Kopyra & Widawa Miś
Kopyra & Widawa Miś
Kopyra & Widawa Miś
% alk. 6.2
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Widawa i Browar Kopyra w stylu Polish India Pale Ale. Jest ono solidnie nachmielone polską odmianą chmielu Sybilla. Trunek posiada mętny ciemno brunatny kolor oraz sosnowo owocowy aromat. W smaku, oprócz przeważającej początkowo słodowości wyczuć można delikatne nuty karmelowe oraz narastającą w miarę picia sosnową goryczkę.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Karmelowy, Pszeniczny; Chmiele: Sybilla, Junga; drożdże: Safale - S-04.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-06-10 09:27:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,45 / ilość: 11
Goście 7 / ilość: 3
średnia 7,36/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Hoppy_Luke
starstarstarstarstar

2014-05-19 13:33:34
Polowałem na Misia, czyli Polish India Pale Ale, długi czas, tzn. czekałem aż go ponownie uwarzą... Nie załapałem się na pierwszą warkę, a fakt, że mamy tu tylko polskie chmiele a także ciekawy design, tylko wzmagał moją niecierpliwość. Czasem jednak zdarza się, że zbyt wygórowane oczekiwania skutkują rozczarowaniem. Jednak skrajnie zróżnicowane opinie na temat tego piwa spowodowały, że postanowiłem podejść do degustacji z dystansem i bez zbędnych emocji... Kolor całkiem ładny, ciemnożółty, wpadający w pomarańczowy i duża mętność. Spora, biała piana dłuższą chwilę nacieszyła oczy a potem zniknęła nie pozostawiając zbyt wielu śladów na szkle. Dalej, niestety spotkał mnie zawód, gdyż aromaty - trochę trawy i cytrusów były mało wyczuwalne. Spodziewałem się większego uderzenia po nozdrzach... Miałem nadzieję, że smak zniweluje te kiepskie doznania zapachowe. Jednakże dominująca dość cierpka goryczka przykryła w znacznym stopniu grejpfrutowe i karmelowe nuty. Obok czegoś, co można nazwać smakiem łodygi pojawiły się nieprzyjemne, bliżej niezidentyfikowane odczucia na języku. A miało być tak pięknie...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-04-16 13:37:37
Barwa mętna, ciemnozłota. Piana niedużej wysokości, dobrze oblepia szkło. Zapach lekko zdominowany przez słód, ale występują też nuty chmielowo ziołowe. W smaku również wyraźnie utrzymująca się goryczka, choć również można wyczuć konkretny słodowy wkład. Niezłe piwo, nie należało do łatwo pijalnych, ale chyba to w nim mi się spodobało.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-04-15 22:03:51
Całkiem ładna biała piana, drobnopęcherzykowa, dosyć szybko znika i pozostaje w postaci wysp na powierzchni. Barwa ciemnozłota, mętna. W zapachu sporo słodyczy, aromaty ziołowe, w tle nuty chlebowe, całkiem przyjemne. W smaku na początku mocna goryczka, potem słodowość oraz trochę ziół. Mnie nawet smakowało.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2014-04-14 18:04:17
Lekka Ipa nie nokautująca nas chmielem, w smaku bogata, cytrusy, melon, mango, żywica oraz brązowy cukier, grapefruit.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010