Kloster Scheyern Export Dunkel
Kloster Scheyern Export Dunkel
Kloster Scheyern Export Dunkel
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode

Piwo z tradycją: ciemne, warzone zgodnie z tradycyjną oryginalną recepturą klasztoru Scheyern. Piwo warzone od 1119 roku przez benedyktyńskich mnichów w Scheyern. Jako mały browar regionalny byli gotowi zaoferować swoje dobre piwo tylko w okolicy. Obecnie przy nowoczesnej technologi ważenia nadal stawiają na jakość a nie na ilość. Wszystkie składniki do piwa Scheyerer są uprawiane lokalnie i przetwarzane pod nadzorem zakonnych tradycyjnych receptur.
Dodał: robssson - 2014-12-16 09:09:37

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 7,56 / ilość: 9
średnia7,33 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-07-16 22:31:05
Wygląd: kolor miedziany, całkiem klarowne, śliczna piana, może niezbyt obfita, ale jak na azocie, drobny puszek, beżowa
Zapach: słodowy, maślane herbatniki, ale i sama herbata, pewnie od chmielu, dziwna owocowość, trochę śliwki, a raczej powideł, bo I karmel tu jest
Smak: wbrew zapachowi to piwo jednak mocno wytrawne, bardzo dobre jakościowo, bardzo dobrze ułożone, ale szału wielkiego nie robi, Gold Hell roznosił inne niemieckie hellesy na łopatki, tu mamy trochę słodu, jest śliwka, jakiś niezidentyfikowany owoc, może i jarzębina, trochę kawy zbożowej, karmelu, jest herbacianość chmielowa zapewne, niewielka goryczka, dobre piwo, dużo zyskuje ogrzewając się, a chyba za mocno je schłodziłem, rzeczywiście jakaś cola wychodzi.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-07-16 00:26:25
Rzeczywiście jakieś zamieszanie z tym piwem. Kloster Scheyern Export Dunkel, którego butelkę właśnie trzymam w ręku ma 5% alkoholu. Poza tym, mam wrażenie, że było ono przede wszystkim warzone, niekoniecznie ważone, kolego robsson.
Tak czy owak, Kloster-Export Dunkel pachnie karmelem rodem z coli. Słodko. Ciemny, dojrzały winogron. Może jarzębina? W smaku przyjemne, owocowo słodkie. Chyba jednak ten ciemny, dojrzały winogron. Lekka kwaskowatość, nieco kawy. Wszystkie akcenty smakowe bardzo naturalne, pozytywne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-12-16 19:20:21
Najpierw mam uwagę do internauty o nick'u \"robsson\", w kwestii wyjaśnienia o jakie piwo chodzi. Szanowny Pan zamieścił do oceny piwo Kloster Scheyern Export Dunkel o zawartości alkoholu 5,2%. Poniżej nazwy piwa umieścił Pan dopisek doppelbock. Osobiście nie spotkałem się z żadnym piwem typu doppelbock, które by miało poniżej 6% alkoholu. Miałem sposobność, będąc w Niemczech, pić piwo Kloster Scheyern Doppelbock Dunkel. Jak pamiętam, ów doppelbock miał ponad 7% alkoholu i przyjemnie rozgrzewał. Przyjmując jednak, że chodzi o zwykłego dunkela to zapamiętałem je jako piwo o bardzo łagodnym słodowym smaku. Także kilka innych piw marki Scheyern, których skosztowałem wyróżniało się delikatnym smakiem i brakiem goryczki. Mnie piwa Scheyern nie trafiły do gustu, jednak oceniam wysoko ich jakość. Scheyern Export Dunkel oceniam na 6 punktów.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.