Według kontretykiety jest to produkt Browaru Konstancin z miejscowości Obory. Jak wiadomo w roku 2013 Browar Konstancin zmienił właściciela, zakupiła go Grupa Gontyniec, która ma w posiadaniu browar w Czarnkowie, również produkty Gniewosz pochodzą z tego browaru. Browar Konstancin zakończył swoją działalność, aparatura została przeniesiona do nowo budowanego browaru w Kamionce. Prawdopodobnie to piwo warzone jest w browarze Czarnków. Piwo z dębowej beczki zawdzięcza swoją wyjątkowość tradycyjnej metodzie leżakowania w kadziach, gdzie dębina nadała mu niesamowitego posmaku taniny. Nie zawiera sztucznych dodatków i konserwantów.
Składniki: woda, słód pilzneński, chmiel goryczkowy i aromatyczny, naturalny ekstrakt słodu barwiącego, tanina.
Brak informacji o pasteryzacji i filtracji piwa.
Polecana temperatura serwowania - 8°C.
Barwa ciemniejszego, starego złota, ewentualnie jaśniejszego bursztynu, klarowna. Piana biała, niezbyt obfita. Formuje się porwana, około centymetrowa warstewka, którą tworzą drobne oraz średnie pęcherze. Szybko pozostaje pierścień, który nierówno i słabo zdobi szkło. Aromat intensywny, słodowy o mocno aleowym wyrazie. Karmel, przypieczona skórka od chleba, skojarzenie z Whiskey. W smaku słodowe, również do wyłapania akcenty karmelowo-chlebowe. Subtelna słodycz z nieznaczną i krótką goryczką na finiszu. Nasycenie dosyć niskie. Sprawia, iż piwo jest pijalne, jednak przy końcu staje się trochę męczące. Faktycznie smak i aromat przywodzi na myśl angielskie trunki leżakowane w dębowych beczkach.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Gość
Damcio88
Piana : biała, nie wysoka, szybko znika
Zapach: słodowe. Tanina którą czuć jest mało intesywna.
Smak: słodkawe bez goryczki.
Ogólnie średniak
Grzegorz_J
Wygląd. Barwa ciemnozłota, zmętnione. Piana trwała redukuje się do cieńkiej obwódki, delikatnie koronkując na szkle.
Aromat. Delikatny słodowy z odrobiną karmelu. W tle nuty drewniane, taninowe, trochę suszu owocowego z przewagą śliwki.
Smak. Delikatna słodycz szybko zastąpiona posmakiem tarniny(śliwki) z charakterystyczną dla niej cierpkością i kwaskowością. Goryczka zaznaczona, lekko ściągająca. Wysycenie niskie, piwo dość pijalne, jednak na finiszu trochę wodniste.
Ciekawe piwo o dość nietypowym smaku, jednak niczym mnie nie zachwyciło. Może gdyby było bardziej wyraziste i pełne pisałbym na jego temat same pochwały, bo lubię tego typu wynalazki. Jednak na chwilę obecną do wypicia jedynie jako ciekawostka.
Gość
Zapach rewelacyjny, za to smak słaby. Zero goryczki, trochę wodniste.