Kormoran Barlow Sorbus
Kormoran Barlow Sorbus
Kormoran Barlow Sorbus
% alk. 10.5
Blg 26.0
5902528325410addbarcode
ulubione: 7

Życie w krainie skrytej wśród wzgórz, lasów i jezior wciąż toczyło się niespiesznie, wyznaczane biegiem pór roku. Ludzie byli szczęśliwi i jadła, a zwłaszcza najprzedniejszego piwa, które rozsławiły krainę na wszystkie kontynenty, nigdy im nie brakowało.

Bogactwo i sława, jak wiadomo, przyciągają przybyszów różnej maści… Pewnego dnia do krainy przybyła zawistna, zła i przebiegła poczwara o gadzim wyglądzie i skrzydłach nietoperza. Lotem błyskawicy przemierzała całe królestwo, plugawym jadem pustosząc uprawy, trując studnie i kwasząc leżakujące piwa. Gadzina była tak szybka, że żaden z dzielnych rycerzy nie był w stanie nawet dobyć miecza.

Mądry władca krainy wiedział, że siłą nic tu nie zdziała. Zapytał przeto poczwarę „Czego chcesz?”. Gad roześmiał się tylko i odparł „Waszych bogactw!” Władca zapytał ponownie „CZEGO CHCESZ?!” Gad spoważniał, spojrzał w oczy mądrego Króla i rzekł: „Klątwa zostanie zdjęta, gdy ktoś poda mi do wypicia wino, które winem nie będzie, a smak napój ten będzie zawdzięczać owocom dojrzewającym na mrozie. Usłyszawszy tajemnicę masz na jej spełnienie 2 lata, inaczej…” – nie dokończył i odleciał.

Władca krainy jezior i lasów wezwał wszystkich mieszkańców krainy, by wraz z nim szukali rozwiązania. Przybył i piwowar, który rzekł, że zna rozwiązanie pierwszej części zagadki. Miast wina gronowego, można uwarzyć wino jęczmienne – piwo, którego styl zwie się barley wine. Wtem wśród przybyłej gawiedzi począł przepychać się rudy, rosły mężczyzna, osadnik z dalekiej północy, który stwierdził, że zna odpowiedź na drugą część zagadki. Szepnął coś do ucha piwowara, po czym zniknęli w browarze… nie wracali długo.

Dwa lata wyznaczone przez poczwarę dobiegały końca. Znudzony, bezlitosny i zuchwały gad, przybył do władcy w ustalonym dniu, psując kolejne piwa. Ku swemu zdziwieniu, już z oddali ujrzał, że władca na jego powitanie ma w ręku pełen puchar. Wiedząc, że żadna trucizna nie jest w stanie mu zaszkodzić, pewny siebie, łapczywie wypił zawartość. To co zdarzyło się później zadziwiło wszystkich. Gad stał się jeszcze większy i straszniejszy…. po czym w mgnieniu oka zmienił się w jemiołuszkę, uwalniając się od klątwy. Rozwiązaniem drugiej części zagadki była bowiem jarzębina, której rude owoce nadają się do jedzenia dopiero po pierwszych mrozach i łagodzą przepotężną moc barley wine’a.

Radość wróciła do królestwa, a barley wine z jarzębiną, przepyszny eliksir wolności, na nowo rozsławił krainę na wszystkich kontynentach. Od imienia rosłego osadnika z północy i owocu jarzębiny, został nazwany BARLOW SORBUS.
Dodał: ark00 - 2017-11-14 08:48:25

oceny Oceny

Użytkownicy 8,06 / ilość: 63
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia8,07 / ilość: 67

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-12-26 04:13:47
Wygląd: miedziane/brunatne, lekko zmętnione, piana niewielka, beżowa
Zapach: lekko piwniczny, owoce czerwone, trochę karmelu, melanoidyn, rodzynek, nawet kawy zbożowej
Smak: Bardzo ułożone, pite po podwójnym koźlaku z Ambera, to on na jego tle był wyklejającym ulepem, a to ma przecież 26 blg, alkohol ukryty, ale piwo ma już 5 lat. W smaku karmelowe, melanoidynowe, melasowe, rodzynkowe, jest nuta mlecznej czekolady. Nie ma wad, ale nie wyrywa z butów. Jak na piwo za ponad 30 dychy, które miało być sztosem to to po prostu ok mocne piwo. Nie wiem co wniosła ta beczka po winie, może te nuty pleśniowo-piwniczne i to tyle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Malammore
starstarstarstarstar

2022-12-16 23:57:19
Barwa miedziana, wysycenie minimalne. Aromat bogaty, słodowy, suszone owoce, nuty słodkiego deserowego wina.
W smaku też dużo się dzieje, w pierwszym odczuciu likierowa słodycz ale przechodzi szybko w kierunku wytrawności. Alkohol niewyczuwalny, zadziwiająco lekkie patrząc na parametry. Ciemne owoce o charakterze winnym. Bardzo ładnie ułożone. Nie mam już opakowania ale zakupione w połowie 2021.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2022-06-24 23:01:47
Warka 01.10.25 r. Piana kremowa, iluzoryczna, niknąca. Piwo nisko wysycone, raczej klarowne. Barwa brązowa wpadająca w rubin. W aromacie zaprawa syropowa w typie ciemnych owoców, deserowe nuty, a la wino porzeczkowe, karmelowość, ukryta słodowość, ziołowa żywiczność, sosna. W smaku bardzo słodkie, esencjonalne, gęste, słody i karmele pidbite skoncentrowaną owocowością deklarowanej jarzębiny. Nuty rodzynek, malagi, suszonej figi. Piwo zdecydowanie słodkie, po przełknięciu pojawia się nieco wytrawny finisz. Goryczka ukryta, pojawia się gdzieś na trzecim planie. Alkohol jak na 10,5% dobrze się komponuje, niemniej jest efekt lekko rozgrzewający. W zasadzie nie stwierdziłem wad. Piwo pewnie byłoby bardziej odpowiednie w zimowy wieczór niemniej godne uwagi i na plus.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
windxore
starstarstarstarstar

2022-03-31 23:52:57
Aromat:
Słodki, lepki, miodowy, karmelowy; ze szkła czuć nieco więcej lekkości, jest nawet obiecana jarzębina, może trochę wiśni.

Faktura / odczucie w ustach:
Zaskakująco lekkie jak na taki ekstrakt, wysycenie niskie, alkoholu nie czuć i - co ciekawe - piwo ma charakter raczej wytrawny niż słodki.

Smak:
Karmel, przypieczona skórka od chleba, suszone owoce. Na finiszu delikatnie cierpkie co podbija wrażenie wytrawności.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.