Komes Wymrażany Barley Wine Cognac Barrel Aged
Komes Wymrażany Barley Wine Cognac Barrel Aged
Komes Wymrażany Barley Wine Cognac Barrel Aged
% alk. 20.0
Blg 46.0
5902838990650addbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Browar Fortuna z Miłosławia (powiat wrzesiński, województwo wielkopolskie).

Piwo, którym świętujemy 130-lecie Browaru Fortuna. Wymrożone, aby uzyskać esencję aromatów i smaków Komesa Barley Wine.
Konsystencją zbliżone do likieru. Złożone w smaku, karmelowo-orzechowe, z nutą fig i daktyli. Po wymrożeniu leżakowane w beczkach po koniaku Martell od grudnia 2018 r., co stworzyło wyjątkowy profil piwa, inspirowany światem szlachetnych alkoholi.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Skład: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, cookie, karmelowy, czekoladowy), ekstrakt słodowy jęczmienny, słód pszeniczny, chmiele (Amarillo, Columbus, Citra, Chinook), drożdże górnej fermentacji (US-05)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-12-08 11:22:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,79 / ilość: 14
Goście 1 / ilość: 1
średnia8,27 / ilość: 15

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-05-22 18:55:42
Piana zerowa, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu niesamowicie intensywne nuty suszonych owoców, karmel, figi i daktyle, subtelny orzechowy klimat, wytrawne nuty beczkowe, lekki kokos, alkohol oczywiście obecny, choć świetnie zamaskowany. W smaku w oczy, a tak naprawdę kubki smakowe, rzuca się gęsta i oleista likierowa faktura, jest bardzo słodko, deserowo, mega suszone owoce w szczególności rodzynki, ogromna ilość karmelu, fig i daktyli. Wybitne rozgrzanie przełyku, alkohol równie wybitnie zamaskowany, 20% i efekt jedynie rozgrzania przełyku? Wow... niesamowita ilość ciała, do tego dochodzi beczkowy akcent koniakowy, po prostu niebo w ustach, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z serii Komes, etykieta w granatowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 31.12.2024. Zarzekałem się, że nigdy nie dam 10, gdyż nie ma piwa idealnego, ale to... jest coś pięknego. Nie dość że czuć wszystkie cechy charakterystyczne dla barleya to jest suszone owoce, karmel to dodatkowo jest jeszcze beczka po koniaku i te aromaty... Gęste, lepkie, likierowate, deserowe, wytrawne, a to wszystko w jednym piwie, które ma 20% i 46% ekstraktu a w smaku kompletnie tego nie czuć... Nie pozostaje mi nic innego jak wystawić 10! Po grubo ponad 3000 degustacji nareszcie nadszedł ten dzień :)
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2020-04-22 19:48:30
Czy taki zacny trunek można dostać na Mazowszu, ewentualnie istnieje możliwość zakupu online ???
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2020-04-22 19:17:10
Wygląd: Ciemnobrązowe, piany niemalże brak, gęste. 9/10

Aromat: O ja! Daktyle, ale to jak! Figi! Czekolada! Praliny! Śliwki w czekoladzie! \"Z nutą fig i daktyli\"? Coś więcej niż nuta, tego jest pełno, nie do wiary, że nie ma takiego dodatku! Czekolada deserowa. Lekko orzechy, rodzynki, suszone owoce. Trochę toffi. Alkoholu nic a nic! Były opinie, że wali spirytusem, no skąd! (Może się ułożyło jeszcze przez te pół roku). Bardzo złożone.
10/10!

Smak: Już pierwszy łyk wprawia w zdumienie. Slodycz, ale bardzo przyjemna, to nie jest ulep. Bardzo głęboka i złożona słodowość, jak przystało na barley wine. Wysycenie bardzo niskie. Turbo gładkie. Goryczka niska, ale jest i z jakby słodowym posmakiem. Turbo pełne. Turbo gęste, likierowe. Karmel. Bardzo złożone. Czuć siłę, ale alkohol ułożony, tylko delikatnie grzeje i smyra w nosie. Tak, jeśli czuć alkohol to bardzo szlachetny, może jakiś dobry likier. Dość pijalne, a jak na TAKIE parametry to baaardzo pijalne. Przyjemnie się rozchodzi po podniebieniu, wszędzie, no nektar bogów. Chce się brać kolejny łyk i zarazem żal, że ubywa ze szkła. Pojawiają się też jakieś owoce, jakaś morela czy coś. Wow! Wow! Wow! 10/10!

Przesztos 10/10!
Chapeu bas, Fortuna!
Jedno z najlepszych piw, jakie piłem. Różnica względem podstawowego Komes Barley Wine (który był podobno podstawą dla tego piwa) oczywiście kolosalna.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-12-30 23:54:03
Najpierw wyczułem beczkę. Wspaniała nuta koniaku. Potem czuć suszone owoce. Daktyle, figi. Mega słodowość. W tle mamy nuty ciemnego pieczywa. Taki pumpernikiel. Piwo jest absolutnie pozbawione piany. Kolor to coś w stylu ciemnego rubinu i mocnej herbaty. Kolor jest głęboki, jest klarowne. W szkle mamy nuty szlachetnego alkoholu. Dalej owocowo i koniakowo. Piwo jest pozbawione wysycenia. Wspaniała konsystencja. Piwo jest jak syrop. Bardzo gęste, fajnie likierowe. Piwo jest bardzo owocowe. Śliwki,wiśnie, figi czy daktyle. Intensywna jest ta owocowość. Jest bardzo konkretna słodowość. Jest wyklejanie. Bardzo fajny koniakowy klimat. Niestety piwo jest mocno alkoholowe. Nie jest to jakiś odpychający alkohol, ale szlachetny alkohol. Jednak cały aftertaste to nuta alkoholowa. Goryczka nawet jeśli jest, to jest przykryta przez alkohol. Piwo bardzo eleganckie, ale jest się co układać.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.