Kormoran Rosanke 2016
Kormoran Rosanke 2016
Kormoran Rosanke 2016
% alk. 3.9
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo w stylu Rosanke uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna. Jest to już druga odsłona tego stylu w wykonaniu Kormorana. Premiera piwa odbyła się 21 kwietnia 2016 roku.

Rosanke to historyczne piwo pruskie. Warzone było latem poza terminami regulowanymi przepisami prawa. Robiono je jedynie na własne potrzeby. Miało gasić pragnienie i zapewniać siły ciężko pracującym w polu żniwiarzom. Rosanke musiało łączyć elementy orzeźwienia oraz krzepiącej treściwości.
Współpraca Browaru Kormoran i Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych zaowocowała tym, że Rosanke włączono jako kategorię w Warmińskim Konkursie Piw Domowych. Zdecydowaliśmy również, że najlepiej ocenione w tej kategorii piwo zostanie uwarzone przez autora receptury w browarze i skierowane do sklepów, by popularyzować historyczny ten styl i idee piwowarstwa domowego.
Warka 2016 to już druga próba zmierzenia się z tym historycznym piwem. Jej autorami są Karolina i Wojciech Ściana, którzy okazali się bezkonkurencyjni podczas III Warmińskiego Konkursu Piw Domowych. Piwo posiada głęboką barwę i wielowymiarowy smak, który zawdzięcza zasypowi złożonemu z jęczmienia, owsa i żyta. Intrygujący i lekko ziołowy aromat to zasługa wsparcia chmielu przez rozmaryn, wrzos i znaną już z naszych piw lawendę.

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, słody pszeniczne, płatki owsiane, płatki żytnie, chmiel, lawenda, rozmaryn, wrzos, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące
Dodał: piwosz92 - 2016-04-20 19:43:27

oceny Oceny

Użytkownicy 6,91 / ilość: 11
Goście 7 / ilość: 8
średnia6,95 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-04-24 11:06:28
Zapach ziołowy trochę jak tabletki ziołowe do bólu gardła . Smak słodko-ziołowo-trawiasty , ma swój specyficzny smak. Mnie nie orzeźwia a raczej to ciekawa propozycja do spróbowania , ogólnie ziołowe klimaty i kwiatowe również. Smakuje też trochę chlebem , taką skórką chlebową pod koniec delikatnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-05-31 23:43:42
Barwa pomarańczowa, mocno zmętnione, piana niewielka i niezbyt trwała, drobnopęcherzykowa. W aromacie czuć lawendę, bardzo świeży, przyjemny zapach. Do tego momentu super. Na pierwszy rzut nosa super. Potem zaczyna się picie i robi się ciut gorzej. Bo takie trochę bez smaku jest. Rozumiem, że to ma być piwo lekkie i pijalne, jest bardzo pijalne nawet, ale poza lawendą nic ciekawego w nim nie ma, chociaż nie jest to częsty smak. Goryczki nie ma - wiadomo, że nie ma alkoholowej, ale mogłaby być innego pochodzenia, jednak nie czuć jej. W ustach czuć posmak tej lawendy, ale smaku za bardzo nie zostawia. Całkiem mocno nasycone jest, ale nie przeszkadza to. Ogólnie myślę, że warto spróbować, bo to coś wyjątkowego, ale drugi raz raczej nie kupię
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.