Kirin Ichiban
Kirin Ichiban
Kirin Ichiban
% alk. 4.9
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo Kirin Ichiban zadebiutowało na rynku w 1990 roku i od razu zyskało uznanie wielu ludzi oraz zostało zdobywcą licznych nagród. Piwo to, warzone według zasady Ichiban Shibori, jest powszechnie uznawane za jedno z najlepszych japońskich piw. Piwo o delikatnej słabo wyczuwalnej goryczce, wydaje się bardzo lekkie pomimo zawartości alkoholu prawie 5%.
Dodał: admin - 2011-04-15 12:26:33

oceny Oceny

Użytkownicy 6,3 / ilość: 43
Goście 7,48 / ilość: 56
średnia 6,97/10 / ilość: 99

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-12-02 13:55:54
ciekawostką jest to, że browar należy do Mitsubishi
awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2018-03-25 20:43:50
Należy podejść do tego na spokojnie i bez wybujałych oczekiwań. Japonia, Japonią, ale to jest zwykły i do bólu standardowy \"eurolager\" w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-08 16:17:03
Już kiedyś je piłem, ale japońskie, a to jest warzone na licencji w Dusseldorfie przez Weihenstephan, a więc niemieckie.
Piana genialna (jakby azotowana, drobniutka), lacing też, taki niemiecki, nie azjatycki, kolor słomka chyba ciemniejsze od oryginału, niezbyt klarowne.
Zapach standardowego lagera.
W smaku dosyć pełne, słodowe, jęczmienne, ale też i ryżowe, przyprawowe, ale nie tak ryżowe, a raczej jak francuskie Biere de Garde. Jest lekko wytrawne, ale i delikatnie mdłe, no i kwaskowe, trochę jabłkowe. Niezłe piwo, choć poza ryżowością mało azjatyckie, oczywiście mniej też od oryginalnego japońskiego ;). Ma posmak chmielu, ale raczej europejski, ziołowo-trawiasty. Jak na lagera niezłe, ale nie niezwykłe, takie swojskie, europejskie, wolę lagery azjatyckie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-04-25 23:03:26
Piana biała drobnoziarnista, marnej jakości, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, słaby lacing. Barwa jaśniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. Słodowe i kukurydziane akcenty i w sumie poza tym niewiele tu się dzieje. W smaku słodowe z nieznaczną ledwo wyczuwalną goryczką, jakaś tam kontra kwaskowa, klimaty zbożowe, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od producenta, unikalny, etykieta w japońskim stylu, ciekawie zrobiona, przyciąga wzrok. Typowy koncernowy japoński lagerek, niskobudżetowy, ale o dziwo smaczne i wysoko pijalne, orzeźwia co prawda może nie za bardzo, ale pije je się przyjemnie. Cena zbyt wysoka do jakości, taka typowa 6 jak dla mnie
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010