Konstancin Porter
Konstancin Porter
Konstancin Porter
% alk. 8.3
Blg 24.0
IBU 40
5904730961585addbarcode
ulubione: 1

Porter ma ciemnobrązową barwę, pełny smak ze śliwkowymi i czekoladowymi akcentami. Puszysta piana połączona z aksamitną teksturą piwa nie pozwala o sobie zapomnieć.

Składniki: woda; słody: Pilzneński Jasny, Wiedeński, Monachijski, Karmelowy, Carared, Wędzony, Barwiący; chmiele: Lubelski, Marynka; drożdże: górnej fermentacji; dodatki: jęczmień prażony, śliwka suszona.
Dodał: DzikaPanda - 2017-03-24 17:22:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7,86 / ilość: 7
Goście 8,07 / ilość: 15
średnia8 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-01 21:45:09
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przede wszystkim nuty kawowe i czekoladowe, dalej karmelowe oraz palone akcenty, suszone owoce(śliwka), lekka alkoholowa woń. W smaku dominuje czekolada wraz z karmelem, palony aftertaste, suszona śliwka na granicy autosugestii, wraz z ociepleniem piwa zdecydowanie maleje jej obecność a wzrasta alkoholowa nuta, oleista struktura, przyjemny efekt rozgrzania przełyku, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Konstancin, etykieta w beżowej kolorystyce z fioletową wstawką, w miarę dobrze opisana. Warka 02.2019. Leżakowane ponad rok, degustowane w dzień daty spożycia. Leżak nieco ułożył tego portera, który naprawdę nie jest zły jeśli chodzi o korelację jakości z ceną. O dziwo o wiele lepiej smakuje w niższej temperaturze, gdyż wraz z ogrzaniem uwydatniają się jego niedoskonałości w postaci alkoholowej woni i nadmiernego karmelu, a lubiana przeze mnie suszona śliwka niemal całkowicie zanika. Dużo ciała i ciemnego prażonego charakteru na plus. Ostatecznie u mnie dostaje 7 z dużym plusem, miłe, pozytywne zaskoczenie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
HubertLager
starstarstarstarstar

2018-06-21 20:53:40
Całkowicie nieprzejrzyste. Ciemna pianka. W smaku mocno palone, trochę kawowe. Po dłuższym czasie aromat miodu. Ciekawe piwo :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-11-13 23:42:30
Wygląd: Kolor niemal czarny, ciemno beżowa piana, drobna, ładna, przy nalewaniu widać, że piwo jest gęste.
Zapach: Kawa, mocno palona, czekolada, śliwka suszona i powidło, dymne, choć nie wędzone
Smak: Czuć, że to porter imperialny, pełny, wyklejający wręcz, niskie wysycenie i dobrze, gładkie, puszyste, pomimo pełni piwo nie jest zbyt słodkie, jest agresywne, wciąż alkoholowe, goryczkowe, przy tej pełni chyba ma jednak więcej niż to 40 IBU, mocno palone, asfaltowe, w smaku daleka wędzonka już jest, jest śliwka suszona, trochę powidła, dużo kawy, naturalna, mocno palona arabica, ale też i zbożówka, gorzka czekolada, lekka lukrecja, pełne, bogate niezłe, wyłazi już sos sojowy, więc to chyba dobra pora na wypicie go była. Ja tu nie czuję, że to górna fermentacja, więc to może szczep dający dosyć czysty profil.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-05-13 21:31:10
Bardzo dobry porter! Ciemny, gęsty, wytrawny!
Muszę zaopatrzyć się w kilka butelek na zapas.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.