Kmicic Jasne Pełne
Kmicic Jasne Pełne
Kmicic Jasne Pełne
% alk. 5.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Brak informacji o browarze, który je uwarzył, jednak prawdopodobnie jest to Browar Wąsosz, świadczy o tym podobieństwo etykiety i krawatki, do nowych produktów z Wąsosza, oraz kod kreskowy. Wyprodukowany według receptury Browaru Częstochowskiego założonego w 1840 roku. Uwarzone dla SGA Sp. z o. o, z Ulicy Ogrodowej 18/22 w Częstochowie, co ciekawe jest to dawny adres browaru Kmicic, na terenie, którego teraz funkcjonuje prawdopodobnie kilka firm. Jest to piwo jasne, niefiltrowane i pasteryzowane. Za uwiecznione w Potopie wysadzenie kolubryny, olbrzymiej szwedzkiej armaty, w latach 70 ubiegłego stulecia częstochowianie przygotowali bohaterowi literackiemu Andrzejowi Kmicicowi szczególny pomnik, uwarzyli piwo w lokalnym browarze sięgającym tradycją do XIX wieku. Barwa złota, lekko zmętniona. Piana w kolorze białym, obfita po nalaniu. Tworzą ją drobne pęcherzyki, w szybkim tempie redukuje się do lekko dziurawej warstewki, zostawia krótkotrwałe ślady na szkle. Aromat lekki, słód z delikatnym zapachem drożdży i nutą piwniczną. Dosyć podobnie w smaku, również dominuje słód, następnie pojawia się posmak piwniczny z lekkimi drożdżami. Na koniec wyczuć można całkiem pokaźną goryczkę. Piwo to jest średnio wysycone.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-04 14:01:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,2 / ilość: 10
Goście 7,02 / ilość: 44
średnia7,06 / ilość: 54

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
secca
starstarstarstarstar

2021-05-27 20:34:53
Bardzo dobre! Moje z Kultowego Browaru Staropolskiego ze Zduńskiej dla PHU Łacisz z Radomska. 6% mocy, ekstrakt 12%. Słodowo - chmielowe. W świetnej cenie w osiedlowym sklepiku - 1,89zł. W tej cenie bije na głowę wszystkie korpowytwory. Jak na tą cenę jest niesamowite. Kiedy kupowąłem na spróbowanie myślałem, że to piwo z kategorii Harnasia, Tatry lub Zubra. A jest świetne!!! Z pewnością będę do niego wracał. Jedyny minus to moc. Te 6% ma jednak całkiem niezłą siłę rażenia:)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2020-07-01 19:35:27
Piłem Kmicic Niefiltrowane produkowane przez Browary Regionalne Wąsosz Sp. z o.o. dla P.H.U. Łacisz z Radomska. Kod 590473378017, moc 5,5 %, eks. 12 %. Dobre, pełne piwo o słodowym smaku z goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-28 20:43:23
potwierdzam przedmówcę, wcześniej było ok piwko ale ostatnio strasznie czaszko po nim boli-wniosek twórcy coś dodali extra jak w browarach z reklamy tv, trzeba zostać przy kmicic śweże
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-09-27 12:58:34
oczywiście że tak, to jest to.KMICIC Częstochowa,to się nazywa PIWO
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.