Komitet Terra Di Mezzo
Komitet Terra Di Mezzo
Komitet Terra Di Mezzo
% alk. 10.2
Blg 24.0
5906660082347addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Komitet.
Tym razem na warsztat wzięliśmy Imperialnego Stouta i wzbogaciliśmy go o torfowe nuty pochodzące z wędzonego słodu, aby było jeszcze ciekawsze wlaliśmy je do beczek po po whiskey Jack Daniels i tak pozostawiliśmy na ponad pół roku. Efekt tego eksperymentu zamknęliśmy w butelce, którą trzymasz w dłoni. Na zdrowie!
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Wędzony, Carafa III, Special B, Czekoladowy ciemny, Caraaroma), chmiel Magnum, drożdże S-04.
Dodał: Barcelonismo - 2019-12-15 08:44:39

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 9/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-11 18:44:34
Piana beżowa, drobnoziarnista, słabej jakości, szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu eleganckie nuty wędzone i torfowe klimaty, takie jak lubię, beczkowe akcenty whisky, drzewność, kawa czekolada, dużo palonych i prażonych woni aromat jest naprawdę przedni. W smaku wędzonka i torf uwydatniają się jeszcze bardziej, szczególnie na finiszu, ciekawa kontra kwaskowa, pojawia się karmel i czekolada deserowa, paloność i prażoność nadal aktualna, wytrawne, beczkowe akcenty JD, dużo ciała, gęsta i oleista faktura, świetnie zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, butelka w eleganckim pudełku, świetnie wykonana graficznie, w miarę, choć nie wyczerpująco opisana. Data rozlewu 14.10.2019, także pite bez leżakowania dość świeże. Pomimo swojej świeżości piwo jest naprawdę konkretne i treściwe. Wędzony RIS dodatkowo leżakowany w beczkach pod JD, to jest coś wybitnie dla mnie. Jedno z lepszych piw jakie miałem ostatnio okazję degustować, gdyby jeszcze trochę poleżało na półce.. No sztosik! 8 z ogromnym plusem to absolutne minimum jakie muszę wystawić.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-02-11 19:21:00
Po chwili przemyśleń jednak zmieniam na ocenę, która rzadko wystawiam czyli 9. Szacun Komitet i aż strach pomyśleć co da leżak!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010