Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
% alk. 12.0
Blg 25.0
5901687910840addbarcode
ulubione: 13
cena: 8 zł

Piwo Komes Russian Impe­rial Stout od Browaru Fortuna - intensywny, zdecydowanie palony, leżakowany 6 miesięcy, dostępny w zestawie z kielichem wraz z Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe oraz Komes Porter Bałtycki Malinowe.

Komes Russian Impe­rial Stout to mocne, esencjonalne i złożone ciemne piwo górnej fermentacji leżakowane przez 6 miesięcy. Specjalność doceniana przez piwoszy na całym świecie. Zdecydowana paloność, charakterystyczna dla tego stylu, pochodzi od prażonego jęczmienia.
Akcenty kawowe, czekoladowe oraz suszonych śliwek są zrównoważone wyraźną goryczką. Wykorzystany dodatek słodu żytniego zwiększa treściwość i aksamitność RIS-a.
Piwo jest intensywne w smaku i zapachu, m.in. dzięki dodatkowi aromatycznych, ukraińskich odmian chmielu Klon i Slovianka. Mimo sporej mocy trunku alkohol nie narzuca się, a tylko przyjemnie rozgrzewa.
Na przestrzeni 36 miesięcy trwałości Komes zmienia swój smak. Zdecyduj ile będzie leżakował Twój Komes.
Warzyliśmy nasze piwo niespiesznie, poświęcając mu wiele czasu i troski - ciesz się nim w ten sam sposób, powoli odkrywając bogactwo jego smaku.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Czekoladowy, Monachijski, Karmelowy), ekstrakt słodowy jęczmienny, słód Żytni, jęczmień prażony, chmiel (Herkules, Klon-18, Slovianka), drożdże górnej fermentacji (US-05)
Zalecana temperatura serwowania: 14-16°C
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: SaintBase - 2016-09-27 11:13:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,05 / ilość: 160
Goście 7,78 / ilość: 89
średnia 7,31/10 / ilość: 249

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kensaj
starstarstarstar

2019-12-08 20:51:43
Warka 2019 / / data 15.09.2022 / / świeże
barwa: ciemny rubin, coca-cola, lekko przejrzyste
piana: niska, drobna, brązowa, szybko opada , zostawia koronki
zapach: karmelowa słodycz, winna kwasowość, żelazo!!, czerwone owoce, śliwki, alkohol
smak: tutaj znacznie lepiej, słodowe, karmelowe, gęste, treściwe, wyklejające. Wysycenie średnio-niskie, alkoholu nie czuć(w smaku bo efekt robi) ale jednocześnie przyjemnie grzeje. Jest wytrawne, winne, dość palone. W tle ponoć czekolada(ja nie uświadczyłem ale ponoć jest delikatna), kawy brak. Goryczka adekwatna, nie za dużą ale też nie zbyt mała.

Ogólnie to moje miało żelazo, nie wiem jak reszta z 2019. Aromat kiepski natomiast smak poprawny a nawet dobry. Piwo jest ok, dodając do tego jego cenę mamy coś co można śmiało kupić. Czy leżakować? Jedną, dwie butelki tak ale znacznie lepsze nie będzie, alko już jest ułożone, a czekolada i kawa się nagle magicznie nie pojawią. Wczoraj piłem barley wine z komesa i jest do niego cholernie podobny a nie powinien. Kupić warto, wypić przyjemnie ale ekscytować się nie ma czym.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 2, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-04 23:18:54
Wygląd: barwa brunatna, dosyć przejrzysty, ok piana i lacing
Zapach: niły, jakieś nuty palone, kawy zbożowej, czekolady, czerwonych ale świeżych owoców, wybitnie leżakowanie mu nie pomogło
Smak: Piwo z 2016, jedna z pierwszych warek, piłem świeżynkę i jest niepijalna, zbyt alkoholowa, jakie będzie ponad 3-letnie? Niewiele się tu zmieniło, ustąpiła potworna alkoholowość, ale piwo jest największym wodniakiem wśród RISów jakiego piłem, chyba nawet większym od tego z Baltiki albo porównywalnym. Wodniste, nawet gdyby było porterem bałtyckim to byloby jednym ze słabszych na rynku, gdyby nie mocne nuty palone / popiołowe to ono w treściwości mogło konkurować z koźlakami. Ta paloność idzie w taką mocno kwaskową stronę, której nic nie kontruje. Najtańszy RIS na rynku - nie jest żadnym agrumentem, bo RISów się nie kupuje na zgrzewki do grilla, tylko jako piwo do degustacji, a tu nie ma czego degustować.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-12-02 23:49:12
Barwa czarna , zmętnione całkowicie. Piana beżowa , niska , szybko znika i nie zostawia lacingu. W aromacie trochę czekolady , palony ale jakiegoś szału nie ma. Nie czuć alko , mogło być lepiej ale jest nieźle. W smaku jest gęste , palone , jest gorzka czekolada , alko nie czuję choć piwo samo w sobie jest trochę męczące w piciu, Jest to kwestia samego piwa niestety. Mało gazu , Myślę że na świeżo by było gorsze , ja piłem butelkę z 2017 roku i pomimo tego że alko się ułożyło to jednak samo piwo jest niezłe ale nic więcej. Gdy się rozgrzało zaczyna trochę męczyć , bardzo palone i gorzka czekolada robi swoje. Barley Wine o wiele lepsze jak dla mnie przy tych samych parametrach. Warka do 03.09.2020. 6 z plusem , pewnie jeszcze spróbuję na świeżo z ciekawości. Dziwne chmiele użyte może to one robią ten specyficzny smak. Co nie zmienia faktu że to najtańszy RIS na rynku :)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-11-27 20:52:14
Nadspodziewanie dobre jak na tę cenę. W prawdzie dosyć rzadkie jak na risa i trochę za bardzo gazowane ale mimo wszystko przyzwoite. Dobrze ułożony alkohol. Nie męczy, nie atakuje etanolem. Piłem duzo gorsze, za dużo większą kasę.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010