zamknij Zostań patronem na patronite
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
% alk. 11.0
Blg 26.0
5902528019050addbarcode
ulubione: 11


Uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna. Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Smak potwierdza wszystko to, co pojawiło się w aromacie. Płynna czekolada i najlepsze belgijskie praliny łączą się z delikatną słodyczą, palonością oraz delikatnie kwaśnym kawowym finiszem. Szlachetne, rozgrzewające nuty alkoholowe pozwalają delektować się każdym łykiem. Wszystkie elementy – niczym jesienna mgła w górskiej dolinie – łączy owocowa wędzoność śliwki. Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowaliśmy też etykiety, a nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie. W sprzedaży od stycznia 2016 roku.
Dodał: bartaspl1 - 2016-01-12 13:46:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,39 / ilość: 56
Goście 6,42 / ilość: 210
średnia 6,83/10 / ilość: 266

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-07 00:05:11
Warka 2019, bardzo alkoholowe, tak w zapachu jak i smaku, bardzo wodniste jak na imperialnego portera 26 Plato, wyjątkowo mało wędzone w tym roku, raczej po prostu śliwkowe. Podróbki już dawno przebiły nahajpowanego przez neofitów pseudomistrza (ale trzeba docenić, że był pierwszy) i tylko czekam na kolejne. Jak co roku - nie warto było - ale tradycja spełniona.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2019-01-23 22:56:23
Warka 15.01.2019 , Barwa czarna , konsystencja gęsta , nieprzejrzyste , ładnie zmętnione. Piana beżowa , prawie w ogóle się nie tworzy , w wypadku Portera to dobry znak , choć mogła by być drobna piana i lacing. W aromacie super czuć śliwkę , słodki aromat , trochę dymu , zero alko. Piwo z bardzo bogatym i niemal wzorowym aromatem. W smaku genialne ułożone , gęste , nie za słodkie , likierowe , śliwka , trochę czekoladowe. Nie ma alko , warto było czekać rok żeby je wypić. Piwo rewelacyjne w swojej kategorii , ładna butelka , kartonik. Niedawno kupiłem warkę nr 4 , za rok wypiję i porównam. Każdy powinien je wypić. :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-01-19 20:31:01
Warka 15.01.2019. Aromat bardzo przyjemny dużo czekolady, śliwka wędzona, praliny, kakao, suszone owoce...no bardzo dobrze.
W smaku gęste, oleiste, umiarkowanie słodkie, czekolada deserowa, likierowate, goryczka adekwatna do stylu, sporo kakao i wędzonej.śliwki na finiszu. Alkohol ukryty, bardzo dobrze ułożone, do długiej, powolnej degustacji. Wszystkiego najlepszego dla wszystkic z okazji Dnia Porteru Bałtyckiego !!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-01-19 20:08:44
zapach śliwka, wędzonka, suszone owoce, wysycenie niskie, w smaku gęste, słodkie, pełne, oleiste, oblepiające usta i w ustach, wędzonka, likier, bombonierka, kawa, kakao, śliwka, alkohol niewyczuwalny w smaku, lekko rozgrzewa podniebienie, gorycz niska, lekko zalegająca, wędzony aftertase, warka 15.01.2020r. cena 24,80zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010