Konstancin Z Dębowej Beczki
Konstancin Z Dębowej Beczki
Konstancin Z Dębowej Beczki
% alk. 5.3
Blg 12.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 10

Według kontretykiety jest to produkt Browaru Konstancin z miejscowości Obory. Jak wiadomo w roku 2013 Browar Konstancin zmienił właściciela, zakupiła go Grupa Gontyniec, która ma w posiadaniu browar w Czarnkowie, również produkty Gniewosz pochodzą z tego browaru. Browar Konstancin zakończył swoją działalność, aparatura została przeniesiona do nowo budowanego browaru w Kamionce. Prawdopodobnie to piwo warzone jest w browarze Czarnków. Piwo z dębowej beczki zawdzięcza swoją wyjątkowość tradycyjnej metodzie leżakowania w kadziach, gdzie dębina nadała mu niesamowitego posmaku taniny. Nie zawiera sztucznych dodatków i konserwantów.

Składniki: woda, słód pilzneński, chmiel goryczkowy i aromatyczny, naturalny ekstrakt słodu barwiącego, tanina.
Brak informacji o pasteryzacji i filtracji piwa.
Polecana temperatura serwowania - 8°C.

Barwa ciemniejszego, starego złota, ewentualnie jaśniejszego bursztynu, klarowna. Piana biała, niezbyt obfita. Formuje się porwana, około centymetrowa warstewka, którą tworzą drobne oraz średnie pęcherze. Szybko pozostaje pierścień, który nierówno i słabo zdobi szkło. Aromat intensywny, słodowy o mocno aleowym wyrazie. Karmel, przypieczona skórka od chleba, skojarzenie z Whiskey. W smaku słodowe, również do wyłapania akcenty karmelowo-chlebowe. Subtelna słodycz z nieznaczną i krótką goryczką na finiszu. Nasycenie dosyć niskie. Sprawia, iż piwo jest pijalne, jednak przy końcu staje się trochę męczące. Faktycznie smak i aromat przywodzi na myśl angielskie trunki leżakowane w dębowych beczkach.
Dodał: Stacher93 - 2015-03-24 09:06:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,86 / ilość: 79
Goście 6,76 / ilość: 34
średnia6,13 / ilość: 113

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
2020-06-25 21:30:12
Pszeniczne niefiltrowane z tego browaru wypadło znacznie lepiej, ale to też nie jest złe. Z pszenicznym przegrywa zdecydowanie mniej trwałą pianą, ale za to bardziej czuć goryczkę w końcówce. Czuć słody i delikatną słodkość. Trochę za mało piwne i brak tego czegoś :) jakby lekko wodniste. To jest koniec z tym piwem, bo w ocenie poniżej 7/10 nie wracam do picia piwa. Ogólna ocena tego piwa to 6/10.
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-06-25 21:21:48
Pszeniczne niefiltrowane z tego browaru wypadło znacznie lepiej, ale to też nie jest złe. Z pszenicznym przegrywa zdecydowanie mniej trwałą pianą, ale za to bardziej czuć goryczkę w końcówce. Czuć słody i delikatną słodkość. Trochę za mało piwne o brak tego czegoś :) jakby lekko wodniste. To jest koniec z tym piwem, bo w ocenie poniżej 7 nie wracam do picia. Ogólna ocena to 6/10.
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-11-07 00:03:22
Bardzo dobre piwo jakże inne niż koncerniaki ....
awatar
Damcio88
starstarstarstarstar
2019-10-05 13:50:46
Barwa: jasny bursztyn
Piana : biała, nie wysoka, szybko znika
Zapach: słodowe. Tanina którą czuć jest mało intesywna.
Smak: słodkawe bez goryczki.
Ogólnie średniak
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.