Koźlak Raciborski
Koźlak Raciborski
Koźlak Raciborski
% alk. 7.0
Blg 16.9
brak koduaddbarcode

Najnowsze piwo z Browaru Zamkowego w Raciborzu. Propozycja na chłodne, zimowe wieczory. Browar ten został założony w roku 1567, warzenie odbywa się jednak w budynku, który został wybudowany w XIX wieku. Budynek, w którym warzono piwo od początku istnienia browaru został zniszczony przez pożar. Browar Zamkowy z Raciborza specjalizuje się w warzeniu piw dolnej fermentacji. My piwo tworzymy, inni je produkują! . . . Powracamy do tradycji warzenia w browarze Zamkowym piwa koźlak. Swój złożony smak i aromat zawdzięcza użyciu pięciu gatunków słodów, zacieraniu metodą dekokcyjną, fermentacji w otwartych kadziach i długiemu leżakowaniu w tankach. Jest to piwo dla prawdziwych koneserów. Piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane i niefiltrowane. Skład: woda, słody jęczmienne jasne i ciemne, chmiel goryczkowy i aromatyczny, drożdże piwowarskie. Osad na dnie i zmętnienie są zjawiskiem naturalnym. Piwo dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 0,5l. Premiera piwa odbyła się 15 listopada 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-06 14:46:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,17 / ilość: 6
Goście 6,17 / ilość: 6
średnia 6,17/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-02-29 21:29:23
Niby przyzwoity koźla, ale jednak mnie trochę przeszkadzały zbyt nachalne nuty przypalonej wiśni. Ładnie wygląda, ale szału nie było.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-02-16 07:07:06
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, słaby lacing, lecz w miarę trwała, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca. Barwa jaśniejsza rubinowa, dość przejrzyste i klarowne, nie zmętnione. W zapachu aromaty karmelowe i delikatnie alkoholowe, słodowe i zbożowe akcenty. W smaku słodziutkie, nieco wodniste karmelowe piwo, ze słabo wyczuwalnym alkoholem, brak goryczki, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel od browaru Zamkowego, etykieta udana, choć trochę wyblakła, ale chyba już taki jest styl tego browaru. Rozwodniony bock, któremu zdecydowanie brakuje głębi smaku, słodki, słabo zbalansowany, lecz o dziwo nawet pijalny, daleko mu do klasyków tego stylu, mimo wszystko cena jest adekwatna do jakości i dlatego dam 6 z małym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-06 14:47:45
Barwa: Ciemniejsza miedź, klarowna.

Piana: Kremowa, od samego początku porwana i różno-pęcherzykowa. Po przelaniu piwa do szkła wysoka na półtora centymetra. Bardzo szybko redukuje się do niskiego, podziurawionego kożuszka. Przy końcu zaobserwować można spłaszczony pierścień z minimalnymi smugami pływającymi po środku. Piana praktycznie nie zdobi szkła, śladowe kropki pojawiają się na chwilę i zaraz nie ma po nich śladu.

Aromat: Delikatny, lekko mleczny (subtelny diacetyl). Do tego trochę przypalonego karmelu, słodyczy i suszonych owoców. Wszystko bardzo delikatne, mało wyraziste. O dziwo nie czuć żelaza, co w Raciborzu było zawsze tradycją. Test z nadgarstkiem również nie wykazuje nut metalicznych.

Smak: Również niezbyt intensywny. Przypalane słody, odrobina karmelu i wiśni. W tle minimalne posmaki suszo owocowego i solidna miodowa słodycz. Na finiszu czuć lekko alkoholowe rozgrzewanie z pieczeniem w przełyku. Momentami piwo wydaje się wodniste. Niby jest większość posmaków, które powinny być obecne w koźlaku, jednak piwo jest mało konkretne, zbyt lekkie.

Nasycenie: Średnio-niskie, może być.

Komentarz: Kolejne piwo z Raciborza i kolejny przeciętniak. Na plus, iż nie było czuć metalu. In minus brak treści, jaką powinien posiadać koźlak. Chwilami wodniste, zabrakło ciała i płynnych przejść pomiędzy posmakami. Nieuporządkowane i płytkie. Nie jestem fanem koźlaków, lecz ten to taka trzecia liga.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010