Kingpin & Pracownia Piwa From Dusk
Kingpin & Pracownia Piwa From Dusk
Kingpin & Pracownia Piwa From Dusk
% alk. 6.4
Blg 16.6
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Robust porter z imbirem, trawą cytrynową i zestem limonki. Kooperacja Pracowni Piwa i Kingpina.
Dodał: Marianek - 2016-05-11 23:40:43

oceny Oceny

Użytkownicy 7,86 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,86 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-05-19 22:50:21
Kolor ciemny, brunatny, nieprzenikniony (zmętniony) wpadający w czarny. Piana beżowa z drobniutkich pęcherzyków, opadła z czasem do minimalnej warstwy.
Aromat z butelki głownie w tonacji ciemnych słodów ? kawy oraz cytrusów ? jest mocno wytrawnie. Po przelaniu do szkła więcej czuć cytrusów, wyczuwalna jest trawa i limonka. Aromat jest orzeźwiający i bardzo przyjemny.
Smak złożony. Palone słody w nucie kawy, czekolady (raczej deserowej) z minimalnym kwaskiem na finiszu, osładza karmelowa nuta. Kontrę stanowią chmiel i goryczka od nich oraz cytrusowe dodatki wspomnianej trawy i zestu limonki. Nadają one wytrawności trunku, który jest leciutko (tylko!) wodnisty. Pikantności z kolei nadaje imbir.
Wysycenie niskie, alkohol ukryty. Ogólnie bardzo dobre, a przede wszystkim udane jak na eksperyment ? piwo w stylu robust porter, choć nieco od tegoż stylu odbiegające.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-05-11 22:14:07
Kolor: niemal czerń, bardzo ładna piana.
Nos: najpierw miłe cytrusy z limonka wyczuwalną, zaraz potem nuty palone (kawa głównie), z czasem narasta przewaga cytrusów, w tym trawy cytrynowej na pierwszym planie (bardzo miłe orzeźwienie na tle palonych nut). Trawa cytrynowa i zesty limonki dają bardzo ładny kwaskowy efekt i lekka słodycz.
Smak: bardzo złożony: są palone nuty (kawa i czekolada mleczna) wraz kwaskowością, ale od razu wyczuwalne są wszystkie trzy przyprawy. nic nie dominuje, jest to ładnie skomponowane, taka czekoladka kawowo-przyprawowa. Jest też goryczka chmielowa. Finisz cytrusowy od trawy i pogłębiony limonką.
Jak na robusta trochę za bardzo kwaskowe i cierpkie, ale dzięki temu ma swój charakter. Z trzech dodatków najmniej zaznaczony imbir, ale to dobrze. Z czasem odkłada się na języku, ale w przyjemnej formie. Dla mnie połączenie ekstra, ale dla fanów tego stylu może być odrzucające.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.