Komes Imperial IPA
Komes Imperial IPA
Komes Imperial IPA
% alk. 7.0
Blg 18.0
5902838990636addbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone przez Browar Fortuna z Miłosławia (powiat wrzesiński, województwo wielkopolskie). Jest to dziesiąte piwo z serii Komes.

Imperialna odmiana lndia Pale Ale powstała z myślą o jeszcze większej dawce piwnych doznań i szybko zdobyła uznanie miłośników chmielu. Również Komes Imperial IPA jest obficie chmielony kompozycją amerykańskich odmian aromatycznych i polskiego, nowofalowego chmielu Oktawia. Piwo ma jasno-złotą barwę i jest mgliste - m.in. dzięki chmieleniu na zimno i dodatkowi płatków owsianych.
W aromacie można wyczuć nutę mango, białych owoców i cytrusów. W smaku dobrze wyczuwalną goryczkę kontruje wyważony, słodowy profil piwa. Płatki owsiane dają wrażenie gładkości, a alkohol przyjemnie rozgrzewa.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny (pilzneński), pszenica, płatki owsiane, cukier, chmiel (Azacca®, Oktawia, Cascade), drożdże (Safale S-33)
Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-09-20 14:45:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,88 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,88/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-10-07 13:22:32
Barwa zmętnione złoto , typowo dla imperialnej ipa. Piana biała , drobna , średnio trwała choć zostawia ładny lacing. Wygląda dobrze choć po zdjęciach i zapowiedziach wyglądało jak New England. W aromacie soczyście , brak alko i karmelu , przyjemnie choć zestaw chmieli nietypowy. Trochę inaczej niż zwykle , tu już przypomina Neipę a na ślepo na pewno bym nie powiedział że to Imperialna ipa. Piwo w smaku pełne , soczyste w miarę , gładkie , niezła goryczka , średnie nagazowanie , jak dla mnie w sam raz. Delikatna słodycz. Pełne , jak dla mnie bardzo dobre piwo. Jeśli będzie szeroko dostępne i w promocji po 5 zł to będzie super wybór. Nawet teraz jest to bardzo dobry wybór , miło jestem zaskoczony na plus. Bardzo dobre , warka do 10.03.2021 to mnie martwi bo bym nie chciał wtedy go pić.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-10-04 20:02:49
Mętne złoto w kolorze, i bardzo bardzo owocowo. Dobry bilans pomiędzy słodkością a goryczką którą czuć na finiszu dość konkretnie. Alkohol słabo wyczuwalny. Te 7% dość dobrze zakamuflowano wśród pełni owocowych smaków. Miłe, delikatne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010