Kraftwerk High Hops
Kraftwerk High Hops
Kraftwerk High Hops
% alk. 6.5
Blg 15.0
IBU 60
5905279965317addbarcode
ulubione: 4

„High Hopes” (wielkie nadzieje) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów angielskiego zespołu Pink Floyd należącego do nurtu progresywnego rocka. Pochodzi on z albumu The Division Bell wydanego w roku 1994. Tekst nagrania dotyczy przemijania, rozczarowania niespełnieniem młodzieńczych marzeń. David Gilmour, wyjaśnia, że słowa odnoszą się bezpośrednio do jego dzieciństwa, a nie do początkowego okresu działalności zespołu. To właśnie z tekstu tego utworu został wzięty tytuł całego albumu – Division Bell, czyli dzwon wzywający do głosowania w Izbie Gmin. Tutaj jest symbolem przemijającego beztroskiego dzieciństwa i zbliżającej się dorosłości. Teledysk do tego utworu wyreżyserował zmarły w 2013 roku Storm Thorgerson.

"Poza horyzontem miejsca, gdzie żyliśmy będąc młodymi... unosi się niewielka sielska kraina, w której chmiel rośnie nieprzerwanie przez cały rok. To właśnie stamtąd pochodzi aż 5 jego odmian, których użyliśmy do uwarzenia jasnego, mocno goryczkowego, aczkolwiek niezalegającego w smaku piwa. Pijąc je poczujesz atmosferę beztroskiego popołudnia spędzanego w cieniu pnących się ku słońcu, dorodnych i aromatycznych szyszek. Przypomnisz sobie czasy, gdy trawa była bardziej zielona."

Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiele, drożdże: US-05.
Dodał: dropi6 - 2016-07-01 14:14:08

oceny Oceny

Użytkownicy 7,46 / ilość: 28
Goście 7,92 / ilość: 13
średnia 7,61/10 / ilość: 41

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-01-08 12:49:28
Barwa delikatnie przyciemniona złota , opalizujące i lekko zmętnione. Piana biała , obfita , trwała i w miarę drobna. Zostawia solidny lacing. W aromacie trochę chmielu ale niezbyt intensywny aromat. Na pierwszym planie czuć kwiaty. Przykrywają one ten nikły aromat cytrusów który powinien tu być na pierwszym planie. W smaku niska goryczka niestety. Mało gazu , w miarę pełne. Dalej dominuje kwiatowość , co prawda nie ma tu za bardzo ani karmelu ani cytrusów od chmielu ale nie przypomina mi to American IPA. Niby pije się przyjemnie ale takie dziwne piwo wyszło. Ani tu goryczki , ani chmielu , może odrobinka cytrusów i kwiaty. Kupię kiedyś drugi raz żeby porównać , widocznie taka warka. Szkoda ale przynajmniej nie odrzuca niczym negatywnym jak karmel itp.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-12-13 18:21:08
Złote. Opalizujące.
Piana jak na weizenie. Można kroić.
Aromat cytrusowo żywiczny. Trochę słodowy.
Średnio nasycone. Pełne. Gładkie.
W smaku słodkie egzotyczne owoce i cytrusy.
Albedowa, przyjemna goryczka. Nawet spora.
Przyjemna aipa.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-10-31 20:25:33
Piana o drobnej strukturze pęcherzykowej w odcieniu écru. Obfita i puszysta. Ładnie utrzymująca się przez cały bieg degustacji. Lacing obficie zaznaczony w postaci \"firanek-falbanek\". Barwa ciemnego bursztynu - zmętniona. W aromacie karmel oraz powiew miodu. Słodkie landrynki. Owoce lekkie, bardziej egzotyczne - przejrzałe. W smaku karmel, przejrzały owoc. Goryczka na niskim poziomie.
Wysycenie: niskie
Warka do: 01.11.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2019-10-29 19:12:07
Piana bardzo wysoka i sporo się utrzymuje, mimo nalewania po ściance. Zarówno w zapachu jak smaku unosi się alkoholowa lub \"spirytusowa\" jak to ja nazywam nuta. Ogólnie tragedii nie ma, ale raczej nie wrócę ponownie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010