Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią
Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią
Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią
% alk. 8.5
5902528662317addbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez Browar Kormoran.
Porter Bałtycki to styl mocno związany z Polską. Tradycyjnie warzony i długo leżakowany jest rozpoznawalnym i cenionym klasykiem. Z drugiej strony, porter to styl wyjątkowo wdzięczny do poszukiwania nowych, wyjątkowych doznań dla podniebienia. Oto prezentujemy nowe oblicze porteru - Porter Warmiński z Wiśnią.
Do leżakowanego pół roku porteru dodajemy naturalny sok wiśniowy i znów leżakujemy. Nie dosładzamy, nie aromatyzujemy. . . Pozwalamy jedynie by palona, czekoladowa słodycz piwa zharmonizowała się z kwaskową i wytrawną owocowością wiśni.
Efekt jest piorunujący! Piwo zyskuje nowy wymiar, wciąż - niczym belgijskie praliny - jest deserowe, pełne, a dodatek wiśni zwiększa pijalność i dodaje nieco pazura. . . Wyjątkowa kompozycja!
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-18 13:37:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7,21 / ilość: 28
Goście 7,63 / ilość: 16
średnia 7,36/10 / ilość: 44

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piwolog
moderatorstarstarstarstarstar

2019-01-11 20:38:40
Pite na 2 tyg przed końcem terminu ważności. Moje było całkiem pozbawione piany. Zapach rzeczywiście zdominowany prz wiśnię, lekko winny. Ale w smaku już jest ciekawiej. Wiśnia zrownowazona jest słodkością czekolady. Bardzo pijalne, alkohol dobrze ukryty. W czasie picia zdecydowanie zyskuje w miarę podgrzewania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-10-15 21:54:39
Wiśnia, kawa i czekolada. O dziwo bardzo pijane piwo, nie jest ani ciężkie ani alkoholowe. Niskie wysycenie, beżowa piana. Polecam :)
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-07 22:30:16
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu na pierwszym nucie nuty kawowe i czekoladowe połączone z palonością oraz słodkim karmelowym klimatem, natomiast po ogrzaniu nieśmiało, następnie z większą intensywnością ujawniają się aromaty wiśniowe. W smaku bardzo słodkie, tutaj rządzi już zdecydowanie wiśnia, która bardziej niż kwasek nadaje słodyczy, czekolada i kawa są tylko tłem, podobnie rzecz się ma do paloności, występuje ona jedynie w formie dalszego aftertasteu, dobrze zamaskowany alkohol, po ogrzaniu dostajemy większą ilość kwaskowości co trochę ratuje pijalność, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel unikalny, tylko dla tego piwa, etykieta elegancko wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 07.07.2018. Leżakowane około rok, degustowane w dzień daty spożycia. Ciekawe połączenie portera z wiśnią, aczkolwiek w moim odczuciu zdecydowanie zbyt słodkie, kontry kwaskowej nie wystarcza na przykrycie słodyczy przez co pijalność drastycznie spada. Do powolnej degustacji, aczkolwiek nie jest łatwo dopić całą pół litrową butelkę. Przełyk został przyjemnie rozgrzany, bez natrętnej alkoholowej woni. Nie sądzę żeby leżakowanie w tym przypadku dużo pomogło... Przez słodycz zatraca się głębia smaku, a to najbardziej cenię we wszelkiej maści porterach czy stoutach, dlatego też mogę zaproponować maksymalnie lekko naciągane 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-01-25 21:57:47
Barwa Niemalże Czarna z Ledwie Widocznymi Rubinowymi Refleksami Pod Światło w Aromacie Wyczuwalna Głównie Wiśnia Czekolada a Także Nuty Karmelu i Kawy w Smaku Czekolada Delikatna Kwaskowość Wiśni Do Tego Sporo Słodyczy oraz Posmaki Palono-Kawowe Goryczka Niska Średnie Wysycenie Bardzo Pijalny Porter z Dodatkiem Soku Wiśniowego Aczkolwiek Uważam Że Wiśnia Średnio Tu Pasuje Moim Zdaniem Bardziej Pasował By Do Tego Porteru Dodatek Soku Śliwkowego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010