Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
% alk. 5.7
Blg 15.5
5902528431210addbarcode
ulubione: 77

Kilka miesięcy prób by dać odpowiedź na pytania: piwo jasne czy ciemne oraz jaki miód: lipowy, wielokwiatowy czy może gryczany? Lipowy w jasnym, a szczególnie w ciemnym był za delikatny. Gryczany oczywiście był tak intensywny, że trudno było doszukać się obok jakiegokolwiek jeszcze smaku, a przecież to nie miód pitny tylko piwo.
Pozostał wielokwiatowy - z ciemnym współgrał idealnie: lekka słodycz miodu i kawowo-czekoladowe nuty z ciemnych słodów. Dostawca miodu mieszka i zbiera miód na Warmii. Tradycje pszczelarskie w jego rodzinie sięgają roku 1925.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Karmelowy, Palony; dodatki: naturalny miód (2,6%), aromat naturalny; chmiel.
Piwo ciemne pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: admin - 2010-06-23 08:11:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,73 / ilość: 344
Goście 8,38 / ilość: 253
średnia8 / ilość: 597

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
2024-03-17 22:39:23
Warka 10.06.2024 A11/9, butelka brązowa, grawerowana, z wypasioną :) kontretykietą i firmowym kapslem Kormorana. Barwa dość ciemna i piwo bardzo klarowne. W zapachu można wyraźnie wyodrębnić intensywne nuty prawdziwego miodu i świeżego zboża. Po wlaniu do szklanki piana jest wysoka, ciemnobeżowa, grubo-pęcherzykowa, widać wyraźny trwały lacing. Wysycenie wskazuje na dobrze uwarzoną warkę, nie szczypie w język, piwo nie rośnie i nie \"buzuje\" w ustach. Po pierwszym stosownym łyku czuć wyraźnie nuty prawdziwego miodu i dobrze zaakcentowanej skórki chleba. Nie jest przesadnie słodkie i nie mdli jak w większości pseudo-miodowych wynalazków. Jeszcze w trakcie obecności piwa w ustach czuć tak wyraźną i bardzo dobrze wkomponowaną goryczkę, co jest raczej rzadkością w tym gatunku piwa. Przewijają się nuty palonego słodu i karmelu dobrze stonowane w całości smaku. Piwo wymaga nieco innej temperatury picia i dobranego szkła wówczas sprawi przyjemność picia. Jest dobrze pijalne i pozytywnie postrzegane przeze mnie, z pewnością do niego wrócę. Piwo jest jakościowo bardzo dobre i warte swojej ceny, 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2024-02-12 07:09:25
Nie ma się tu co doszukiwać jakiejś czekolady, śliwki, rodzynki, jak napisał ktoś poniżej. To jest piwo deserowe, ciemne piwo dosładzane przed butelkowaniem miodem. Na plus, że jest to wyraźnie ciemny lager (naprawdę ciemny, a nie barwiony jak u Krajana czy Kota z Radomia) i czuć faktycznie uczciwy miód. Piwo słodkie w opór jak styl nakazuje, ale czuć paloność, kawę zbożową, karmel, dodatkowo miód, a nie sztuczny aromat miodu jak w Łomży i paru mu podobnych.
To moje guilty pleasure z czasów, gdy piwo z miodem, zwłaszcza ciemne, to była jedyna alternatywa dla koncernowych eurolagerów.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-06-06 13:16:22
Oooo widzę samych fachowców w komentarzach. Ja z reguły piwa nie piję ale jak spróbowałam tego kormorana ulecialam. Bardzo bardzo dobre i wcale nie za słodkie. Idealne
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-06-06 17:46:03
Ulecialaś ulecialaś... W takie upały miodnych się nie pije...Biale się pije...
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar
2022-12-28 21:40:15
Warka 17.04.23 r. Piana iluzoryczna, piwo barwy brązowej, wpadającej w rubinową, klarowne, nisko wysycone. W aromacie przyjemna słodowa paloność, nuty opiekane, kawowe i akcenty miodowe. W smaku słodowa podstawa, uzupełnionao nuty kawy, miodowe i deserowe w typie czekolada, śliwka i rodzynki. Piwo dobre, pijalne, być może ciut za słodkie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.