Kormoran Chill Beer
Kormoran Chill Beer
Kormoran Chill Beer
Vermont Pale Ale
% alk. 4.8
Blg 12.5
5902528885556


Uwarzone przez Browar Kormoran.
Koniec pracy… słońce za oknem… czas na chill – Chill Beer!
Chill Beer Vermont Pale Ale to piwo charakteryzujące się wyjątkową rześkością i owocowością. Nie ma w nim jednak owocowych dodatków, a wrażenie owocowości to zasługa użytych chmieli i aksamitność płatków zbóż.
Naszym punktem wyjścia były piwa w stylu Vermont IPA, chcieliśmy jednak by nasze piwo było bardziej sesyjne i chill mógł trwać dłużej. Dlatego przy zachowaniu wszystkich cech chmielowej owocowości postanowiliśmy zaoferować piwo bardzo sesyjne… niech chill trwa!
Składniki: woda, słody jęczmienne (jasne i ciemne), słód żytni, płatki owsiane, płatki pszenne, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-16 13:03:59

Oceny

Użytkownicy 6,82 / ilość: 11
Goście 7 / ilość: 1
średnia 6,83/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


BRYNIU

2018-05-16 15:08:35
Drobno-pęcherzykowa piana w kolorze ecru. Dziurawiąca się, wolno opadająca. Zaznaczony, ładny lacing. Barwa bardzo ładna. Mianowicie żółta - zmętniona. W aromacie dojrzałe owoce tropikalne. Ale również dobrze zaznaczona nuta o podłożu brzoskwiniowym. Lekka żywiczność. W smaku owocowe z żywiczną, niską goryczką. Przyjemna bardzo lekka owocowo-kwaskowa kontra w tle.
Wysycenie: średnie
Warka do: 10.07.2018/A10
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

piwnysmakosz

2018-05-13 17:32:33
W sumie to piwo jest lekkie i przyjemne, rozumiem, iż taka była idea tego piwa, jednakże w cenie 6.30zł można spodziewać się czegoś więcej. Jeśli chodzi o wygląd tego piwo, to pojawia się cienki kożuch piany, który po chwili znika. Aromat jest dość przyjemny, można wyczuć różne cytrusy, głównie dominuje mango i ananas. W smaku podobnie, dodatkowo piwo jak na Vermonta przystało jest też soczyste. Niestety w porównaniu do piw Vermont IPA brakuje mi tej pełni smaku, ale w sumie jest to chill beer (tylko 4.8% alko), ale jakoś brakuje mi pełni. W sumie to samo piwo jest na duży + (ciekawy eksperyment).
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )

Borsuk77

2018-05-11 15:22:51
Etykieta w letniczy czy wiosennych barwach obiecuje lekkie i przyjemne piwo. A jak było w rzeczywistości?

Wygląd - kolor i klarowność zbliżone do soku grejpfrutowego, wysycenie średnie, piana niewysoka i znikająca szybko (ale jest lacing). aromat - cytrusy, żywica i czerwone jabłka, do tego nieco zboża i słodu - bardzo przyjemny. Smak - na początku dominuje grejpfrut, potem czuć i mango oraz nuty żywiczne, do tego nafta w tle, goryczka wyczuwalna, ale niezbyt mocna (coś jak w APA) - przyjemny. Dzięki płatkom piwo nie jest wodniste i ma się wrażenie nieco oleistej struktury.

Reasumując - sesyjne i bardzo przyjemne piwo, ciekawy eksperyment polegający na uwarzeniu czegoś, co można nazwać Vermont Session IPA czy Vermont APA.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Jacelinho

2018-04-29 22:30:51
Barwa ładna niczym rasowy vermont. Żółty jasny , pomiędzy sokiem pomarańczowym a witbierem. Zmętniony i robi dobre wrażenie Piana biała , mogła by być bardziej trwała , lacing był ale się zmył. Ogólnie to dobrze. W aromacie trochę za słabo. Czuć owoce ale za mało intensywnie. Nieźle ale trzeba to poprawić. W smaku wytrawne piwo. Goryczka niska ale wyczuwalna. Piwo sesyjne , pijalne , jest posmak vermonta. Ale to nie jest IPA tylko Pale ale więc półka niżej. Gdyby była wyższa goryczka i lepszy aromat to byłby sztos w tej cenie. Koło 6 zł było by super piwem. A tak jest solidne ale można poprawić kilka rzeczy w tym piwie żeby było idealne. Pewnie gdyby była to Vermont IPA była by lepsza. Ogólnie podoba mi się ten pomysł i gdy będzie szeroko dostępne to będzie super wyborem. Nie zawsze najlepszym ale na pewno dobrym.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010