Kopyra & Widawa Rhino
Kopyra & Widawa Rhino
Kopyra & Widawa Rhino
% alk. 4.5
Blg 11.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Widawa i Browar Kopyra. Jest to piwo o jasnozłotym, mętnawym kolorze i wędzono-cytrusowym zapachu. W smaku przeplatają się akcenty wędzone, słodowe i cytrusowe z orzeźwiającą goryczką.

Składniki: woda; słody: Wędzony, Pale Ale, Pszeniczny; mieszanka amerykańskich chmieli; drożdże: US-05.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-07-30 12:09:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 15
Goście 6 / ilość: 2
średnia7 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar

2018-01-16 17:36:03
?tyłka nie urywa?. Być może pięknie układa się w szkle, piana rozniosła się bardzo wysoko i wolno opadała, być może etykieta jest fajnie zaprojektowana, być może czcionka przyciąga wzrok, ale skupmy się na tym czy warto dać te złotówki za 300 ml Rhino.

Niekoniecznie. Ale nie ma rewelacji. Po prostu. Czuć tę wędzonkę, o której czytamy na etykiecie, ale oprócz niej brakuje argumentów, by uznać to piwo za kompletne. Spokojnie znaleźć można coś zdecydowanie lepszego za mniejsze pieniądze.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-10-31 01:19:10
Jedno z lepszych wędzonek jakie piłem, wędzoność mocno wyczuwalna, goryczka średnia (odpowiednia), nieprzeszkadzająca. Wydaje mi się, że ciężko by było oczekiwać czegoś lepszego w tym stylu, no może ciut lepszej cytrusowości. Piwo dobrze pijalne, posiadające charakterystycznie lekko piekące (?) aromaty od wędzonki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Delirium
starstarstarstarstar

2014-10-29 21:59:50
Barwa złocista, opalizujące. Piana bardzo wysoka, pokaźna, drobna choć trochę większych pęcherzyków też się nieco znajdzie, za to trwała z widowiskową czapą. Opada powoli i ładnie oblepia szkło.
W zapachu wędzoność miesza się z amerykańskimi chmielami, są cytrusy, jest też mango. Żadne z aromatów nie dominuje nad drugim, maja równoprawny udział w bukiecie piwa.
W smaku lekkie, dość wytrawne, no czuć te wędzone słody, ale zaraz potem mamy smaki amerykańskie, cytrus, żywica, nieco tropików. Goryczka dość wysoka, troszkę zbyt zalegająca, nieco ściągająca.
Wysycenie wysokie, zbyt wysokie. No generalnie fajne piwo, ale nie jakieś rewelacyjne jak na wędzonki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-07-13 11:48:08
Barwa jasno-złota, zmętniona dosyć solidnie.Piana śnieżnobiała, około dwa, trzy centymetry wysokości po nalaniu.Tworzą ją średnie i drobne pęcherze.Drobne, szybko przeistaczają się w grubsze i piana dość szybko siada, lekko zdobiąc szkło.Do samego końca trzyma się w postaci nieprzerwanej, cienkiej warstewki.Aromat intensywny, zdominowany przez nutę dymioną i trochę mniej wędzoną, gdzieś z oddali wynurza się delikatny aromat chmielu.W smaku lekka kwaśność połączona jest z wyraźnym dymionym i mniej wędzonym aromatem.Na finiszu ujawnia się lekka słodycz z minimalną goryczką.Wysycenie średnio-niskie. Dobre piwko, do złudzenia przypomina Grodzisza.W sumie dawno nie piłem niczego podobnego.Warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.