Kormoran Złoty
Kormoran Złoty
Kormoran Złoty
% alk. 5.8
Blg 13.0
5902528000065addbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna.

Jeżeli nie jesteś w nastroju, by przeżyć emocjonującą piwną przygodę nakreśloną przez wymyślne surowce, charakterne chmiele z całego świata, czy różnorodne dodatki i po prostu chciałbyś napić się piwa… nie ma nic prostszego – sięgnij po Kormorana Złotego!
Kormoran Złoty to stonowane, szlachetne piwo dolnej fermentacji, które zostało uwarzone tylko po to, aby sprawić Ci przyjemność… Głęboki złoty zachęca do niespiesznego sączenia, a jedynie zaakcentowana goryczka uszlachetnia kompozycję i oczyszcza kubki smakowe przed kolejnym łykiem.
W Kormoranie Złotym znajdziesz wybitnie słodową pełnię podbitą dodatkiem ciemnych słodów, które wzbogacają smak i treściwość piwa. Długie leżakowanie powoduje, że piwo nabiera szlachetności smaku, a jego bursztynowy kolor zaczyna smakowicie skrzyć…
Jeżeli zatem jesteś w stanie docenić klasykę oddaną przez doskonały smak i urzekający kolor – sięgnij po Kormorana Złotego – kwintesencję piwnej doskonałości!
Kormoran Złoty ma kolor bursztynu i przykryty jest czapą białej drobnopęcherzykowej piany. Aromat jest wybitnie słodowy, herbatnikowy, melanoidynowy z nutami karmelu i biszkoptu i świeżej skórki chleba.
Piwo cechuje się wybitnie słodowym profilem. Jest pełne, z delikatnie zaznaczoną goryczką, która razem z miłym musowaniem dwutlenku węgla zachęca wciąż do kolejnych łyków.
Finisz jest miły, słodowy w wyrazie, jednak nie zbożowy, a charakterny dzięki dodatkowi ciemnych słodów. Piwo nie męczy. Pije się je z wielką przyjemnością, a jedyne co zaskakuje to, to jak szybko znika ze szklanki!
Jednym słowem klasyk!

Piwo jasne, dolnej fermentacji, pasteryzowane, filtrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (jasny i ciemne), chmiel
7-krotnie chmielone: na zacier, brzeczka przednia, 4 dawki do kotła warzelnego oraz chmielenie na zimno
Barwa: bursztynowa
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2020-11-10 19:26:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,26 / ilość: 38
Goście 8 / ilość: 2
średnia7,3 / ilość: 40

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-18 23:23:34
w zapachu i pierwszych dwóch łykach zalatywało \"warmińskimi rewolucjami\" później było tylko gorzej. myślę, że zbyt dosłownie potraktowali \"styl\" \"export lager\"
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-10 19:00:16
Tak jak dawno dawno temu najlepsze polskie piwa rozpoznawalne były po pierwszym łyku, czy to Żywiec, Okocim, Łomża, Warka ( gdzie zniknęła ta jedyna w swoim rodzaju jej ,,kwaśność,, ? ) czy Leżajsk, tak obecnie najbardziej rozpoznawalnym, od pierwszego kontaktu, bez względu na styl jest Kormoran. Kormoran Złoty ma w sobie coś z dawnego Okocimia, delikatna ale wyrazista chmielowość przebijająca się przez konkretny słód. ,,Sancta Piva di Warka ? ,,. Już niestety nie. Sancta Piva di Kormoran...
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-05-04 02:46:08
Wbrew pozorom nie jest tak łatwo dostępne, pierwszą warkę kupiłem w Żabie, a później zniknęło, tym razem wersja karfurowa, pewnie ileś warek później. Zniknęły te głęboko słodowe akcenty: czyli orzech i melanoidyny, mnie owoców, czyli jest takie po prostu pełne jasne, ale za to mocniej nachmielone, wciąż to dobre piwo
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-03-04 00:04:30
Słodowe, ale nie męczące. Dobrze skontrowane goryczką. Właściwie to nie wiem kiedy zniknęło, tak dobrze się piło.
awatar
meshigene
starstarstarstarstar
2021-03-04 00:14:38
jak poszukasz w sklepach z piwem to pewnie je znajdziesz
awatar
drzewi
starstarstarstarstar
2021-03-05 21:23:18
Kupiłem niedawno w Carrefour
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.