Kingpin Rocknrolla
Kingpin Rocknrolla
Kingpin Rocknrolla
% alk. 5.3
Blg 12.0
5904730290012addbarcode
ulubione: 29

Produkt kontraktowego browaru Kingpin, warzącego swoje piwa w browarze Zarzecze. Rocknrolla i Berserker to pierwsze piwa z tego browaru, które pojawiły się na rynku. Jest to piwo górnej fermentacji w stylu American Pale Ale, niefiltrowane i pasteryzowane. Uwarzone ze skórką pomarańczy I Werbeną. Kingpin nie znosi poprawności i sztywnych stylów. W Rocknrolla użyliśmy skórki gorzkiej pomarańczy i werbeny cytrynowej, żeby klasycznemu stylowi APA, dać nowego, aromatycznego kopa. Bo piwo to rocknroll, dobry warsztat i zdrowa dawka szaleństwa.

Skład: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Cara Clair; chmiel: Chinook, Simcoe, Amarillo, Citra, Cascade; dodatki: skórka gorzkiej pomarańczy Curacao, werbena cytrynowa; drożdże: Safale US-05.
Najlepiej smakuje w temperaturze 8-12°C.

Barwa bursztynowa wpadająca w pomarańcz, mocno zmętniona. Piana w lekko ciemniejszym odcieniu bieli. Po nalaniu powstaje ponad centymetrowa warstwa, uformowana głównie z drobnych pęcherzy. Na górze znajdują się też grube bąble. Szybko się podziurawiła, pozostały grube wysepki, łączące się ze skromnym pierścieniem. Piana zostawia umiarkowanie trwałe i intensywne ślady na szkle. Aromat intensywny, połączenie skórki pomarańczowej z aromatami cytrusów i nut lasu iglastego. Do tego trochę słodu i lekka ostrość. W smaku kwaśne, błyskawicznie pojawia się silna i zalegająca goryczka, kojarząca się z pestkami owoców cytrusowych. Goryczka ta utrzymuje się długo. Piwo w smaku oraz w aromacie do złudzenia przypomina kwaśno-gorzki sok ze świeżo wyciśniętych grejpfrutów. Wysycenie średnie, pasuje do tego typu piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-03 11:48:33

oceny Oceny

Użytkownicy 7,76 / ilość: 146
Goście 7,75 / ilość: 28
średnia 7,76/10 / ilość: 174

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-07-20 19:52:20
Piana szybko opadająca, kolor bursztyn, pomarańcza. W zapachu tropiki, cytrusy. W smaku goryczka spora, cytrusy. Smaczne, zbalansowane, dobre. Cena 6,99 zł w Lidlu. Ogólnie dobre!
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-07-10 16:47:26
Jest to jedno z najbardziej wytrawnych piw jakie ostatnio piłem.Są tego oczywiście zalety i wady. Piwo nie wygląda zbyt ekscytująco.Piana znika szybko jak wypłata z portfela. w aromacie i smaku dominują owoce cytrusowe jak przystało na US Hops. Dodatek skórki pomarańczowej jest nad wyraz wydatny.Co do werbeny myślę,że ci którzy używali jej w kuchni ,powiedzą coś więcej. Piwo ma charakterną goryczkę,trochę ziołową i zalegająca na podniebieniu.Dobra,pijalna,orzeźwiająca APA z wytrawnym punktem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-07-04 20:08:45
Aromat niezbyt intensywny. Czuć owoce, cytrusy, lekką kwiatowość, oraz słodowe i karmelkowe tło. Aromat słodkawy,

Piwo klarowne, o miodowej, ciemnozłotej barwie. Piana niezbyt obfita, ledwie centymetrowa warstewka utworzyła się po nieco agresywniejszym nalewaniu. Opada w średnim tempie, za to bardzo ładnie i w gęsty sposób oblepia szkło.

W smaku za to piwo wypada o wiele lepiej. Wyraźnie cytrusowe, gładkie, biszkoptowo herbatnikowe, z żywiczno iglastą, trochę grejpfrutową, i bardzo wyraźną goryczką. Jak na APA rzekłbym że aż nad to wyraźna jest ta goryczka. Lekko wyczuwalny też karmelek. Orzeźwiające, wyraźnie goryczkowe.

Przyjemne APA, które w udany sposób łączy w sobie biszkoptowo karmelkową podstawę słodową, oraz cytrusowe, świerkowo żywiczne nuty chmielowe. Wyróżnia się natomiast wyraźną, grejpfrutowo żywiczną goryczką. Klasyczna pozycja od Kingpina, w klasycznym wykonaniu gdzie chmielowi towarzyszy jednak słodowość, a piwo jest pełne, i wyraźnie goryczkowe ( w przeciwieństwie do dzisiejszych standardów hazy APA itp)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2019-06-30 13:23:51
Dawno nie piłem tak dobrego piwa. Goryczka wysoka. Brak wysyceni i to jest minus. Aromat cytrusowo chmielowy. Kupiłem dzisiaj w Lidlu za trochę ponad 6zł. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010