Kraftwerk & Kattowitzer Brauhaus Rauch Alt
Kraftwerk & Kattowitzer Brauhaus Rauch Alt
Kraftwerk & Kattowitzer Brauhaus Rauch Alt
% alk. 4.8
Blg 14.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Piwo uwarzone przez kontraktowy browar Kraftwerk we współpracy z Kattowitzer Brauhaus, w Browarach Regionalnych Wąsosz. Kraftwerk to pierwszy na Górnym Śląsku rzemieślniczy browar kontraktowy, który rozpoczął warzenie w roku 2014. Osoby, które stoją za powstaniem tego browaru kontraktowego to Mateusz Bortel-Gogoliński i Paweł Solik. Kattowitzer Brauhaus to prywatny i niezależny nano Browar inspirowany historią browarnictwa Katowickiego sprzed 100 lat. Specjalizuje się w warzeniu niemieckich gatunków piwa. Rauch Alt: Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane w stylu Rauch Stickle Alt.

Skład: woda, słody jęczmienne (pilzneński, wędzony, monachijski, red X), chmiel (Herkules, Spalt Select, Hallertauer Hersbrucker), drożdże (S-33).
Zalecane szkło: Stange. Polecana temperatura serwowania zapisana na etykiecie to przedział 8-12°C. Etykieta w starym stylu przedstawia symbole śląska, katowicki spodek oraz górniczy wyciąg szybowy. Poniżej napisano: Gebraut Nach Dem Reinheitsgebot von 1516. Oznacza to, iż piwo zostało uwarzone zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości Piwa z 1516 roku, które zakładało, że składnikami piwa mogą być tylko: słód jęczmienny, woda i chmiel.
Piwo miało swoją premierę 25 lipca 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-08-15 21:00:53

oceny Oceny

Użytkownicy 6,75 / ilość: 20
Goście 6 / ilość: 6
średnia6,58 / ilość: 26

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
opons91
starstarstarstarstar

2016-01-16 22:23:23
Piwo o brązowej barwie, nieprzejrzyste. Piana kiepska, bardzo szybko znika i zostaje tylko trochę na powierzchni. Zapach głównie słodowy, aromaty wędzone w tle. W smaku nieco wyraźniejsza wędzonka, pod koniec niska goryczka ale przyzwoicie zalegająca. Mimo nie tak niskiego ekstraktu piwo sprawia wrażenie dość lekkiego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-12-30 23:59:30
Cena : 8,90 ; warka :27/01/2016 Barwa : wpadająca w miedzianą ,mocno zmętniona ; Piana: szybko znikła , pozostawiając tylko cienką warstewkę pierścionka ; Aromat : bardzo intensywny już po otwarciu dało się wyczuć solidną wędzonkę , ze szkła nic się nie zmieniło wręcz bardziej nawet bogaty zapach kojarzący się z szynką wędzoną opalaną odpowiednim gatunkiem drewna ta jak to czyni moja babci wędząc kiełbasę i szynkę bajeczny zapach ;Smak : wędzonka nadal gra pierwsze skrzypce jednakże czuć muśnięcie karmelową słodyczą , coraz śmielej patrze w stronę piw wędzonych a to piwo zachęca i polecam na pierwsze spotkanie z takim właśnie rodzajem każdemu:))
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2015-12-30 20:11:51
Jestem zawiedziony. Fakt faktem, piwo pije na 3 tygodnie przed upływem daty przydatności, wiec swoją świeżość ma już dawno za sobą no ale ocena taka a nie inna. Aromat w butelce przyjemny, jest wędzoność - głównie w postaci szynki. Po przelaniu do szkła aromat ten nieco ucieka, całość nabiera mocno słodowego akcentu, wręcz z nutami miodowymi. Piana w zasadzie szczątkowa, niska, w kolorze ciemnego beżu. Po krótkiej chwili opadła kompletnie, bez najmniejszego śladu na szklance. Piwo zaś bardzo ciemno bursztynowe, wręcz herbaciane. W smaku głównie słodowe, są też wyczuwalne akcenty dymu z ogniska. Całość wieńczy goryczka na takim średnim poziomie, w charakterze raczej herbacianym.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-12-06 10:03:02
Przyjemny smak wędzonego, palonego słodu. Niestety jest też jakiś mdły i słodkawy posmak, który mógłby być złamany przez mocniejsze gazowanie ale właśnie gazu w tym piwie jak na lekarstwo. Oceniam średnio.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.