Komes Potrójny Złoty
Komes Potrójny Złoty
Komes Potrójny Złoty
% alk. 9.0
Blg 19.0
5901687910024addbarcode
ulubione: 71
cena: 6,00 zł

KOMES POTRÓJNY to mocne piwo górnej fermentacji o złotej barwie. Ten tradycyjny styl rozwija się od początku XVI-go wieku, kiedy opracowano technologię otrzymywania jasnych słodów użytych do jego produkcji. Wtedy to narodziły się jasne piwa górnej fermentacji. KOMES POTRÓJNY to pełno słodowe piwo, chmielone w otwartych kadziach fermentacyjnych odmianą "Styrian Golding". Cieszy podniebienie mocno słodowym, treściwym smakiem i wyrazistym chmielowym aromatem. Kluczowym elementem powolnego dojrzewania smaku Komesa Potrójnego jest zastosowanie tradycyjnej, pracochłonnej metody powtórnej fermentacji w butelce.
Dodał: ryszard_o - 2012-12-12 10:02:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 436
Goście 7,55 / ilość: 329
średnia 7,16/10 / ilość: 765

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
rewo
starstarstarstarstar

2020-11-06 00:10:54
owocowe, mocny weizen,
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Elænis
starstarstarstarstar

2020-10-14 19:59:35
- Szyjka: szampańsko-owocowo (ale, na szczęście, nie w typie tzw. ruskiego szampana), jak i drożdżowo
- Barwa: ciemne złoto, dość klarowne
- Piana: drobno- i średnio-pęcherzykowa, obfita i trwała; lacing
- Aromat: owocowy, z takim lekko gorzkawym akcentem
- Nasycenie: średnio-wysokie
- Smak: bardzo zależny od temperatury - bo po ogrzaniu coraz bardziej wychodzą morele (takie małe, mięsiste), ale i tak dominują aromaty i smaki przywodzące na myśl instalację elektryczną, kable, bandaże, żywicę z pszczelego ula; alkohol bardzo dobrze ukryty; całkiem konkretnie zaznaczona goryczka; dobry balans wytrawność-słodowość

Ocena 8+/10

Bez dwóch zdań piwo wyjątkowe w swoim charakterze, wymagające w odbiorze oraz zmienne wraz z temperaturą - polecam pić prosto z lodówki, aby odkrywać, jak z ogrzewaniem się zmienia się smak i aromat
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-10-09 21:01:12
Po nalaniu do szkła widać, że jednak za mocno nasycone, gdyż większość szkła wypełnia piana (mieszana, ale raczej grubopęcherzykowa). Piwo ma kolor złoty i jest lekko zmętnione.
Aromat bardzo delikatny i ciężko wyczuwalny. Lekko słodowo-przyprawowy z owocami w tle.
W smaku dosyć ostre (pieprz, rozgrzewające przyprawy korzenne), słodowe, trochę alkoholowe, goryczka delikatna, wysycenie średnio-wysokie.
Zgodne ze stylem, aczkolwiek do mnie średnio trafia. Nie zdecyduję się raczej szybko na zakup tego piwa, bardziej pasuje mi ich quadrupel.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar
2020-10-09 21:03:08
Pojawiają się również nuty mydlane i kwiatowe w aromacie. Całkiem ciekawe i niecodzienne.
Warka do 12.07.2023
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2020-09-26 23:29:57
Piwo zdecydowanie ocenione zbyt nisko. Wszystkie komentarze, że piwo jest zbyt nagazowane, wynikają najpewniej z braku wiedzy i są błędne. Cechą tego stylu jest właśnie mocne nagazowane. Tripel jest wręcz musujący, więc to jest jak najbardziej poprawne.
Ma bardo obfitą, białą, grubą pianę, utrzymującą się jeszcze długo po nalaniu. Pozostawia pienisty kożuch z lacingiem, nawet gdy pozostaje resztka w szkle. Barwa ciemnosłomkowa, mętne i nieprzejrzyste.
Zapach jest bardzo intensywny. Najpierw czuć cytrusy, chmiel. Potem pojawiają się zdecydowanie owocowe estry. Jest nieco słodowo, jest goździk, nawet czuć banana, więc kojarzy się z weizenem. Zapach bardzo przyjemny. Mimo takiego woltażu, alkohol nie rzuca się tak mocno w oczy.
Smak orzeźwiający, głównie przyprawowo i cytrusowo. Bez problemu czuć w nim drożdże. Bardziej goryczkowe niż słodowe, chociaż nuty słodu też są obecne. Jest smaczne, a przez to pijalne. Jeśli miałbym je określić krótko komuś, kto nie zna jeszcze tego stylu, to powiedziałbym - mocny, intensywny weizen, odrobinę skrzyżowany z IPA. Polecam, nie zawiedziecie się.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010