzejrzyste, dość mętne, na powierzchni unoszą się jakieś drobinki. W zapachu niezła egzotyka, cytrusy, żywiczność, lecz w mniejszym stopniu. W smaku mocna, wręcz potężna kontra słodowa, goryczka też istotna grapefruitowa, cytrusy pozostają na podniebieniu, karmel i żywica pojawiają się w tle, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ładna graficznie z ciekawym śląskim opisem. Kolejny z wyrobów Kraftwerka wypróbowany, na pewno jest to lepsze piwo niż te z serii HedgeHog, bardziej aromatyczne, lecz również przesłodzone, a pod koniec degustacji wyczuwalny jest też delikatnie alkohol, goryczka nie przytłacza smaku, jest przyjemnie grapefruitowa, występuje też kontra kwaskowa. Gdyby było lepiej wyważone ocena mogła by być wyższa, a tak sam 7,choć z dużym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
ivan503
star

2015-11-29 21:29:16
Świetne, wyraziste piwo. Polecam
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010