zamknij Zostań patronem na patronite
Komitet Słoń Bojowy
Komitet Słoń Bojowy
Komitet Słoń Bojowy
% alk. 4.9
Blg 12.0
IBU 8
brak koduaddbarcode


Skład: Woda, słody pszeniczne i jęczmienne, chmiel-saaz, drożdże s-04.
dodatki: sól niejodowana, kolendra, sok z brzoskwiń.

Słoń bojowy to interpretacja Gose, wzbogacona dodatkiem z aromatycznych brzoskwiń. Lekko kwaskowe od słodu pszenicznego, ziołowe od kolendry ze słonawym posmakiem. Dzięki brzoskwiniom nabiera bardzo orzeźwiającego charakteru.
Dodał: PostrachLasu - 2018-06-13 13:07:24

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-07-29 17:55:43
W aromacie bardzo przyjemna, rześka, słodka brzoskwinia, kolendra oraz delikatna kwaskowość nadająca orzeźwiający ton. Wszystko fajnie wyczuwalne, w równych proporcjach. Żaden z dodatków nie dominuje. Fajne i harmonijne połączenie aromatów i tak jak piszą na etykiecie - dość nietypowe dla gose nuty brzoskwiniowe.

Jasne, delikatnie opalizujące ciemnozłote piwo o niezbyt obfitej i niesteety szybko redukującej się białej pianie. Piana niespełna centymetrowa opada szybko, pozostaje jedynie w formie pierścienia przy ściankach szkła.

Lekkie, nisko nasycone dwutlenkiem węgla. Dość słodkie jak na gose czego na pewno zasługa soku brzoskwiniowego. Z drugiej strony mocno wyczuwalny kwaskowy, cytrusowym smaku. Wyczuwalna kolendra, cierpki, słony, mineralny finish zaś aftertaste to znów delikatna słodycz brzoskwiń. Goryczka niska.

Lubię gose, ze świecą szukać takich piw na polskim rynku, a w takiej interpretacji z brzoskwinią smakuje mi jeszcze bardziej. Słoność na dobrym poziomie, kwaskowość też zaznaczona. Jest lekko, bardzo pijalnie, orzeźwiająco. Zniknęło ze szkła w 15 minut. Warte spróbowania w upalny dzień.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010