Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
% alk. 10.5
Blg 26.0
5902528019050addbarcode
ulubione: 25
cena: 30 zł

Piwo uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna.

Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Smak potwierdza wszystko to, co pojawiło się w aromacie. Płynna czekolada i najlepsze belgijskie praliny łączą się z delikatną słodyczą, palonością oraz delikatnie kwaśnym kawowym finiszem. Szlachetne, rozgrzewające nuty alkoholowe pozwalają delektować się każdym łykiem. Wszystkie elementy – niczym jesienna mgła w górskiej dolinie – łączy owocowa wędzoność śliwki. Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowaliśmy też etykiety, a nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie. W sprzedaży od stycznia 2016 roku.

Piwo ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, ekstrakt słodowy jęczmienny, śliwka suszona tradycyjnie - Suska Sechlońska (2,9%), chmiel, drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 16-18°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 375 ml.
Dodał: bartaspl1 - 2016-01-12 13:46:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,57 / ilość: 116
Goście 7,76 / ilość: 62
średnia8,29 / ilość: 178

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Novy80
starstarstarstarstar

2023-01-20 23:12:27
Leżało rok to w przeddzień dnia portera po powrocie z kursu z nowym świadectwem postawiłem go otworzyć i może nie zaskoczył ale aromat mega śliwkowy z dodatkiem czekolady mocni zaznaczył styl porterów naszych. Bardzo ciemny, nieprzejrzysty w brunatnymi refleksami. W smaku to jak nie piwo tylko \"ambrozja\" w płynie. 10,5% tak ukryte że aż lekkie zdziwienie, tyle smaku a % wogóle nie wyczuwalny
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Bocian69
starstarstarstarstar

2023-01-13 16:08:50
Warka 31-12-2025
Wygląd: barwa ciemnobrunatna, wyraźne, bursztynowe refleksy, piana szczątkowa, szybko znika, klarowne.
Aromat: śliwka, czekolada, nuty wędzonki i troszkę melanoidyn. Nietypowy, ale bardzo przyjemny.
Smak: na pierwszym planie czekolada, śliwka, do tego skórka ciemnego chleba. Jest słodycz, lekka popiołowość, przechodzi to w gorzką czekoladę i kawę z minimalną wędzonką. Świetne odczucie w ustach, gładkie i pełne, piwo zostaje na języku. Alkohol ukryty świetnie, wysycenie bardzo niskie. Pięknie ułożone, śliwka nie jest nachalna, ani nie dominuje, stanowi bardziej dopełnienie i dodaje charakteru. Trochę subiektywnie, ale 10/10.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-01-10 21:15:22
Prawie bez gazu. Jak na 26 dosyć wodniste- - ciało dosyć lekkie. Alkohol zupełnie ukryty. Piję piwo w temperaturze ok 17*c. Nie jest też zupełnie ciemne. Są refleksy.

Piany zero.
Aromat lekki, czekolada. Niewiele
Smak. No właśnie. Też niewiele. Szczerze. Przypomina mi porter od ambera, który jest znakomitą 18tką. Nuta śliwki jest. Szczególnie na początku wyraźny jest aromat śliwki, takiej suszonej może lekko wędzonej. Potem pojawiają się też nuty wiśni.

Tyle napisałem sącząć spokojnie pierwsze pół butelki a potem dolałem resztę i mnie walnęło. To piwo się rozwarstwia :)

Na dole susz z owoców pływa. Pierwszy łyk jakbym raczej jadł niż pił. Drobiny widać pływające w piwie pod światło.

Co się zmieniło. Bardziej intensywnie. Poukładane. Dalej zero nut alko. Śliwiki więcej. Czuć jakość chociaż kupowałem piwo nie alkoholowy kompot z suszu.

Czekolada, nutka ściągająca lekka ciężko nazwać. Śliwka. Ta lekka czekolada robi sie bardzo deserowa i piwo nabiera smaku.

Nie wiem jak to ocenić. Jakościowe. Ciekawe. Nie warte 30pln. Smaczne. Śliwka pasuje ale i trochę dominuje. To dobrze bo dzięki temu to inne piwo tylko poza ogólnym ułożeniem niewiele więcej w nim jest.

Takie 7/10 obiektywnie. 6/10 subiektywnie bo dobre ale raczej nie wrócę. W cenie to 3.5/10 gdzie 1 i 2 to piwo wadliwe niezależnie od ceny, 3 złe, 4 słabe. Nie wiem po ile śliwki ale drogo za to piwo.
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2022-11-11 11:49:09
W aromacie wyczuwalne nuty kawy, gorzkiej czekolady może delikatny karmel. W smaku głównie nuty kawowe i czekoladowe, wędzona śliwka również wyczuwalna. Piwo rozgrzewa aczkolwiek alkohol jest prawie niewyczuwalny, na pewno nie jest nachalny. Barawa piwa ciemna nieprzejrzysta. Piana w większości drobnoziarnista i błyskawicznie znikająca. Wysycenie słabe. Ode mnie mocne 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.