Kormoran Barlow Sorbus
Kormoran Barlow Sorbus
Kormoran Barlow Sorbus
% alk. 10.5
Blg 26.0
5902528325410addbarcode
ulubione: 4

Życie w krainie skrytej wśród wzgórz, lasów i jezior wciąż toczyło się niespiesznie, wyznaczane biegiem pór roku. Ludzie byli szczęśliwi i jadła, a zwłaszcza najprzedniejszego piwa, które rozsławiły krainę na wszystkie kontynenty, nigdy im nie brakowało.

Bogactwo i sława, jak wiadomo, przyciągają przybyszów różnej maści… Pewnego dnia do krainy przybyła zawistna, zła i przebiegła poczwara o gadzim wyglądzie i skrzydłach nietoperza. Lotem błyskawicy przemierzała całe królestwo, plugawym jadem pustosząc uprawy, trując studnie i kwasząc leżakujące piwa. Gadzina była tak szybka, że żaden z dzielnych rycerzy nie był w stanie nawet dobyć miecza.

Mądry władca krainy wiedział, że siłą nic tu nie zdziała. Zapytał przeto poczwarę „Czego chcesz?”. Gad roześmiał się tylko i odparł „Waszych bogactw!” Władca zapytał ponownie „CZEGO CHCESZ?!” Gad spoważniał, spojrzał w oczy mądrego Króla i rzekł: „Klątwa zostanie zdjęta, gdy ktoś poda mi do wypicia wino, które winem nie będzie, a smak napój ten będzie zawdzięczać owocom dojrzewającym na mrozie. Usłyszawszy tajemnicę masz na jej spełnienie 2 lata, inaczej…” – nie dokończył i odleciał.

Władca krainy jezior i lasów wezwał wszystkich mieszkańców krainy, by wraz z nim szukali rozwiązania. Przybył i piwowar, który rzekł, że zna rozwiązanie pierwszej części zagadki. Miast wina gronowego, można uwarzyć wino jęczmienne – piwo, którego styl zwie się barley wine. Wtem wśród przybyłej gawiedzi począł przepychać się rudy, rosły mężczyzna, osadnik z dalekiej północy, który stwierdził, że zna odpowiedź na drugą część zagadki. Szepnął coś do ucha piwowara, po czym zniknęli w browarze… nie wracali długo.

Dwa lata wyznaczone przez poczwarę dobiegały końca. Znudzony, bezlitosny i zuchwały gad, przybył do władcy w ustalonym dniu, psując kolejne piwa. Ku swemu zdziwieniu, już z oddali ujrzał, że władca na jego powitanie ma w ręku pełen puchar. Wiedząc, że żadna trucizna nie jest w stanie mu zaszkodzić, pewny siebie, łapczywie wypił zawartość. To co zdarzyło się później zadziwiło wszystkich. Gad stał się jeszcze większy i straszniejszy…. po czym w mgnieniu oka zmienił się w jemiołuszkę, uwalniając się od klątwy. Rozwiązaniem drugiej części zagadki była bowiem jarzębina, której rude owoce nadają się do jedzenia dopiero po pierwszych mrozach i łagodzą przepotężną moc barley wine’a.

Radość wróciła do królestwa, a barley wine z jarzębiną, przepyszny eliksir wolności, na nowo rozsławił krainę na wszystkich kontynentach. Od imienia rosłego osadnika z północy i owocu jarzębiny, został nazwany BARLOW SORBUS.
Dodał: ark00 - 2017-11-14 08:48:25

oceny Oceny

Użytkownicy 8,14 / ilość: 28
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia 8,16/10 / ilość: 32

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-11-26 21:23:33
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu. Barwa ładna ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, suszone owoce, subtelny miodowy aromat, dość wyraźna alkoholowa woń, melasa, winność. W smaku gęsta i oleista faktura, dużo karmelowej słodyczy, suszone owoce, przede wszystkim rodzynki utrzymują się na podniebieniu, wyraźnie rozgrzewa przełyk, lekko kwaskowy i ściągający finisz, miodowy akcent, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel zalakowany woskiem, butelka w eleganckim kartonowym pudełku z opisaną ciekawie baśnią. Warka 26.11.2019. Leżakowane ponad półtora roku, zdecydowanie ułożony leżak. Solidny i treściwy Barley Wine, gesty i oblepiający podniebienie, dodatkowo posiadający lekko kwaskowy finisz. Po ociepleniu wychodzi trochę nadstylowa gorycz, ciekaw jestem jaki jest powód...Wracając do oceny bardzo ułożony przedstawiciel stylu, wybitnie degustacyjne piwo, czy warte swojej wysokiej ceny? Kwestia otwarta... Ode mnie dostaje mocną 8.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-11-24 22:02:18
Głęboki słodowy aromat. Jest toffi. Jarzębina? Być może. Piana absolutnie niska, drobnopęcherzykowa. Barwa
miedziana, absolutnie klarowne. Aromat w szkle wow. Suszone owoce. No czuć wręcz książkowy aromat dla stylu
Barley Wine. Piwo z końcową datą spożycia, bo do 26.11.2019, więc powinno być wyleżakowane. Piwo jak dla
mnie klasa. Wysycenie minimalne. Ciało konkretne, ale mogłoby być konkretniejsze. Jest gęste, ale nie bardzo gęste. Muszę przyznać, że smak jest złożony. Jarzębina fajnie odbiła swoje piętno. Jest konkretna słodowość, tak charakterystyczna dla Barley Wine. Jest super wyczuwalna jarzębina, która dzięki swej charakterystycznej kwaśności, fajnie przełamuje słodycz w piwie. Osobiście dla mnie w Barley Wine najważniejsze jest wyklejanie, czy tu to było? Tak, ale nie jakoś rewelacyjnie. Goryczka średnia, ale oddała w tym piwie pole kwaśności. Piwo bardzo dobre i ciekawe, ale nie jest to jakiś konkret sztos.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2019-04-21 21:11:51
Kolor klarowny pomiędzy bursztynowym a miedzianym. Piana écru, mało intensywna. Opadła do zera.
Aromat słodko-alkoholowy. Syrop, karmel, biszkopt, suszone owoce, odrobina gumy balonowej. Nad tym wszystkim unosi się zapach kandyzowanych owoców z kwaskowym finiszem od jarzębiny.
W smaku słodycz nieco dominuje. Od słodów wyraźny jest karmel, biszkopt i bakalie. Kontrę stanowi nuta winna i szlachetnego alkoholu. Finisz jest kwaskowaty i cierpki (minimalnie), co jest niechybnie zasługą dodatku jarzębiny. Alkohol przyjemnie rozgrzewa ciało od przełyku.
Piwo jest gęste, jednocześnie (dzięki dodatkowi jarzębiny) zbalansowane, nieznacznie przechylone w kierunku słodyczy.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2018-12-05 17:14:03
Mimo swojej mocy czuję jarzębinę, jej kwaśny smak(od pierwszego łyka). Ładna piana, długo utrzymujące się firanki. Zapach słodowy, nieco lepsze od terra donum. Minus trochę za słodkie. Kolejny minus to cena ach ta cena ????
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010