Kraftwerk & Kattowitzer Brauhaus Ur-Weissbier
Kraftwerk  & Kattowitzer Brauhaus Ur-Weissbier
Kraftwerk  & Kattowitzer Brauhaus Ur-Weissbier
% alk. 4.7
Blg 13.0
brak koduaddbarcode

Trzeci owoc kooperacji kontraktowego browaru rzemieślniczego Kraftwerk z Kattowitzer Brauhaus. Po Rauch Alcie i Pilsie przyszedł czas na Ur-weissbiera czyli piwo pszeniczne ze słodem wędzonym torfem. Piwo zostało uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz, tam gdzie swoje piwa warzy Kraftwerk. Kraftwerk jest to pierwszy na Górnym Śląsku rzemieślniczy browar kontraktowy, który istnieje od roku 2014. Browar ten uwarzył już wiele znakomitych piw i jest dobrze znany na polskim rynku. Osoby, które stoją za powstaniem tego browaru to Mateusz Bortel-Gogoliński oraz Paweł Solik. Kattowitzer Brauhaus to prywatny i niezależny nano Browar inspirowany historią browarnictwa Katowickiego sprzed 100 lat. Specjalizuje się w warzeniu niemieckich gatunków piwa. Ur-Weissbier - piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane w stylu Hefeweizen. Pod nazwą piwa na etykiecie znajduje się wpis w języku niemieckim, iż piwo zostało uwarzone z godnie z niemieckim prawem czystości z 1516 roku.

Skład: woda, słód(pszeniczny, jęczmienny wędzony torfem, jęczmienny typu pilzneńskiego), chmiel (Hallertau Tradition), drożdże Mauribrew Weiss. Premiera piwa odbyła się 18 września 2015 roku.
Dodał: prodwin - 2015-10-03 22:39:53

oceny Oceny

Użytkownicy 6,64 / ilość: 14
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia 7/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2016-01-30 19:16:39
Kiepsko. Piwo mdłe, ciężko znaleźć się w nim jakichkolwiek głębszych doznań. Chciałem doszukać się jakichś ciekawych nut, ale wszystko zagłusza smak alkoholu wyraźny co najmniej jak w jakimś tanim strongu, co przy ledwie 4,7% jest IMO absolutnie niedopuszczalne. W segmencie cenowym koncerniaków za 2 zł może by się dało zaakceptować gdyby mocno zmrozić i wypić w środku lata, ale wśród kraftów jest to absolutnie najgorsze piwo jakie piłem.
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-01-03 20:25:06
W butelce bardzo orzezwiajacy aromat. Delikatnie słodki, goździkowy, lekko drożdżowy, a nawet cytrynowy. Po przelaniu do szkła słodki aromat potęguje sie, a całość nabiera takiego lekko orzeźwiającego, landrynkowego zapachu, z akcentami jakiejś takiej trawy cytrynowej. Tylko delikatnie w tle są wyczuwalne dymionie nuty ktorych trzeba sie spodziewać biorac pod uwage fakt ze do warzenia został użyty wędzony słód. Szkoda ze jest ich tak mało. Piwo prezentuje sie poprawnie, barwa złota, zmętniona, piana choć średniobogata i opadająca stopniowo, ale zbudowana jest z mikroskopijnych wrecz babelkow. W smaku niestety dosc płytkie i mało wyraziste. Brakuje kwaskowatości i drożdżowosci która powinny cechować się piwa pszeniczne. Jak jestem wielkim fanem weizenów, tak tutaj muszę powiedzieć że to piwo jest nudne, i pozbawione jaj, zbalansowane na maxa. Brakuje treściwości i jakiegoś charakteru. Nie jest ani słodkie, ani kwaśne, a o wędzonce w smaku można pomarzyć. Choć jedno trzeba przyznać - przez taką nijakość i nadwyraz poprawność jest bardzo bardzo pijalne. Na upalne dni w sam raz. Choć nie za taka cene.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-12-08 18:43:31
Bardzo pijalne
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-11-19 13:23:57
Ur-weißbier (13 Blg, pasteryzowane, niefiltrowane) bardzo blado pachnie pomarańczami i gałką muszkatołową. Całość lekko przydymiona (producent podaje, że w zasypie piwa znalazł się słód jęczmienny suszony torfem, więc to chyba to), przywoskowana, jakby przykryta cienką warstwą stearyny. Po paru chwilach pojawia się aromat ciężkiej, słodkiej marmolady owocowej. W smaku jest lekkie, rześkie, kwaskowate, tym razem wyraźnie dymione. Akcenty cytrusów, wosku, trochę niedojrzałych moreli, papierówek - generalnie, niedojrzałe owoce. Nie żeby jakoś nieprzyjemne. Jest tam też akcent dojrzałego melona (kantalupa). Echo żelków Haribo w wersji o smaku owoców tropikalnych (te nieprzejrzyste, jakby woskowe z wyglądu). Smakuje dużo lepiej niż wygląda i pachnie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010