Kormoran Olsztynskie 12.5°
Kormoran Olsztynskie 12.5°
Kormoran Olsztynskie 12.5°
% alk. 5.2
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Co powiecie na nową wersję dawnego produktu Browaru Kormoran - Olsztyńskiego? Ja jestem jak najbardziej za. Jest to jasne piwo typu lager, pasteryzowane, tradycyjnie warzone. Do jego produkcji zastosowano tylko jedną odmianę chmielu - aromatyczny chmiel Sybilla. Chmiel ten jest wyhodowany na drodze krzyżowania odmiany Lubelski z dzikim chmielem męskim pochodzącym z terenu byłej Jugosławii. Dla nadania pełności smaku, bardzo lekkich karmelowych posmaków i uzyskania lekko bursztynowej barwy zastosowano niewielką ilość produkowanego w Browarze Kormoran słodu karmelowego.
Dodał: kam3k - 2012-03-22 10:07:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,71 / ilość: 75
Goście 7,7 / ilość: 50
średnia7,1 / ilość: 125

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-18 21:29:01
Szkoła ze już nie robią. Tęsknię za nim.
awatar
Louri
starstarstarstarstar

2014-09-26 12:34:23
Na etykiecie \"piwo w piwie... i nic więcej\". No więc racja - dla mnie niestety TYLKO tyle, trochę brak charakteru. Stąd ocena przeciętna. Oczywiście i tak lepsze od koncernowych!
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Delirium
starstarstarstarstar

2014-09-20 18:59:29
Barwa złota, klarowne. Piana nalewa się bardzo fajna, wysoka, tworzy ładną i dość trwałą czapę. Intensywnie oblepia i krążkuje na szkle.
W aromacie lekka zbożowa słodowość i zaznaczony, nieco cytrusowy chmiel. Nieźle.
W smaku słodowe z lekko wyczuwalnym udziałem słodów ciemnych, nieco chlebowe. Goryczka średnio niska, stosunkowo krótka z cytrusowymi akcentami. Po przełknięciu przyjemny biszkoptowy posmak. Całkiem treściwe, zbalansowane.
Wysycenie średnio-niskie, pod koniec zaczyna go nieco brakować. Bardzo dobry jasny lager i miłe pożegnanie z tym piwem. Trochę szkoda...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2014-07-21 00:36:44
Na pułkach sklepowych wyglada jak wiele innych piw, etykieta nie wzbudza żadych emocji, ale kupiłem z ciekawości jakis czas temu i dziś postanowiłem spróbować. Piana to pierwszy plus, nie jest może zbyt obfita, ale oblepia szkło i pozostaje ok 1 cm do końca. Aromat wyrazisty czuć chmiel sybilla dobrą słodowość. Smak to dominująca lekka goryczka, może ciut za lekka, ale przyjemna, jest też kontra słodowa, ale wyczuwalna dopiero na drugim planie. Kolor złoty. Wysycenie raczej niskie. Pijalność naprawdę wysoka, udane piwo z browaru Kormoran, polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.