Kormoran Irish Beer
Kormoran Irish Beer
Kormoran Irish Beer
% alk. 6.5
Blg 14.5
5902528300004addbarcode
ulubione: 69

Irish Beer to ukłon w stronę brytyjskich tradycji piwowarskich, najczęściej nagradzane piwo z Browaru Kormoran, nagrodzone złotym medalem "Fastiwalu Piw Polskich" Łódź 2002. Odpowiednia kompozycja słodów jasnego i ciemnego zapewnia niepowtarzalny smak i aromat piwa. Lekko słodkawy smak, stonowana goryczka i lekko wyczuwalny posmak palonego jęczmienia to główne cechy tego piwa. Warzone z najlepszych surowców według tradycyjnej receptury.

Irish Beer to najdłużej warzone piwo w ofercie Browaru Kormoran. Mimo tego, że jest to piwo dolnej fermentacji jego inspiracją były piwa z wysp brytyjskich. Ze stoutów czerpie nadający charakteru lekki posmak palonego jęczmienia. Inspiracją dla kremowości i delikatnej słodkości były piwa w stylu Mild. Takie skupienie cech charakterystycznych dla piw wyspiarskich w piwie dolnej fermentacji warzonym na Warmii stworzyło jedynego niepowtarzalnego Irish’a z Browaru Kormoran. Jego smak cieszy nas już tak długo…

Jest to jedno z najbardziej utytułowanych piw w naszej ofercie – zdobyło nagrody m.in. podczas Festiwalu Piw Polskich oraz konsumenckiego konkursu piw Chmielaki Krasnostawskie.


Dodał: admin - 2010-04-22 10:45:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,61 / ilość: 337
Goście 7,88 / ilość: 215
średnia 7,72/10 / ilość: 552

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-11-12 18:59:13
Miłe piwko dla podniebienia. Paloność czuć w aromacie i w smaku. Raczej słodkie no i tutaj wybijają się nuty słodowe, karmelowe, kawa. Przyjemne, lekkie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2019-02-09 08:38:41
Zarówno w zapachu jak i smak karmelu. Bardzo przypominał w smaku popularne koncernowe Karmi. Z wszystkimi jego zaletami ale bez wad i słodyczy. Lekka goryczka i kwasowość na końcu degustacji powoduje, że robi się bardzo przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2019-02-07 23:27:04
Wracam do tego piwa co kilkanaście miesięcy, kiedy mam ochotę na ciemne piwo w brytyjskim stylu, mimo że jest to lager. Trochę kawy, nieco chmielu o klasycznym europejskim rodowodzie oraz ciut słodyczy. Pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-07 22:24:29
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, jednak dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty karmelowe, subtelne kawowe oraz czekoladowe akcenty, subtelna palona nuta, podbudowa słodowa. W smaku słodkie, karmelowe o profilu deserowym, po ogrzaniu ujawnia się również nieznaczna landrynka, kawa i czekolada nadal obecne, subtelny palony finisz, duża wodnistość, goryczka adekwatna do stylu, brak kontry kwaskowej, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel świetny, unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w ciemnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 10.07.2019. Pseudo stout w polskim wydaniu. Guinness to to zdecydowanie nie jest, o wiele słodsze i karmelowe wydanie stylu, mało treściwe i niestety trochę też landrynkowe... Wolę mniej deserowe wydania ciemnych piw. Nie jest to zły wyrób, ale zachwycać też nie ma się czym, zaproponuję nieco naciągną 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010