Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
% alk. 11.0
Blg 26.0
5902528019050addbarcode
ulubione: 14

Uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna. Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Smak potwierdza wszystko to, co pojawiło się w aromacie. Płynna czekolada i najlepsze belgijskie praliny łączą się z delikatną słodyczą, palonością oraz delikatnie kwaśnym kawowym finiszem. Szlachetne, rozgrzewające nuty alkoholowe pozwalają delektować się każdym łykiem. Wszystkie elementy – niczym jesienna mgła w górskiej dolinie – łączy owocowa wędzoność śliwki. Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowaliśmy też etykiety, a nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie. W sprzedaży od stycznia 2016 roku.
Dodał: bartaspl1 - 2016-01-12 13:46:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,45 / ilość: 76
Goście 7,79 / ilość: 61
średnia 8,15/10 / ilość: 137

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Luxeer
starstarstarstarstar

2019-12-22 20:42:30
Ciemny porter z delikatna piana wyczuwalna mocna wędzona śliwka
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-10-06 07:05:15
Brunatne i nieprzezroczyste.
Bez piany. Anemiczny, symboliczny atol tylko.
Aromat typowo porterowy z delikatną wędzonką od śliwki.
Prawie bez gazu. Pełne, gładkie, słodkie. Likierowe.
Dla kawowo czekoladowej słodyczy wędzona śliwka stanowi znakomitą przeciwwagę. Pomaga jej delikatna goryczka. Jest i lekka paloność, są i nutki wiśniowe. Także mnóstwo innych niuansów.
Alkohol manifestuje się tylko poprzez delikatne rozgrzewanie.
Piwo jest genialnie zbalansowane, a pozbawienie go tej śliwki i wędzonki od niej było by amputacją.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-07-05 15:00:32
Warka aktualna. Barwa bardzo ciemny brąz, niemal czarne. Piana niewielka, w gatunku to nie wada. aromacie bardzo przypomina Podbitego śliwką - śliwki jest dużo. Palone słody i odrobina alkoholu. W smaku zaskoczeń brak. Jest słód palony, trochę czekolady, kawy, pumpernikla i śliwki, przyjemny posmak w ustach. Piwo niewątpliwie bardzo dobre, ale hype na ten wyrób przesadzony i mówię to jako Olsztynianin.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-04-22 21:40:18
To co uderzyło mnie w przypadku tego piwa, to oprawa - karton i przepiękna butelka. Marketingowy majstersztyk! Mogli do tej butelki nalać zwykłej wody i byłaby to najlepsza woda na świecie. Jeśli stałeś się posiadaczem tego piwa wiesz, że możesz je otworzyć tylko na specjalną okazję. Jest to piwo, które możesz dać w prezencie, tak jak whisky czy dobre wino i nie narazisz się na śmieszność, bo jest tak uroczyste. Zanim je otworzyłem wiedziałem, że zasługuje na najwyższą ocenę za wyjątkowy wygląd opakowania. Reszta to sprawa drugorzędna.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010