Konstancin IPA
Konstancin IPA
Konstancin IPA
% alk. 6.2
Blg 16.5
5904730961158addbarcode
ulubione: 24
cena: 6,50 zł

Drugie piwo Konstancin, z edycji limitowanej. Po Stoucie przyszedł czas na India Pale Ale. Piwo uwarzone przez Browar Gontyniec S.A w Kamionce, w województwie wielkopolskim, niedaleko Chodzieży. Browar ten należy do Grupy Gontyniec, która to w 2013 roku zakupiła Browar Konstancin w Oborach, zamknęła go i aparaturę przeniosła do nowo-wybudowanego browaru w Kamionce. W roku 2014 na rynku pojawiły się trzy piwa Konstancin, na kontrze było napisane, iż są warzone w Oborach, jednak browar w Oborach już dawno był zamknięty. Piwa z Edycji Limitowanej Grupy Gontyniec mają pojawiać się co kwartał. Obficie chmielone piwo z intensywną, ale jednocześnie łagodną goryczką, długo utrzymującą się na języku. Poza wyraźnym, chmielowym aromatem w smaku pojawiają się nuty owocowe - to za sprawą amerykańskich odmian chmielu oraz dzięki zastosowaniu odrobiny słodu pszenicznego. Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Składniki: woda, słody: Pale Ale, monachijski, karmelowy jasny, pszeniczny, chmiele: Citra, Mosaic, Chinook, drożdże.
Dodał: gjordano - 2015-08-13 19:04:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,85 / ilość: 144
Goście 7,4 / ilość: 142
średnia 7,13/10 / ilość: 286

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-07-16 22:18:54
Kolor bursztynowy
Piana na 1,5 palca
Wyraźne nuty owocowe, głównie cytrusy i mango
Goryczka mocna, czyli taka jaka powinna być w tym stylu
Nuty owocowe czuć na wstępie, a potem wchodzi goryczka, gdy lekko się odbije wtedy czuć bardzo mocno owoce, które wyraźne są już w zapachu.
Warte spróbowania jedna ze smaczniejszych IPA w cenie, która nie jest na poziomie sufitu.
Nie jest to masowy koncerniak i czuć to w smaku.
Godne polecenia.
awatar
grochu
starstarstarstarstar

2020-07-02 21:28:38
Proszę Państwa, oto IPA wagi ciężkiej.
Na wstępie zaznaczę, że piłem to piwo wcześniej i było nieco inne - bardziej owocowe i z lepszą pianą. Albo coś zmienili, albo ciężko z powtarzalnością.
Lecimy z opisem.

Wygląd: piwo ciemnobursztynowe, klarowne, niemal całkowicie przejrzyste. Piana ładna, średniowysoka, niestety szybko się redukująca, lacing obecny, ale taki nienachalny.
Aromat: lekko owocowy, ziołowy, może wręcz korzenny? Po czasie czuć trochę ananasa.
Smak: Jak na IPA pelne w smaku, dominuje gorycz (brawo) i posmak żywiczny, może trochę miodowy. Goryczka długa i poważna - nie dla wszystkich, dla miłośników dobrego piwa - bomba.
Ocena ogólna/uwagi: świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-12-19 01:32:02
Piana - co dziwne dla tego piwa - była, do tego piękna superdrobnopęcherzykowa obfita, znikała powoli, piękny lacing. Zapach na początku cytrusowy, ale po chwili przejął pierwsze skrzypce, a za chwilę batutę i całą orkiestrę miód gryczany. Mdły, słodki, zabijający wszystko inne. 3 miesiące daty przydatności trochę usprawiedliwia, ale ALE nie powinno tak pachnieć. Tym bardziej, że ten zapach nie ma nic wspólnego ze smakiem. Tu goryczka jest dobra, choć nigdy bym nie powiedział, że 93 ibu, zostaje z nami długo po łyku. Piwo jest smaczne, ale zapach mnie rozczarował. Może taka warka, może expire date. Za 7 zeta można znaleźć lepsze.
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2019-12-13 22:11:39
Drugie podejście po ponad roku. Cena w Żabie 7,60 zł. Przesada. Kupiłem, bo w ofercie sklepu nie było niczego ciekawszego. Dobry reprezentant gatunku ze wstrętną etykietą.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010