Konrad Červený Král
Konrad Červený Král
Konrad Červený Král
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode

Świąteczny, czerwony lager uwarzony przez czeski Pivovar Konrad Liberec-Vratislavice. Jest to browar działający od roku 1872, który mieści się w dzielnicy Liberca, Vratislavicach nad Nisou. Czerwony świąteczny lager zwany też jest czasem czerwonym królem. Jego charakterystyczny smak i aromat sprawia, iż spotkanie z tym piwem to wyjątkowe doświadczenie. Jest to piwo pasteryzowane i filtrowane, charakteryzujące się piękną, bursztynowo-czerwoną barwą oraz bujną czapą gęstej piany. Słodkawy, karmelowo-słodowy posmak i aromat, idealnie komponuje się z delikatną cierpkością owocową oraz średnią, lecz długą i ciekawą goryczką. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, ekstrakt chmielowy. Według informacji na stronie internetowej browaru, piwo dostępne jest w butelkach o pojemności 0,33l oraz 0,5l.
Dodał: stacher93 - 2015-08-13 19:19:39

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 5,67 / ilość: 3
średnia 5,75/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-08-13 20:14:39
Barwa: Jasno-bursztynowa, o lekko czerwonym odcieniu, idealnie klarowna.

Piana: Biała, gęsta, składająca się z średnich oraz drobnych pęcherzyków. Po nalaniu formuje się zbity, ponad dwu-centymetrowy kożuch. Warto zwrócić uwagę, iż patrząc od góry na pianę, ta wydaje się idealnie drobna, niczym z azotowego widgetu. Powoli redukuje się do niższej, szczelnie kryjącej taflę piwa kołderki, która nie ulega potarganiu. Osadza się na szkle w postaci cienkich, rozległych i połączonych ze sobą wysepek. Firanki te trzymają się przez dłuższy czas.

Aromat: Delikatny, słodowy z lekką słodyczą. Gdzieś w tle pojawiają się minimalne akcenty karmelowe i czerwonych owoców (maliny, wiśnie). Niestety też występuje nieznaczna metaliczność, potwierdzona testem z nadgarstkiem.

Smak: Delikatny, ponownie słodowy z wyczuwalnym metalicznym posmakiem. Jest trochę karmelowej słodyczy, jednak smak jest płaski i niewiele się w nim dzieję. Na finiszu zjawia się cierpka goryczka, znów narzucają się skojarzenia z wiśniami i malinami. Goryczka ta nie jest zbyt intensywna, mimo tego jest chyba najbardziej znacząca w smaku, ponieważ pozostałe akordy w nim wyczuwalne były bardzo subtelne.

Nasycenie: Średnie, bez zarzutu.

Komentarz: Mieszane uczucia mam co do tego piwa. Wizualnie znakomite, w smaku i aromacie zbyt lekko i metalicznie. Świąteczne piwo kojarzy mi się z większym woltażem i jakimiś przyprawami, ziołami. Tutaj tego nie było. Co się okazało, kupiłem to piwo po terminie. Teraz już wiem, że w tym sklepie trzeba zwracać uwagę na daty. Ogólnie nie było najgorsze, lubię sięgać po piwa z tego browaru, dzięki czeskim tygodniom w Lidlu miałem okazję spróbować kilku Konradów i bardzo mi smakowały.

oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010