Kmicic Lekkie
Kmicic Lekkie
Kmicic Lekkie
% alk. 4.2
Blg 9.0
brak koduaddbarcode

Czwarte piwo Kmicic, uwarzone przez Browary Regionalne Wąsosz, dla firmy SGA SP. z o.o. , której siedziba znajduje się dokładnie w miejscu, w którym przed laty mieścił się browar Kmicic. Na kontrze widnieje informacja, iż piwo wyprodukowano według receptury Browaru Częstochowskiego, założonego w 1840 roku. Bardzo prawdopodobne, iż jest to to samo piwo co Polka Pils i Wąsosz 9. Ekstrakt się zgadza, w zawartości
alkoholu różnica wynosi 0,1% obj. Nie ma również oficjalnej informacji, iż piwo zostało uwarzone w Wąsoszu, jednak wskazują na to identyczne etykiety i opis. Za uwiecznione w Potopie wysadzenie kolubryny, olbrzymiej szwedzkiej armaty, w latach 70 ubiegłego stulecia częstochowianie przygotowali bohaterowi literackiemu Andrzejowi Kmicicowi szczególny pomnik, uwarzyli piwo w lokalnym browarze sięgającym tradycją do XIX wieku.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.
Piwo jasne, pełne, pasteryzowane i niefiltrowane - naturalnie
mętne.

Barwa jasno-złota, klarowna. Piana w kolorze białym, wysoka po nalaniu na około centymetr. Uformowana jest z różniej wielkości pęcherzy. Szybko zredukowała się do nierównego, głównie grubo-ziarnistego pierścienia, oraz nielicznych wysepek. Aromat umiarkowanie-intensywny, słodowy o kwaskowym profilu, z lekko wyczuwalną kukurydzą. W smaku ponownie pierwsze skrzypce gra słód, następnie pojawia się specyficzny posmak kukurydziano-zbożowy. Piwo jest lekko kwaskowe, chociaż chwilami pojawia się też przyjemna, subtelna słodycz. Ma średnie-odpowiednie wysycenie. Na końcu ujawnia się delikatna, lecz długo utrzymująca się goryczka chmielowa.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-06 08:09:13

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 5,67 / ilość: 3
średnia6 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-12-02 23:45:29
Czwarty, i wydaje mi się, że to już ostatni Kmicic z Wąsosza.Bardzo prawdopodobne, że jest to to samo piwo co Polka Pils i Wąsosz 9.Osobiście Polka i Wąsosz 9 bardzo mi smakowały, mimo niskiego ekstraktu były wyraziste, pełne smaku.Tym razem było podobnie, fajne, treściwe piwo, bez większych wad.Przy takim ekstrakcie moim zdaniem to ewenement.Trochę nie podoba mi się ta akcja z wystawianiem jednego piwa pod kilkoma nazwami, ale rozumiem, względy finansowe.Dobre piwo, jeden z najlepszych Kmiciców i Wąsoszów.Więcej z degustacji w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.