Kopyra & Widawa Shark
Kopyra & Widawa Shark
Kopyra & Widawa Shark
% alk. 4.9
Blg 11.6
5907710904046addbarcode
ulubione: 34

Shark to prawdopodobnie najmocniej chmielone polskie piwo. Warzone jest w stylu American Pale Ale przez Browar Widawa i Browar Kopyra. To trunek o pomarańczowej, lekko mętnej barwie i cytrusowo - chmielowym zapachu. Smak jest zdominowany przez bardzo silną i wyrazistą chmielową goryczkę, którą uzupełniają akcenty grejpfrutowe.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-03-17 18:16:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,1 / ilość: 153
Goście 8,14 / ilość: 22
średnia8,11 / ilość: 175

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-11-07 19:34:15
Absolutny top. Wczoraj piłem pierwszy raz. Najlepsze piwo jakie piłem ex aequo z \"Born to be Hoppy\" DDH DIPA.
Owocowe, świeże, w aromacie, piękny hempowy chmiel, w smaku chmiel, cytrusy, niebo w gębie. Żeby było jasne - piłem wiele kraftowych piw, mam porównanie, nie jestem też psychofanem T. Kopyry (szanuję wiedzę), Shark jest po prostu niezwykle dobrym piwem. Oczywiście, jeśli ktoś szuka naprawdę wysokiej goryczki, to jej tu nie ma. Jest lekka, przyjemna. No i ten chmiel w aromacie, przede wszystkim to. Cudowne piwo.
awatar
MM1990
starstarstarstarstar

2021-11-01 20:11:17
Niegdyś, zgodnie z zamieszczonym tutaj opisem, było to rzeczywiście \"najmocniej nachmielone polskie piwo\". Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło, bo \"Shark\" pojawił się na rynku na początku tak zwanej piwnej rewolucji w Polsce. Oczywiście nie neguję jego dobrego smaku, tym niemniej po latach można stwierdzić, że na rynku pojawiło się dużo lepszych piw. Tym niemniej pije się je z dużą przyjemnością, zwłaszcza biorąc pod uwagę bogactwo cytrusowych smaków.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-09-24 02:07:56
Wygląd: barwa słomkowa, zmętnione, piana niewielka, lacing nieznaczny
Zapach:lekki chmielowy, cytrusy, głównie grejpfrut i cytryna, jakieś zielsko i żywice, pachnie tak na alibi.
Smak: Nie jest tak wodniste, jak się spodziewałem, ma sporą gładkość, która oszukuje, ma też posmak maślanego tosta, który je uwypukla, czy taka maślana melanoidynowa kajzerka pasuje do Summer Ale, no nie bardzo, ale bez niej to piwo było całkowicie puste. Czy ono jest ekstemalnie nachmielone? Raczej symbolicznie. Przypomina nowofalowe piwa warzone przez regionalniaki, tam też tak oszczędnie operują chmielem.Goryczka przyzwoita, trochę zalegająca, że ma 100 IBU to bym nie powiedział, 50 max. Wiadomo, że \"Extremely Hopped\" to określenie z 2012. Shark z tego co pamiętam miał wtedy hoprate na poziomie 7g/l, gdzie dziś 24g/l nie robi wrażenia, ale szczerze, dziś ono nie ma 7g/l. Nachmielenie jest tu żenujące, to zwykłe odcinanie kuponów od niegdyś kultowego piwa, dziś robionego byle jak, na o*******l. Piwo okrutnie jednowymiarowe i nudne.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2021-09-11 18:31:24
No kolor jasny złoty zmętniony, piana drobnoziarnista długo się utrzymuje pozostawia lacing, aromat zyeiczno cytrusowy w smaku cytrusy,słód żywica przyjemna wyraźna goryczka , bardzo dobra IPA.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.