Kocour 70 Quarterback
Kocour 70 Quarterback
Kocour 70 Quarterback
% alk. 8.7
Blg 19.0
IBU 70
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez czeski Pivovar Kocour z miasta Varnsdorf. Browar ten warzy od roku 2008. Kocour specjalizuję się w piwach górnej fermentacji, chociaż w swojej ofercie ma również lagery. Browar ten słynie również z ciekawych wariacji na temat różnych gatunków piwa. Quarterback 70 to piwo w stylu Imperial/Double India Pale Ale. Piwo dedykowane drużynie Black Hawks Prague, czyli zwycięzcy czeskiej ligi amerykańskiego futbolu w roku 2012. Opis z etykiety - IPA - India Pale Ale styl, który powstał na Wyspach Brytyjskich, w celu zaspokojenia pragnienia armii królewskiej Wielkiej Brytani w Indiach. Podróż do Indii była długa i męcząca, mocne nachmielenie pozwalało przetrwać piwu nawet w najwyższych temperaturach. Amerykańskie browary rozsławiły to piwo warząc je pod koniec XX wieku. Kocour Quarterback jest połączeniem amerykańskiego sportowego numeruu 1 - futbolu amerykańskiego i stylu piwa numer 1, warzonego przez amerykańskie browary rzemieślnicze czyli IPA . Świeży, dynamiczny, intensywny smak i aromat. Goryczka jest długa i sprawia, iż piwo nie jest pijalne. Jak na gorzkie czeskie piwo przystało. Jest to jedno z najbardziej gorzkich piw w Republice Czeskiej. Uwarzone we współpracy z piwowarem z browaru Ballast Point San Diego - Yussefem Cherneyem.

Piwo specjalne, górnej fermentacji
Skład: woda, słód pilzneński (Carafa), specjalna mieszanka chmieli (tajemnica browaru), drożdże górnej fermentacji
Polecana temperatura podawania: do 9°C
Dostępne w butelkach o pojemności 700 ml i 330 ml.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-19 08:24:20

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-12 17:43:23
Barwa: Ciemnego bursztynu, lekko zamglona, pływa mnóstwo małych drobinek.

Piana: Biała, drobno i średnio pęcherzykowa. Wysoka na ponad centymetr. Błyskawicznie zredukowała się do porwanych szumowin na środku i skromnego pierścienia. Zdobi szkło równo, lecz ślady są cienkie i raczej nietrwałe.

Aromat: Wyraźny, ze zdecydowaną podbudową słodową. Duża porcja słodyczy i karmelu. Czuć też szlachetny powiew alkoholu, delikatne owoce tropikalne, żywicę i zioła.

Smak: Gęste z potężną bazą słodową. Szlachetne nuty alkoholowe, akcenty ziołowe i mniej owoce tropikalne. Kojarzy się z ekskluzywnym likierem i żywicznym tłem. Goryczka wyrazista, późno się objawia jest długa i trwała. Ma profil alkoholowo-żywiczny. Piwo przyjemnie rozgrzewa, nie należy do łatwo-pijalnych.

Nasycenie: Niskie, prawidłowe.

Komentarz: Bardzo dobra podwójna IPA. Treściwa, gęsta i likierowa. Kolejne świetne piwo z Kocoura, chętnie spróbowałbym więcej piw z tego browaru, jeszcze żadne piwo od Nich mnie nie zawiodło. Quarterback nadaje się do powolnego upajania się aromatem jak i smakiem. Ta butelka o pojemności 0,7l to moim zdaniem dziwne posunięcie. Te piwo jest na tyle intensywne, iż dziwi mnie udostępnienie go w takiej wersji. Kocour Quarterback 70, to piwo warte polecenia. Fani Imperial Ipa nie będą zawiedzeni.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.