Kilka miesięcy prób by dać odpowiedź na pytania: piwo jasne czy ciemne oraz jaki miód: lipowy, wielokwiatowy czy może gryczany? Lipowy w jasnym, a szczególnie w ciemnym był za delikatny. Gryczany oczywiście był tak intensywny, że trudno było doszukać się obok jakiegokolwiek jeszcze smaku, a przecież to nie miód pitny tylko piwo.
Pozostał wielokwiatowy - z ciemnym współgrał idealnie: lekka słodycz miodu i kawowo-czekoladowe nuty z ciemnych słodów. Dostawca miodu mieszka i zbiera miód na Warmii. Tradycje pszczelarskie w jego rodzinie sięgają roku 1925.
Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Karmelowy, Palony; dodatki: naturalny miód (2,6%), aromat naturalny; chmiel.
Piwo ciemne pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał:
admin - 2010-06-23 08:11:23
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Basileus81
Gość
nietzsche
Zapach: ładny, słodowy, ciemny, kawowy, lekko czekoladowy, mleczny, miodowy, ale i chmielowy
Smak: ostatnio za sprawą AleBrowaru, przypomniałem sobie o piwach \"miodowych\", których nigdy nie lubiłem, a że też postanowiłem sobie przypomnieć lagery Kormorana, to tam było miodne i kupiłem inne regionalne, miodowe. Ostatni raz piłem miodowe 5 lat temu, to można spróbować ponownie. Owszem, dalej nie lubię takich piw, tym bardziej, że w Polsce piwo miodowe to piwo z dodatkiem miodu po fermentacji, a nie przed. Całkiem podchodzą mi czeskie Koniczka czy Żabaka, ale na tle tych paści z polskich browarów, to Miodne prezentuje się całkiem. Owszem, jest słodkie, co mi nie leży, ale nie zatraca cech piwa, a przy okazji jest uczcwiym piwem ciemnym, ma takie cechy, czego w ogóle nie miał podrabianiec z Gontyńca i miał słabe ten z Jabłonowa. Jest słodkie i miodowe, owszem, ale jest też kawowe (zbożówka) i z nutą mlecznej czekolady, jest chmielowość, jest goryczka (która co prawda nie równoważy słodyczy). Uczciwe 6, bo nie lubię, więc niech ma 7, bo konkurenci okazali się xujnią.
Gulek