Kormoran Złoty
Kormoran Złoty
Kormoran Złoty
% alk. 5.8
Blg 13.0
5902528000065addbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna.

Jeżeli nie jesteś w nastroju, by przeżyć emocjonującą piwną przygodę nakreśloną przez wymyślne surowce, charakterne chmiele z całego świata, czy różnorodne dodatki i po prostu chciałbyś napić się piwa… nie ma nic prostszego – sięgnij po Kormorana Złotego!
Kormoran Złoty to stonowane, szlachetne piwo dolnej fermentacji, które zostało uwarzone tylko po to, aby sprawić Ci przyjemność… Głęboki złoty zachęca do niespiesznego sączenia, a jedynie zaakcentowana goryczka uszlachetnia kompozycję i oczyszcza kubki smakowe przed kolejnym łykiem.
W Kormoranie Złotym znajdziesz wybitnie słodową pełnię podbitą dodatkiem ciemnych słodów, które wzbogacają smak i treściwość piwa. Długie leżakowanie powoduje, że piwo nabiera szlachetności smaku, a jego bursztynowy kolor zaczyna smakowicie skrzyć…
Jeżeli zatem jesteś w stanie docenić klasykę oddaną przez doskonały smak i urzekający kolor – sięgnij po Kormorana Złotego – kwintesencję piwnej doskonałości!
Kormoran Złoty ma kolor bursztynu i przykryty jest czapą białej drobnopęcherzykowej piany. Aromat jest wybitnie słodowy, herbatnikowy, melanoidynowy z nutami karmelu i biszkoptu i świeżej skórki chleba.
Piwo cechuje się wybitnie słodowym profilem. Jest pełne, z delikatnie zaznaczoną goryczką, która razem z miłym musowaniem dwutlenku węgla zachęca wciąż do kolejnych łyków.
Finisz jest miły, słodowy w wyrazie, jednak nie zbożowy, a charakterny dzięki dodatkowi ciemnych słodów. Piwo nie męczy. Pije się je z wielką przyjemnością, a jedyne co zaskakuje to, to jak szybko znika ze szklanki!
Jednym słowem klasyk!

Piwo jasne, dolnej fermentacji, pasteryzowane, filtrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (jasny i ciemne), chmiel
7-krotnie chmielone: na zacier, brzeczka przednia, 4 dawki do kotła warzelnego oraz chmielenie na zimno
Barwa: bursztynowa
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2020-11-10 19:26:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 43
Goście 8 / ilość: 2
średnia7,11 / ilość: 45

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2022-08-07 18:12:10
Gdyby nie fakt, że wiedziałem co piję oraz że alkohol jest odrobinę mniej wyczuwalny, to byłbym pewien że piję jakieś beczkowe albo innego mocnego kustosza. 5/10 za kolor i pianę.
awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar

2022-07-08 19:19:09
Piwo z gatunków ciężkich. Piękny kolor bursztynowy, piana szybko ucieka. Początek bardzo przyjemny, ale na końcu czuć nieco alkohol. Niestety
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2022-07-01 17:37:28
Solidne piwo i szacunek za pamięć o stylu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2022-07-01 17:36:58
Warka 29.11.22 r. Piana ecru, nieregularna, ulega redukcji. Piwo bursztynowe, klarowne. Średnio wysycone. W aromacie podstawa słodowa, nuty chmielowe, lekka korzenność, miód, utlenienie. W smaku głęboko słodowe, słodkie, skontrowane momentalnie goryczką, lekko zalegającą. W tle wyczuwalne nuty rozcieńczalnika ale mi tak smakują kormorany. Dobrze gasi pragnienie, jak na export bardzo aromatyczne. Dość solidne piwo i
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.