KonstanciN Pszeniczne
KonstanciN Pszeniczne
KonstanciN Pszeniczne
% alk. 5.3
Blg 12.5
5901549250756addbarcode
ulubione: 4

Nazwa jak i opis piwa wskazuje, iż jest to produkt browaru Konstancin, którego produkty jeszcze nie dawno było szeroko dostępne. Nie jest to jednak to samo piwo, które już od dawna dostępne jest w bazie. Browar Konstancin w roku 2013 został zakupiony przez grupę/browar Gontyniec, który właśnie odpowiedzialny jest za uwarzenie oraz wprowadzenie tego piwa na rynek. Jest to delikatnie chmielone, jasne piwo pszeniczne. Pasteryzowane oraz niefiltrowane, może refermentować w butelce. Warstwa drożdży na dnie butelki jest zjawiskiem prawidłowym i charakterystycznym dla tego gatunku. Nie zawiera sztucznych dodatków i konserwantów.

Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel aromatyczny i drożdże piwne górnej fermentacji.
Zalecana temperatura spożywania to 8°C.

Barwa żółta, wpadająca w ciemny pomarańcz, bardzo mocno zmętniona, nieprzejrzysta. Piana śnieżno-biała, drobnoziarnista i gęsta. Po nalaniu wysoka na około dwa centymetry, powoli opada do niskiej warstwy, która ładnie zdobi szkło. Aromat dość lekki, głównie drożdżowy z łagodną wonią zboża oraz pszenicy o kwiatowym wyrazie. W smaku również delikatne, drożdżowe z lekko kwaskowym, pszenicznym akcentem. W smaku również występuje dosyć ciężka, do opisania zbożowa paloność. Wysycenie na poziomie średnim.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-05 12:50:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6,07 / ilość: 43
Goście 5,56 / ilość: 18
średnia 5,92/10 / ilość: 61

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-11-22 18:08:58
Dawno nie piłem tak nie smacznego pszeniczniaka, ten kwas aż odrzuca.
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2020-06-25 20:51:45
Nie miałem okazji próbować wielu \"pszeniczniaków\", ale ten jest całkiem przyzwoitym piwem. Zacznę od butelki, mizerna szata graficzna i kształt. Inaczej się ma po wlaniu do szklanki. Przyzwoicie mętne w jasnym kolorze z trwałą pianą, która utrzymuje się na 5 mm po trzech minutach co jest bardzo dobrym wynikiem. Zapach delikatny bananowy tak jak i smak z dozą delikatnej kwasowości. Piłem w upalny dzień ( +30 st C) więc ta leciutka kwasowość nie stanowiła problemu. Minusy to butelka i etykieta, plusy zaś to smak, kolor, piana i to co czuje się w końcówce. Z pewnością powrócę do niego jak będzie w promocji. Moja ocena to 7/10
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-05-25 13:45:50


Browar Konstancin Pszeniczne Niefiltrowane (Browar Czarnków) - bardziej przypomina Witbier niż Hefeweizen. Nie podeszło mi, przeszkadzała mi dominująca kwaskowość/cytrynowość piwa. Na końcu miałem wrażenie jakbym wypił lemoniadę. Kupiłbym drugi raz, cena jest atrakcyjna, bardziej w ramach lemoniadowego orzeźwienia ale np. do Franziskanera długa droga.awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-05-21 15:14:03
Oceniam Konstancin Pszeniczne niefiltrowane z browaru Czarnków. Piana średnia. Zapach pszeniczny. W aromacie lekkie banany, ale delikatnie. Smak lekko spichlerzowy. Smakuje dobrze jednak nie wybija się za mocno ta pszeniczność.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010