Kraftwerk High Hops
Kraftwerk High Hops
Kraftwerk High Hops
% alk. 6.5
Blg 15.0
IBU 60
5905279965317addbarcode
ulubione: 4

„High Hopes” (wielkie nadzieje) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów angielskiego zespołu Pink Floyd należącego do nurtu progresywnego rocka. Pochodzi on z albumu The Division Bell wydanego w roku 1994. Tekst nagrania dotyczy przemijania, rozczarowania niespełnieniem młodzieńczych marzeń. David Gilmour, wyjaśnia, że słowa odnoszą się bezpośrednio do jego dzieciństwa, a nie do początkowego okresu działalności zespołu. To właśnie z tekstu tego utworu został wzięty tytuł całego albumu – Division Bell, czyli dzwon wzywający do głosowania w Izbie Gmin. Tutaj jest symbolem przemijającego beztroskiego dzieciństwa i zbliżającej się dorosłości. Teledysk do tego utworu wyreżyserował zmarły w 2013 roku Storm Thorgerson.

"Poza horyzontem miejsca, gdzie żyliśmy będąc młodymi... unosi się niewielka sielska kraina, w której chmiel rośnie nieprzerwanie przez cały rok. To właśnie stamtąd pochodzi aż 5 jego odmian, których użyliśmy do uwarzenia jasnego, mocno goryczkowego, aczkolwiek niezalegającego w smaku piwa. Pijąc je poczujesz atmosferę beztroskiego popołudnia spędzanego w cieniu pnących się ku słońcu, dorodnych i aromatycznych szyszek. Przypomnisz sobie czasy, gdy trawa była bardziej zielona."

Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiele, drożdże: US-05.
Dodał: dropi6 - 2016-07-01 14:14:08

oceny Oceny

Użytkownicy 7,61 / ilość: 23
Goście 7,92 / ilość: 13
średnia 7,72/10 / ilość: 36

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-10-31 20:25:33
Piana o drobnej strukturze pęcherzykowej w odcieniu écru. Obfita i puszysta. Ładnie utrzymująca się przez cały bieg degustacji. Lacing obficie zaznaczony w postaci "firanek-falbanek". Barwa ciemnego bursztynu - zmętniona. W aromacie karmel oraz powiew miodu. Słodkie landrynki. Owoce lekkie, bardziej egzotyczne - przejrzałe. W smaku karmel, przejrzały owoc. Goryczka na niskim poziomie.
Wysycenie: niskie
Warka do: 01.11.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2019-10-29 19:12:07
Piana bardzo wysoka i sporo się utrzymuje, mimo nalewania po ściance. Zarówno w zapachu jak smaku unosi się alkoholowa lub "spirytusowa" jak to ja nazywam nuta. Ogólnie tragedii nie ma, ale raczej nie wrócę ponownie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-03 21:26:53
Pieni się jak diabeł. Delikatna, ale wyczuwalna goryczka. Pachnie słodkawo, delikatna landryna - aromat szałowy nie jest. Trochę cytrusów - nawet miła odmiana, bo dziś wszystko czuć grejpfrutem itd. Szkoda tylko, że czuć alkohol - gdyby nie to, byłoby to fajne proste piwo. Plus za ewidentne nachmielenie.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-19 19:03:44
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się spora ilość drobinek drożdżowych. W zapachu nuty owocowe, cytrusowe klimaty, sporo karmelowych akcentów i żywicznych woni, podbudowa słodowa. W smaku dominuje karmel i żywica, goryczka średnio zalegająca o profilu cytrusowym, owoce egzotyczne w tle, słabsza kontra kwaskowa, niezła treściwość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, fajnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 26.03.2018. Solidna AIPA o podłożu karmelowym i żywicznym, orzeźwiająca, lecz niezbyt lekka w odbiorze. W smaku zabrakło mi większej owocowości i cytrusowości co zwiększyłoby pijalność, generalnie rzecz biorąc jednak to udany wyrób Kraftwerka zasługujący na przynajmniej 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010