Konstancin Żytnie
Konstancin Żytnie
Konstancin Żytnie
% alk. 5.3
Blg 12.4
5901549250763addbarcode
ulubione: 12

Żytnie to pierwsze tego typu piwo w Polsce. Piwa ze słodów żytnich warzono w Polsce w średniowieczu (do czasu, gdy zakazano używania tego zboża do produkcji piwa). Na kilkaset lat ten rodzaj trunku zniknął zupełnie. – W przeciwieństwie do Niemiec, gdzie piwo warzone z żyta jest całkiem popularne.
Dlatego do produkcji Żytniego słody trzeba było sprowadzać zza naszej zachodniej granicy. Zastosowanie złożonego składu, a zwłaszcza słodu żytniego i zdrojowej wody, oraz szczepu drożdży górnej fermentacji to gwarancja jedynych w swym rodzaju walorów smakowych.
Dodał: admin - 2010-09-14 09:49:11

oceny Oceny

Użytkownicy 6,99 / ilość: 99
Goście 7,7 / ilość: 47
średnia7,22 / ilość: 146

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2019-10-01 23:34:29
Warka do 01.20
Dobre piwo. Dominuje zboże i posmaki ciemnego chleba. Mimo odrobiny słodyczy, sprawia wrażenie półwytrawnego. Mi smakowało.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-08-07 22:22:00
Niebanalne, trudne piwo. Orzeźwiające - jeśli lubisz mało gazowane i niefiltrowane, mętne piwa to podpasuje w 100%. Polecam
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-06 19:24:57
Piana praktycznie żadna, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu agresywne nuty drożdżowe i bananowe, goździkowe akcenty, skórka chlebowa, subtelna ziołowość, podbudowa słodowa. W smaku również atakuje banan do spółki z drożdżami, chlebowy i goździkowy posmak na finiszu, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, sporo ciała, gładka faktura, czuć żytni charakter, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Konstancin, etykieta w beżowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 07.2019. Piłem poprzednią wersję żytniego Konstancina, tej nie miałem okazji, stąd też próba. Jest bardzo podobnie, treściwy roggen idący bardziej w stronę bananowej słodyczy, choć gorycz nie jest najsłabsza. Zabrakło mi nieco większej kontry kwaskowej, bo goździki i drożdże zdecydowanie zdominowały smak. Sądzę, że 6 z plusem powinno być sprawiedliwą oceną za takiej jakości piwo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-09-23 18:08:58
Fajny roggen, ciężko cokolwiek o tym piwie napisać, poza tym że jest do bólu poprawny. W porównaniu do żytniego z Pinty, jest mniej \"weizenowe\", i bardziej pijalne. Dominuje aromat zbożowo-ciasteczkowy.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.