Komitet Mroczne Widmo
Komitet Mroczne Widmo
Komitet Mroczne Widmo
% alk. 10.5
Blg 24.0
IBU 100
5906660082040addbarcode

RIS z płatkami po beczkach z sherry Oloroso
Oko: niemal czarne, piana niska, ciemnobeżowa.
Nos: typowy RIS, nie czuć wpływu beczki.
Smak: gorzka czekolada, mocna czarna kawa, od płatków trochę wanilii, podnosi słodkość piwa, do tego wytrawność i kwaskowość od palonych słodów (kawa i czekolada). Alkohol niewyczuwalny. Goryczka z czasem narasta, odpowiednio kontruje słodycz piwa (w typie ziołowym). Jest bardzo zrównoważone. Z czasem wpływ beczki jest zaznaczony – wytrawny miły posmak, ale na niskim poziomie. Bardzo niskie wysycenie. nie czuć, że ma aż 10,5 % alk.
Dodał: Marianek - 2017-11-02 07:24:28

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,13 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-06-18 23:10:43
Piana praktycznie zerowa, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty palone, karmel, rodzynki, akcent czekoladowy oraz kawowy, w tle prażony klimat, coś z dębiny, doza wytrawności. W smaku słodkie, wręcz deserowe, karmel, suszone owoce, a w szczególności rodzynki, subtelny palony finisz, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, czuć minimalny wpływ beczki po sherry a raczej jej płatków, dodaje takiego wytrawnego smaczku, gęsta i oleista faktura, przeciętna ilość ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, butelka zapakowana do eleganckiego, dobrze opisanego pudełka, etykieta też niczego sobie. Data rozlewu 16.01.2018. Czyli leżakowane około 2,5 roku, sądzę, że co się miało ułożyć i utlenić to się ułożyło i utleniło. Całkiem konkretny RIS choć idący mocno w stronę deserowej słodyczy pod postacią karmelu oraz rodzynek. Całe szczęście, że dochodzi ten beczkowy aromat cherry, który nadaje głębi palonego smaku i nieco ratuje sytuację nadmiernej słodyczy. Może nie rewelacyjny, ale co najmniej solidny przedstawiciel swojego stylu. Bez Sherry byłoby zdecydowanie gorzej a tak jestem w stanie dać 8 z małym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-06-07 20:17:45
Aromat fajny, sherry mocno wyczuwalne, do tego nuty czekoladowe, palone. W smaku już mniej porywające, brakuje więcej ciała: jest kawka, paloność, nuty owocowe pewnie od angielskich chmieli, goryczka średnia, ale przyjemna palono-kawowa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-04-19 21:52:07
Aromat palonych słodów z wyraźną nutą drewna i sherry. Kawowo czekoladowe akcenty słodowe mieszają się z lekko ziołowo-owocową nutą od chmieli i szlachetnym alkoholem. Jest i wanilia.
Smak to mieszanina palonych słodów z kawą i czekoladą na czele (finisz kwaskowy) ze słodszą odmianą sherry. Goryczka palono-alkoholowa. Wyraźny alkohol na szczęście w wersji szlachetniejszej. Czuć też drewno i czerwone owoce.
Jak na ekstrakt, ciało niskie i to jest największy mankament tego piwa. Pijalność średnia. Ogólnie - solidny RIS.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-18 14:21:47
Oko: niemal czarne, piana niska, ciemnobeżowa.
Nos: typowy RIS, nie czuć wpływu beczki.
Smak: gorzka czekolada, mocna czarna kawa, od płatków trochę wanilii, podnosi słodkość piwa, do tego wytrawność i kwaskowość od palonych słodów (kawa i czekolada). Alkohol niewyczuwalny. Goryczka z czasem narasta, odpowiednio kontruje słodycz piwa (w typie ziołowym). Jest bardzo zrównoważone. Z czasem wpływ beczki jest zaznaczony ? wytrawny miły posmak, ale na niskim poziomie. Bardzo niskie wysycenie. nie czuć, że ma aż 10,5 % alk.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.