Kraftwerk / Humalove Canis Lupus
Kraftwerk / Humalove Canis Lupus
Kraftwerk / Humalove Canis Lupus
% alk. 5.4
Blg 13.0
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Kraftwerk z Mikołowa (województwo śląskie) w kooperacji z fińskim Humalove Brewing.

Piwo gładkie jak krok wilka skradającego się ku swej ofierze i lekkie jak śnieżny puch, po którym stąpa. Kawowe na początku, z wyczuwalną nutką kokosu pod koniec. UWAGA: Gładkość nie jest efektem domieszki futra, w procesie warzenia nie ucierpiało żadne zwierze.

Skład: woda, słody (Jęczmienny, Żytni, Pszeniczny), chmiele (Pilgrim, East Kent Goldings), drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-29 20:13:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,57 / ilość: 7
Goście 8,17 / ilość: 6
średnia7,31 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-02-28 02:14:44
Barwa: Ciemno-brązowa, wpadająca w czerń, nieprzejrzysta.

Piana: Kremowa, początkowo wysoka na półtora centymetra, drobno oraz średnio-pęcherzykowa. Niestety błyskawicznie zamieniła się w obwódkę i minimalny osad w części środkowej. W połowie degustacji nie ma już żadnych śladów po pianie. Również koronkowanie pojawiało się tylko na początku i szybko zanikało.

Aromat: Intensywny, zdecydowanie kawowy. Dominują nuty swieżo-zmielonej kawy Arabiki. Oprócz tego czuć też delikatnie czekoladę gorzką i słodycz. Aromat ten przypomina mi mocno posłodzoną kawę rozpuszczalną. Nie licząc dominujących aromatów kawy, nie dzieje się w tym aromacie zbyt dużo.

Smak: Ponownie kawowy, tak samo jak w aromacie. Oprócz kawy nie dzieje się tutaj zbyt wiele. Brakuje podłoża słodowego, po którym spodziewałem się dużo więcej, tym bardziej, że jest to Rye Brown Porter. Z drugiej storony z 13, ciężko coś więcej wykręcić. Zgodnie z opisem, piwo ma gładką strukturę, jednak kokosa tu nie wyczuwam. Po kawie, pojawia się na chwilę słodycz a następnie, nieznaczna, chwilowa goryczka. ukazują się też subtelne posmaki gorzkiej czekolady i kakao, jednak to ujawnia się na granicy wyczuwalności. Jest też kwaskowość od ciemnych słodów i minimalna paloność. Pijalne, w miarę wytrawne i umiarkowanie wyraziste.

Nasycenie: Średnio-niskie, prawidłowe.

Komentarz: Kraftwerk i znów piwo, które niczego nie urywa. Niski ekstrakt i moim zdaniem to spory błąd przy tak ciekawym gatunku. Szesnastka czy siedemnastka mogłaby zrobić robotę. Gdyby w tym piwie nie było kawy, byłoby na serio bardzo ubogo. Nie dzieje się w nim zbyt wiele, nie jest to piwo, jakiego oczekiwałem. Kupiłem bo skusił mnie ciekawy gatunek i kooperacja z Finami. Jednak wciąż uważam, iż Kraftwerk to słaby browar, z którego warto wypić co trzecie, czwarte piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.