Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
% alk. 5.7
Blg 15.5
5902528431210addbarcode
ulubione: 77

Kilka miesięcy prób by dać odpowiedź na pytania: piwo jasne czy ciemne oraz jaki miód: lipowy, wielokwiatowy czy może gryczany? Lipowy w jasnym, a szczególnie w ciemnym był za delikatny. Gryczany oczywiście był tak intensywny, że trudno było doszukać się obok jakiegokolwiek jeszcze smaku, a przecież to nie miód pitny tylko piwo.
Pozostał wielokwiatowy - z ciemnym współgrał idealnie: lekka słodycz miodu i kawowo-czekoladowe nuty z ciemnych słodów. Dostawca miodu mieszka i zbiera miód na Warmii. Tradycje pszczelarskie w jego rodzinie sięgają roku 1925.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Karmelowy, Palony; dodatki: naturalny miód (2,6%), aromat naturalny; chmiel.
Piwo ciemne pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: admin - 2010-06-23 08:11:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,72 / ilość: 337
Goście 8,38 / ilość: 253
średnia8 / ilość: 590

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2022-12-28 21:40:15
Warka 17.04.23 r. Piana iluzoryczna, piwo barwy brązowej, wpadającej w rubinową, klarowne, nisko wysycone. W aromacie przyjemna słodowa paloność, nuty opiekane, kawowe i akcenty miodowe. W smaku słodowa podstawa, uzupełnionao nuty kawy, miodowe i deserowe w typie czekolada, śliwka i rodzynki. Piwo dobre, pijalne, być może ciut za słodkie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2022-11-04 18:20:02
Palone, kawa, czekolada. Na koniec miód, który powoduje że piwo staje się moim zdaniem delikatnie za słodkie. Porządne piwo
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-09-19 04:14:51
Wygląd: ciemno brunatne, z rubinowymi refleksami, pierwsze naprawdę piwo ciemne miodowe z próbowanych, ładna piana, beżowa, spora, ładny lacing
Zapach: ładny, słodowy, ciemny, kawowy, lekko czekoladowy, mleczny, miodowy, ale i chmielowy
Smak: ostatnio za sprawą AleBrowaru, przypomniałem sobie o piwach \"miodowych\", których nigdy nie lubiłem, a że też postanowiłem sobie przypomnieć lagery Kormorana, to tam było miodne i kupiłem inne regionalne, miodowe. Ostatni raz piłem miodowe 5 lat temu, to można spróbować ponownie. Owszem, dalej nie lubię takich piw, tym bardziej, że w Polsce piwo miodowe to piwo z dodatkiem miodu po fermentacji, a nie przed. Całkiem podchodzą mi czeskie Koniczka czy Żabaka, ale na tle tych paści z polskich browarów, to Miodne prezentuje się całkiem. Owszem, jest słodkie, co mi nie leży, ale nie zatraca cech piwa, a przy okazji jest uczcwiym piwem ciemnym, ma takie cechy, czego w ogóle nie miał podrabianiec z Gontyńca i miał słabe ten z Jabłonowa. Jest słodkie i miodowe, owszem, ale jest też kawowe (zbożówka) i z nutą mlecznej czekolady, jest chmielowość, jest goryczka (która co prawda nie równoważy słodyczy). Uczciwe 6, bo nie lubię, więc niech ma 7, bo konkurenci okazali się xujnią.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2020-11-29 13:07:25
Lubię piwa miodowe i to również przypadło mi do gustu. Lekko wyczuwalny karmel, który fajnie łączy się z piwem. Ode mnie mocne 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.