Kraftwerk M16
Kraftwerk M16
Kraftwerk M16
% alk. 6.2
Blg 15.0
5904730014502addbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez kontraktowy browar Kraftwerk, w Browarach Regionalnych Wąsosz. Kraftwerk to pierwszy na Górnym Śląsku rzemieślniczy browar kontraktowy, który rozpoczął warzenie w roku 2014. Osoby, które stoją za powstaniem tego browaru kontraktowego to Mateusz Bortel-Gogoliński i Paweł Solik. Kraftwerk warzy swoje piwa w różnych browarach: Majer Gliwice, Witnica, Wąsosz, Reden Świętochłowice. M16 to piwo w stylu India Pale Ale z dodatkiem trawy cytrynowej, pasteryzowane i niefiltrowane. Trawa cytrynowa jest tropikalną rośliną, pochodzącą z Azji Południowo-Wschodniej. Łodygi i liście nadają cytrynową woń, bez kwaśności charakterystycznej dla cytryny.

Skład: woda, słody: jęczmienne, pszeniczne, trawa cytrynowa; chmiele: Sticklebract, Rakau, Galaxy, Kohatu; drożdże: US-05.
Sugerowana temperatura serwowania to przedział 10-12°C.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-28 10:06:33

oceny Oceny

Użytkownicy 7,65 / ilość: 31
Goście 8,11 / ilość: 9
średnia7,75 / ilość: 40

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Roller
starstarstarstarstar

2015-08-07 21:01:16
Chyba najlepsze piwo z serii o broni. Piwo mętne, o barwie pomarańczowej. Aromat przyjemnie cytrusowy oraz chmielowy. W smaku chmiel po spróbowaniu fajnie ''strzela'' w ustach. Prawdziwe M16.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2015-07-22 00:32:01
Warka do 05.12.2015
Piwo zakupione w Tesco. Po przelaniu do szkła tworzy się piana na dwa palce, drobno i średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała, ale do końca degustacji cienki krążek pozostaje. Barwa pomarańczowa, piwo z osadem drożdżowym wyraźnie zmętnione. Zapach wyraźny i przyjemny, czuć nutę cytrusową, lekką nutę drożdżową i w sumie tyle, ale zapach to plus tego piwa. W smaku umiarkowana słodycz na pierwszym planie, po chwili średnia trwała goryczka, całkiem przyjemna, piwo średnio wysycone, orzeźwiające, w sam raz na letni wieczór. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-06-24 13:13:09
Bardzo udane. Zmętnione, złoto-pomarańczowe, ze zbitą dość obfitą pianą. Niezwykle intensywny aromat od momentu otwarcia butelki do samego końca, głównie cytrusy. W smaku podobnie, z zarysowaną, mocną, lecz nieprzeszkadzającą goryczką. Tylko trochę tej trawy cytrynowej brak...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Thriglav
starstarstarstarstar

2015-05-22 22:11:37
Kolor pomarańczowy, piwo odstało swoje i się sklarowało, choć ostatnie nalanie już było mętne.
Piana ładna, dość obfita, opada do kilkumilimetrowego kożuszka na powierzchni piwa, niezbyt obficie zdobi szkło.
W zapachu czuć oczywiście głównie chmiel, jest dość owocowo, w tle cytrusy. Trawa cytrynowa wyczuwalna intensywniej dopiero po ogrzaniu piwa. Do owoców i lekkich cytrusów dochodzi podbudowa słodowa.
W smaku dominuje goryczka, ale jest też słodko. Taki cytrusowo-owocowo-słodki miks. Przyjemnie. Lekko zalegająca goryczka, ale nieszczególnie to przeszkadza w odbiorze tego piwa.
Kolejna IPA. Jest ciekawie, można wypić, ale nie jest to pozycja obowiązkowa, ani też nie warte powtórki. No może raz. Ale nie więcej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.