Kopyra & Widawa Kret
Kopyra & Widawa Kret
Kopyra & Widawa Kret
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
cena: 8,50 zł za 330 ml

Stout uwarzony przez Browar Widawa i Browar Kopyra. Jest to piwo o nieprzejrzystej, czarnej barwie i beżowej, drobno-pęcherzykowej pianie. Zapach składa się nut palonych i popielnych. Podobne akcenty wyczuwalne są smaku, w którym nuty popiołu są jednak mocniejsze co w połączeniu ze smakiem palonych słodów nadaje piwu wytrawną goryczkę.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-11-26 15:38:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,86 / ilość: 7
Goście 6 / ilość: 4
średnia7,18 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-01 19:34:21
Barwa ciemno-brązowa, z delikatnymi jaśniejszymi refleksami.Piana jasno-brunatna, drobnopęcherzykowa.Wysoka na półtora centymetra po przelaniu do szkła.Stosunkowo szybko redukuje się do minimalnego, dziurawego kożucha i trochę bardziej obfitej obwódki.Oblepia szkło zostawiając na nim cienkie i równe firanki, które częściowo opadają, górna część trzyma się długo.Aromat silny, głównie palony z wyczuwalnymi nutami kakao i kawy oraz charakterystyczną nutą kojarzącą się z lakierem.W smaku połączenie palonch słodów z kwaskowością, a nawet cierpkością.Dalej pojawia się przyjemny finisz kawowo-czekoladowymi.W ustach na dłużej zostaje słodko-słodowo-palony posmak z umiarkowanie wysoką goryczką na końcu, która nawet długo się utrzymuje.Nasycenie średnio-niskie, pasujące do stylu.Dobre, kompletne piwo.Dość dawno nie miałem okazji próbować produktów z Widawy.Kret okazał się wyrazisty w smaku i aromacie.Piwo to jednak nie wywarło na mnie ogromnego wrażenia, było dobre, lecz nie rewelacyjne.W ostatnim czasie na rynku pojawił się ogrom wszelkich stoutów i z pewnością dlatego tego typu piwą nie towarzyszy już efekt wow.Potrzeba czegoś mega wyjątkowego abym się tym zachwycił.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2015-04-01 20:36:11
Dla czytelności wypowiedzi sugerowałbym we wszystkich Twoich długich komentarzach zastosować podział na akapity. Także spacje między kropką a następną literą też by nie zaszkodziły.
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-11-13 12:39:35
dej chłopcu spokój
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.