Kormoran Zula
Kormoran Zula
Kormoran Zula
% alk. 4.8
Blg 11.0
5902528000393addbarcode
ulubione: 1

Kolejnym polskim chmielem, którego walory chcemy zaprezentować jest ZULA. Zula to chmiel, który miał wnosić do piwa szlachetną, żdecydowaną goryczkę. Jednak młode rośliny pieszczone proieniami słońca obok walorów goryczkowych zaczęły dawać bardzo ciekawe, pociągające owocowe aromaty.

Zula to piwo, które od pierwszego kontaktu urzeka opalizującą barwą i unoszącym się zapachem z nutami brzoskwiń, moreli, śliwek, a nawet skórki pomarańczy i mandarynek.

Każdy łyk Zuli sprawia przyjemność. Obok nut owocowych piwo ma bardzo miłą w odbiorze goryczkę, która przywodzi na myśl albedo skórek cytrusów oraz rześki aromat świeżych sosnowych igieł i żywicy.

Zatem Zula to nie dziwactwo jak Zulu-Gula to wspaniałe i niesamowicie pijalne połączenie aromatu zwiewnego jak śpiew Zuli Pogorzelskiej i goryczki zdecydowanej jak Zulus Czaka w boju!

Spróbuj! Poczuj! Zakochaj się w polskich chmielach!
Dodał: rewo - 2021-06-25 18:56:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,58 / ilość: 31
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,58 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-07-09 18:58:15
Piana biała drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca przejrzyste i klarowne, lekko zmętnione. W zapachu zboże, nuty trawiaste, łodygowe klimaty, mało deklarowanych owoców, trochę żywicy, generalnie jednak pustawo. W smaku nie dzieje się zbyt wiele, przede wszystkim zbożowy profil z akcentem łodygi, goryczka iluzoryczna ziołowa, brak kontry kwaskowej, śmiesznie niska ilość chmielowego ciała, czyli duża wodnistość, o owocach można tylko pomarzyć, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Kormoran, etykieta elegancko wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 09.12.2021. Ten wyrób można opisać jednym słowem... Pustka. Co prawda w aromacie coś tam jeszcze walczy o atencję tak w smaku jest naprawdę ubogo. Efekt orzeźwienia również przeciętny... W cenie około 2-3 złotych byłoby dobre piwko do grilla, a tak... 5 z ogromnym minusem tym razem Kormoran nie podołał, albo chmiel nie ten...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2021-07-05 23:33:11
Chyba najlepszy plis/lager jakiego ostatnio piłem i jeden z ciekawszych w ogóle:)
Jest trochę brzoskwini, goryczka w stronę skórki z cytrusów, świeżość i mnóstwo ciekawych aromatów. Bardzo smaczne, lekkie, orzeźwiające i (powtórzę jeszcze raz) aromatyczne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-29 22:10:38
W aromacie lekka brzoskwinia. Na języku trochę sosny i żywicy. Za to porządna goryczka i brak słodyczy, który od czasu znajomości z kraftem wręcz mnie odrzuca. Patrząc na pozostałe komentarze to jakbyśmy pili inne piwo. Dla mnie najlepsze piwo tzw. codzienne w tej chwili. Szkoda, że sezonowe.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-06-23 01:18:54
Wygląd: słomkowe, opalizujące, piana średnia, lacing niewielki
Zapach: niemal pustka, jak na piwo, w którym miał grać chmiel to niemal porażka, jakieś muśnięcie zielskiem i białymi owocami, ale mocniejsza jest nuta siarki
Smak: dotychczas (chyba) piłem tylko jedno piwo single hop na Zuli, z Peruna i było słabe, przekarmelizowane, obietnice były takie: mandarynki, grejprfrut, pomarańcza, brzoskwinie, owoce tropikalne, a nawet trochę żywic, a tu nie ma niczego z tego, nachmielone jest wręcz średnie jak na single hopa, być może jest tu jakaś skórka cytryny, trochę białych owoców i renklody, a tak to zielsko. Ale bez nachmielenia (i to ani mocnego, ani ciekawego) to piwo byłoby wręcz fatalne, smakuje jak tani, wodnisty, nieułożony, siarkowo-warzywny eurolager z Van Pura za 2 zł, Jak taki Hemann Muller z Żabki z odrobiną nudnego chmielu, bo ta Zula tutaj wyszła jak Marynka. Absolutnie nudna słabizna, wręcz nie wierzę, że może być tak słabe, bo ostatnie piwa Kormorana chwaliłem: Oktawiana, Ale, Złote, mniej APA, a to jest zaprzeczeniem tych piw i lagera w ogóle (bo jest nieułożone), smakuje jak tani, szybki wypust.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-06-23 01:59:53
Bez kitu, ale lager z Połczyna jest o niebo lepszy od tego czegoś i niewiele mniej nachmielony xD
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2021-06-23 10:04:41
Ale to piwo ma być nudne i mało wyraziste bo to jasny lager. W tej kategorii wypada bardzo w porządku, bijąc na głowę wszystkie koncerniaki. Czuć chmiel, czuć goryczkę. Wszystko jest jak należy
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-06-25 01:27:34
Nie bije koncerniaków, bo nie spełnia jednej podstawowej cechy lagera, nie jest ułożone, może i są tu nuty chmielowe, których w koncerniaku nie znajdę, a generalnie to ono smakuje jak ten ostatni Amber Classic albo szybki wypust Van Pura
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.