Kormoran Irish Beer
Kormoran Irish Beer
Kormoran Irish Beer
% alk. 6.5
Blg 14.5
5902528300004addbarcode
ulubione: 70

Irish Beer to ukłon w stronę brytyjskich tradycji piwowarskich, najczęściej nagradzane piwo z Browaru Kormoran, nagrodzone złotym medalem "Fastiwalu Piw Polskich" Łódź 2002. Odpowiednia kompozycja słodów jasnego i ciemnego zapewnia niepowtarzalny smak i aromat piwa. Lekko słodkawy smak, stonowana goryczka i lekko wyczuwalny posmak palonego jęczmienia to główne cechy tego piwa. Warzone z najlepszych surowców według tradycyjnej receptury.

Irish Beer to najdłużej warzone piwo w ofercie Browaru Kormoran. Mimo tego, że jest to piwo dolnej fermentacji jego inspiracją były piwa z wysp brytyjskich. Ze stoutów czerpie nadający charakteru lekki posmak palonego jęczmienia. Inspiracją dla kremowości i delikatnej słodkości były piwa w stylu Mild. Takie skupienie cech charakterystycznych dla piw wyspiarskich w piwie dolnej fermentacji warzonym na Warmii stworzyło jedynego niepowtarzalnego Irish’a z Browaru Kormoran. Jego smak cieszy nas już tak długo…

Jest to jedno z najbardziej utytułowanych piw w naszej ofercie – zdobyło nagrody m.in. podczas Festiwalu Piw Polskich oraz konsumenckiego konkursu piw Chmielaki Krasnostawskie.


Dodał: admin - 2010-04-22 10:45:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,58 / ilość: 370
Goście 7,88 / ilość: 215
średnia 7,69/10 / ilość: 585

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-12-30 21:38:37
Długo omijałem to piwo od Kormorana, bez konkretnego powodu. Kilka miesięcy temu wrzuciłem do zakupów,na próbę. Dziś to dla mnie ścisła czołówka z tego browaru. Jak większość ich piw, dobrze zrównoważone, bogate w smaku i aromacie. Zasłużone nagrody, polecam.
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-10-18 20:52:28
Mistrzostwo .
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2020-10-11 21:27:15
To piwo bardo pozytywnie mnie zaskoczyło. Panie Kormoran, wyrazy szacunku.
Pominę wygląd, bo wygląda po prostu jak dark lager. Piana dosyć trwała, pozostawia lacing.
W aromacie bardzo palony. Słodowy i chlebowy. Czuć nuty zbożowe, a także karmelowe. Pojawia się również delikatny alkohol, jednak jest to bardziej taki szlachetny zapach.
Smakowo jest balans. Słodycz równoważy się ze smaczną goryczką. Smakuje przypieczoną skórką chleba, palonym słodem oraz kawą. I tutaj ważna uwaga - ekstrakt w tym piwie wynosi 14,5%, natomiast mam uczucie, jakby było to przynajmniej 17-18. Nie jest absolutnie wodniste, z czym problem ma większość średnich dark lagerów, które piłem, a posiada przyzwoitą pełnię ciała i treściwość. To zaskakuje mnie najbardziej w tym Kormoranie. Dzięki temu pije się świetnie. Nie jest mi łatwo znaleźć w tym piwie jakieś konkretne wady, wszystko mi w nim pasuje. Zauważyłem, że przypomina dosyć Jabłonowo na miodzie gryczanym, ale z dużo mniejszą dozą słodyczy i pełniejszym ciałem. Polecam.
PS. Moja warka ma datę do 21.01.21 a mimo tego i tak jest smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
JacquesWie
starstarstar

2020-07-18 17:52:59
Godna uwagi pozycja Kormorana.
Z wyglądu nienaganne, kolor przypomina colę jak na ciemny lager przystało. Piana jest świetna, koloru wręcz beżowego i długo się utrzymuje.
W zapachu żadnych rewelacji ale jest przyjemnie.
Co do smaku to wyczuwalne są delikatne nuty palonego karmelu oraz solidna goryczka, bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010