Komes Wymrażany Barley Wine Cognac Barrel Aged
Komes Wymrażany Barley Wine Cognac Barrel Aged
Komes Wymrażany Barley Wine Cognac Barrel Aged
% alk. 20.0
Blg 46.0
5902838990650addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Fortuna z Miłosławia (powiat wrzesiński, województwo wielkopolskie).

Piwo, którym świętujemy 130-lecie Browaru Fortuna. Wymrożone, aby uzyskać esencję aromatów i smaków Komesa Barley Wine.
Konsystencją zbliżone do likieru. Złożone w smaku, karmelowo-orzechowe, z nutą fig i daktyli. Po wymrożeniu leżakowane w beczkach po koniaku Martell od grudnia 2018 r., co stworzyło wyjątkowy profil piwa, inspirowany światem szlachetnych alkoholi.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Skład: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, cookie, karmelowy, czekoladowy), ekstrakt słodowy jęczmienny, słód pszeniczny, chmiele (Amarillo, Columbus, Citra, Chinook), drożdże górnej fermentacji (US-05)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-12-08 11:22:52

oceny Oceny

Użytkownicy 9,2 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia 9,2/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-12-30 23:54:03
Najpierw wyczułem beczkę. Wspaniała nuta koniaku. Potem czuć suszone owoce. Daktyle, figi. Mega słodowość. W tle mamy nuty ciemnego pieczywa. Taki pumpernikiel. Piwo jest absolutnie pozbawione piany. Kolor to coś w stylu ciemnego rubinu i mocnej herbaty. Kolor jest głęboki, jest klarowne. W szkle mamy nuty szlachetnego alkoholu. Dalej owocowo i koniakowo. Piwo jest pozbawione wysycenia. Wspaniała konsystencja. Piwo jest jak syrop. Bardzo gęste, fajnie likierowe. Piwo jest bardzo owocowe. Śliwki,wiśnie, figi czy daktyle. Intensywna jest ta owocowość. Jest bardzo konkretna słodowość. Jest wyklejanie. Bardzo fajny koniakowy klimat. Niestety piwo jest mocno alkoholowe. Nie jest to jakiś odpychający alkohol, ale szlachetny alkohol. Jednak cały aftertaste to nuta alkoholowa. Goryczka nawet jeśli jest, to jest przykryta przez alkohol. Piwo bardzo eleganckie, ale jest się co układać.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Luxeer
starstarstarstarstar

2019-12-12 20:25:10
zapach troszkę czekoladka, ciasteczka,gęste jak smoła, bardzo rozgrzewające ale bardzo fajne na wieczorki, piany brak. Zdecydowanie polecam
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-12-08 22:21:24
zapach wanilia, ułożony szlachetny alkohol, karmel, wysycenie bardzo niskie praktycznie zerowe, w smaku mega gęste, konsystencja gorącej czekolady, likierowe, słodkie, deserowe, aksamitne, oblepiające całą jamę ustną, czekolada mleczna, karmel, bombonierka, kawa, palone, suszone owoce, alkohol mocno kluje w język ale nie jest odrzucające, alkohol ostry ale ułożony, powoli rozgrzewa w przełyku i idzie w kierunku żołądka, gorycz niska, dobrze podbita alkoholem wydaje się większa niż jest w rzeczywistości, ogólnie mega sztos, trzeba się z nim ostrożnie obchodzić bo jest bardzo pijalne i wciągające a woltaż 20%, cena 32zł
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010