Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
% alk. 12.0
Blg 25.0
5901687910840addbarcode
ulubione: 9
cena: 8 zł

Piwo Komes Russian Impe­rial Stout od Browaru Fortuna - intensywny, zdecydowanie palony, leżakowany 6 miesięcy, dostępny w zestawie z kielichem wraz z Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe oraz Komes Porter Bałtycki Malinowe.

Komes Russian Impe­rial Stout to mocne, esencjonalne i złożone ciemne piwo górnej fermentacji leżakowane przez 6 miesięcy. Specjalność doceniana przez piwoszy na całym świecie. Zdecydowana paloność, charakterystyczna dla tego stylu, pochodzi od prażonego jęczmienia.
Akcenty kawowe, czekoladowe oraz suszonych śliwek są zrównoważone wyraźną goryczką. Wykorzystany dodatek słodu żytniego zwiększa treściwość i aksamitność RIS-a.

Piwo jest intensywne w smaku i zapachu, m.in. dzięki dodatkowi aromatycznych, ukraińskich odmian chmielu Klon i Slovianka. Mimo sporej mocy trunku alkohol nie narzuca się, a tylko przyjemnie rozgrzewa.

Na przestrzeni 36 miesięcy trwałości Komes zmienia swój smak. Zdecyduj ile będzie leżakował Twój Komes.
Warzyliśmy nasze piwo niespiesznie, poświęcając mu wiele czasu i troski - ciesz się nim w ten sam sposób, powoli odkrywając bogactwo jego smaku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Czekoladowy, Monachijski, Karmelowy; ekstrakt słodowy jęczmienny; słód Żytni; jęczmień prażony; chmiele: Herkules, Klon-18, Slovianka; drożdże: górnej fermentacji US-05.
Piwo pasteryzowane.
Dodał: SaintBase - 2016-09-27 11:13:12

oceny Oceny

Użytkownicy 6,98 / ilość: 132
Goście 7,78 / ilość: 88
średnia 7,3/10 / ilość: 220

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-09-09 22:20:57
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przede wszystkim nuty suszonych owoców, rodzynki te sprawy, dalej kawa wraz z czekoladą, sporo karmelowych akcentów, palony aromat, skórka chlebowa, pachnie zachęcająco. W smaku karmelowa słodycz łączy się z kwaskową owocowością oraz palonym finiszem, na drugim planie czekolada i kawa, świetnie zamaskowany alkohol jedynie przyjemnie rozgrzewa przełyk, goryczka adekwatna do stylu, fajna głębia smaku, nie ma efektu zamulenia słodyczą, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Fortuna, etykieta w klasycznym komesowskim wydaniu graficznym, szczegółowo i wyczerpująco opisana. Warka 08.09.2019. Leżakowane ponad dwa lata, degustowane w dzień po dacie spożycia. Warto było, dostałem mega ułożone piwo, jak na polskie warunki ten RIS jest więcej niż solidny. Warto zaznaczyć szczególnie przy tak mocnym woltażu zupełnie niewyczuwalny alkohol, głębia smaku zachowana. Nie jest to na pewno moje top 3 tego stylu, ale top 10 czemu nie, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę cenę. Warto leżakować i to na pewno ponad rok, im dłużej tym lepiej, gdyż piwo zdecydowanie dojrzewa. Ode mnie mocna 8.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-31 09:22:46
Data do 2022 roku, a pite w lipcu 2019, więc całkiem na świeżo (od momentu zakupu do spożycia 1 dzień).
W zapachu głównie suszone owoce (śliwki, rodzynki, troszkę wiśni), troszkę pumpernikiel, po ogrzaniu minimalnie alkohol, ale przyjemny, nienachalny.
Smak: Gorzka czekolada deserowa, nieco kawy. Generalnie w stosunku do portera czuć tę moc - przede wszystkim większa goryczka, paloność, bardziej wytrawny. Czuć również suszone owoce. Alkohol nawet nie grzał w przełyk, był świetnie ułożony.
Trochę brak ciała jak na RISa, jednak za 8 zeta - brać nie zastanawiać się. Ja kupiłem nawet taniej. Dwie butelki idą na leżak. Wrócę za 2, może 3 lata.
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-05-10 11:37:54
Ja pierdole jak to kopie!
awatar
Jacex
starstar

2019-05-01 18:28:17
Aromat - palona kawa, czekolada i jakieś nuty owocowe ale delikatne. Smak bogatszy niż zapach, ale... chwilę po przełknięciu uderzenie nachalnego alkoholu - na szczęście szybko znikał. Przyjemna dość długa goryczka. Może piwo było zbyt świeże bo data do grudnia 2021 i dlatego taki nieułożony alkohol. Ogólnie ciekawy ris.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010