Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
% alk. 12.0
Blg 25.0
5901687910840addbarcode
ulubione: 20
cena: 8 zł

Piwo Komes Russian Impe­rial Stout od Browaru Fortuna - intensywny, zdecydowanie palony, leżakowany 6 miesięcy, dostępny w zestawie z kielichem wraz z Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe oraz Komes Porter Bałtycki Malinowe.

Komes Russian Impe­rial Stout to mocne, esencjonalne i złożone ciemne piwo górnej fermentacji leżakowane przez 6 miesięcy. Specjalność doceniana przez piwoszy na całym świecie. Zdecydowana paloność, charakterystyczna dla tego stylu, pochodzi od prażonego jęczmienia.
Akcenty kawowe, czekoladowe oraz suszonych śliwek są zrównoważone wyraźną goryczką. Wykorzystany dodatek słodu żytniego zwiększa treściwość i aksamitność RIS-a.
Piwo jest intensywne w smaku i zapachu, m.in. dzięki dodatkowi aromatycznych, ukraińskich odmian chmielu Klon i Slovianka. Mimo sporej mocy trunku alkohol nie narzuca się, a tylko przyjemnie rozgrzewa.
Na przestrzeni 36 miesięcy trwałości Komes zmienia swój smak. Zdecyduj ile będzie leżakował Twój Komes.
Warzyliśmy nasze piwo niespiesznie, poświęcając mu wiele czasu i troski - ciesz się nim w ten sam sposób, powoli odkrywając bogactwo jego smaku.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Czekoladowy, Monachijski, Karmelowy), ekstrakt słodowy jęczmienny, słód Żytni, jęczmień prażony, chmiel (Herkules, Klon-18, Slovianka), drożdże górnej fermentacji (US-05)
Zalecana temperatura serwowania: 14-16°C
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: SaintBase - 2016-09-27 11:13:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,12 / ilość: 242
Goście 7,82 / ilość: 92
średnia 7,31/10 / ilość: 334

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-04 14:20:20
Coś ewidentnie poszło nie tak.

Bardziej był to imperialny porter bałtycki bez takiego uczucia gładkości w ustach niż RIS.
Piana: Nie stwierdzono. Null. Nawet przy agresywniejszym nalewaniu.
W zapachu i smaku właśnie jak ten porter. Na plus za to znakomicie zakamuflowany alkohol a przecież 12% to nie mało. Nawet przy dłuższym trzymaniu w ustach nie wyczułem go ani trochę. Nie grzeje również w przełyk ani nie czuć go w zapachu. Piwo bardzo treściwe, wręcz tłuste. Myślę, że bez problemu mogłoby być sprzedawane w mniejszych butelkach.
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2021-04-01 22:01:46
Warka 21.07.23. Piana szczątkowa, zanikająca błyskawicznie. Barwa ciemno brązowa, piwo klarowne. Nisko wysycone. W zapachu surowe kakao, słodowosć, ostre nuty alkoholowe. W smaku dość mocno wyczuwalny alkohol, szczypie w język. Dość wytrawne, mocne, nuty kakao, kawy, gorzkiej czekolady. W mojej ocenie mogłoby być nieco bardziej ułożone choćby tak jak porter bałtycki. Z jednej strony czuć jakość, z drugiej jak dla mnie zbyt ostre, alkoholowe i zbyt mało deserowe. Być może było zbyt świeże lub za mało schłodzone a być może miałem gorszy dzień na degustację ale faktem jest że nieco mnie zmuliło.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2021-04-01 11:40:43
Beżowa z początku drobno-pęcherzykowa piana. Następnie dziurawiąca się, jak i opadająca. Lacing? Dosłownie kilka kleksów o małej średnicy, nic więcej. Barwa czarna - nie przejrzysta. W aromacie nuty zbożowe, czekolada deserowa, kawa oraz powiew alkoholowy. W smaku \"tłuste\". Czuć kawę, kako, alkohol, przełamane słodkim - deserowym powiewem.
Wysycenie: średnie
Warka do: 15.09.2022r.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-03-29 22:37:59
Mam sentyment do tego stylu. Największym mankamentem nowej wersji ris z Browaru Fortuna jest brak kontry goryczki chmieli i palonych słodów w smaku. Zdecydowanie zbyt słodki.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010